Problem z dużym spaleniam benzyny Golf 4 '98 1.4 16V

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

stmartin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 05, 2008 15:04
Lokalizacja: Białystok

Problem z dużym spaleniam benzyny Golf 4 '98 1.4 16V

Post autor: stmartin » czw gru 11, 2008 09:42

Witam, problem jak w temacie. Posiadam Golfa 4 z '98 , silnik 1.4 16V. Czytałem na tym forum jak sprawdzić spalanie, bo bardzo mnie niepokoi ilość paliwa jaka zjada mój golfik. Wyczytałem, że najlepiej zajechać na stacje zatankować pod korek, wyzerować licznik i w drogę. Wczoraj tankowałem i zgodnie z tym co licznik mi pokazał to przejechałem 460 km na 49 litach benzyny, wg mnie 10l/100km w mieście z takim silnikiem to o wiele za dużo.

Na forum czytałem ze golf z takim silnikiem powinien palić o wiele mniej.

I moje pytanie, w czym może tkwić problem, czy może mam jakiś niewielki wyciek paliwa, czasem jak odpalam auto to czuć woń benzyny, nie wiem , może mam coś rozregulowanego.

Proszę o pomoc i wszelkie rady.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » czw gru 11, 2008 09:51

stmartin pisze:czasem jak odpalam auto to czuć woń benzyny


To znaczy, że gdzieś masz nieszczelność. Sprawdź przewody między bakiem a silnikiem.

10l/100 to jest wysoki wynik ale nie jest niewykonalny. Jak jeździłem fabką z motorem 1,4 to w mieście, zimą potrafiła na krótkich dystansach wypić średnio 9l/100... A fabka mniejsza i lżejsza niżeli golf. Nie mówiąc o tym, że silniki 1,4 nie dość, że są strasznie niechętne to przyspieszania to w dodatku stanowczo za dużo piją...


Dziki

Awatar użytkownika
rules_ck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 09:27
Lokalizacja: Kielce

Post autor: rules_ck » czw gru 11, 2008 09:58

Witam, posiadam dokladnie taki sam model z tego same go roku i jakis czas temu mialem okazje przezyc ten sam problem:P Tylko u mnie bylo tak ze te 10l/100km moj golfik połykal w trasie przy jednej osobie i predkosci 90km/h:) Problem byl dosyc prosty do rozwiazania: SONDA LAMDA:) Poloz sie pod samochodem klucz 22 i wykrec ja sobie i zobacz jak Twoja wyglada, zaloze sie ze jest czarna jak wegiel. Wymienilem i na trasie z 10l spalanie spadlo do 6,5. Powodzenia



stmartin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 05, 2008 15:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: stmartin » czw gru 11, 2008 10:27

SONDA LAMBDA, sprawdzę to, możesz mi powiedzieć sam to wymieniłeś, nie było z tym problemów, i jaki jest koszt tej części. Czy dostęp jest łatwy czy trzeba koniecznie do mechanika zajechać ?

[ Dodano: 11 Gru 2008 15:07 ]
Byłem u mechanika , podpiąłem golfa pod komputer żeby sprawdzić czy to faktycznie sonda czy nie, (koszt sondy to około 300zł), i diagnostyka komputerowa nic nie wykryła żadnych błędów, mechanik wykluczył sondę, za sprawdzenie poprosił 40 zł , ale juto mam do niego zajechać i jeszcze raz podpiąć się pod kompa na wszelki wypadek (tym razem za free).

Jak nie sonda to co powoduje tak ogromne spalanie ??



Awatar użytkownika
Pathfinder7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 27, 2008 19:52
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pathfinder7 » pn gru 15, 2008 09:10

Możesz również sprawdzić filtr paliwa (pod tylnymi drzwiami za pasażerem).

Byłem w szoku gdy zobaczyłem u mnie, że leje się z niego paliwo kropla po kropli.

I to nie była wina wężyka tylko starego filtra nadającego się do wymiany.

Wcześniej też nie wiedziałem o co chodzi, a czułem czasami zapach benzyny.

Sprawdź ten filtr, może to samo jest i u Ciebie.

Pozdrawiam.

Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 94 gości