Wyciek plynu do spryskiwaczy ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mirdek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 26, 2008 10:09
Lokalizacja: małopolska MSD

Wyciek plynu do spryskiwaczy ?

Post autor: mirdek » pt gru 05, 2008 16:05

Bora (asz) 1,9 tdi 2002 rok

zauważyłem ostatnio garażu ze od strony kierowcy z przodu wycieka mi płyn od spryskiwaczy - sprawdzałem ogólnie wszystko gra a płyn dalej kapie codziennie rano widzę plamę na wylewce . co sie mogło stać jak to najlepiej zdiagnozować .

ps- sa spryskiwacze reflektorów


Nawet nie wiem czy wiesz
Nasze życie to dym
Ucieka nam między palcami
Ty i ja to trójkąty o czterech bokach
Ty i ja to ognie świecy
Gasnące na mrugnięcie oka....

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wyciek plynu do spryskiwaczy ?

Post autor: Szosownik » pt gru 05, 2008 19:52

mirdek pisze:Bora (asz) 1,9 tdi 2002 rok

zauważyłem ostatnio garażu ze od strony kierowcy z przodu wycieka mi płyn od spryskiwaczy - sprawdzałem ogólnie wszystko gra a płyn dalej kapie codziennie rano widzę plamę na wylewce . co sie mogło stać jak to najlepiej zdiagnozować .

ps- sa spryskiwacze reflektorów
żebyś nie pomyślał że temat jest za trudny i nikt nie odpisuje to ja ci odpowiem
słuchaj ja miałem to samo i zauważyłem że ciekło mi tylko wtedy gdy lałem płyn pod sam korek
chciałem sprawdzić ile wycieka i okazało się że około 100ml za każdym razem gdy wlałem płynu pod korek a nic nie widać żeby coś było walnięte
może to jakiś przelew tak sobie tłumaczę bo jakby ciekło to by nic nie zostało w zbiorniczku
nie wiem jak u ciebie ale u mnie na wężyku jest zaworek zwrotny i nim też lubi czasem cieknąć i trzeba go wymienić
Ostatnio zmieniony pt gru 05, 2008 19:56 przez Szosownik, łącznie zmieniany 1 raz.



RAFI-R19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt cze 22, 2007 19:21
Lokalizacja: RADLIN

Post autor: RAFI-R19 » pt gru 05, 2008 20:02

masz moze spryskiwacze na reflektory u mnie lecialo z lewej pompki :bigok:



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » pt gru 05, 2008 20:30

RAFI-R19 pisze:masz moze spryskiwacze na reflektory u mnie lecialo z lewej pompki :bigok:
słuszna uwaga :bajer:



Awatar użytkownika
mirdek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 26, 2008 10:09
Lokalizacja: małopolska MSD

Post autor: mirdek » sob gru 06, 2008 11:05

jak sie do niej dostać do tej pompki ? muszę ściągnąć nadkole ?
mam jeszcze jedno pytanie , mam bardzo słabe ciśnienie w spryskiwaczu tylnej szyby tzn jak uruchamiam spryskiwacz to spryskuje ale wydaje mi sie ze jakoś mało ( szyba jest tylko w połowie wycierana )
Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 12:01 przez mirdek, łącznie zmieniany 1 raz.


Nawet nie wiem czy wiesz
Nasze życie to dym
Ucieka nam między palcami
Ty i ja to trójkąty o czterech bokach
Ty i ja to ognie świecy
Gasnące na mrugnięcie oka....

Awatar użytkownika
CriSPol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 30, 2009 09:03
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: CriSPol » sob mar 21, 2009 22:12

witam

dopiszę się do wątku.

dziś zauważyłem że cieknie mi z spryskiwacza reflektora po stronie kierowcy. w sumie to zauważyłem palmę pod autem i mokry zderzak od spodu.

co gorsza jak użyje spryskiwaczy to nie działają :( od wczoraj
jak sprawdzić ten mechanizm ?


[b]CriS[/b]

rutra210983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 28, 2008 00:08
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: rutra210983 » ndz mar 22, 2009 12:22

one dzialaja tylko na wlaczonych swiatlach przynajmniej tak jest u mnie. i ja tez mialem tak ze mi cieklo tylko ze mi przez noc ucieklo 5,5litra plynu a czasem troszke. kupilem po prostu w serwisie nowa pompke koszt 79zl na allegro chcieli okolo 100 za urzywke. spryskiwacz zostawilem stary wymienilem tylko oring. zaluje ze nie kupilem 2sztuk bo od czasu do czasu pocieknie mi teraz od strony kierowcy tam gdzie zostawilem stara.



Awatar użytkownika
marcinez1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 30, 2007 23:15
Lokalizacja: VWarszawa

Post autor: marcinez1 » ndz mar 22, 2009 13:34

rutra210983 pisze:one dzialaja tylko na wlaczonych swiatlach przynajmniej tak jest u mnie. i ja tez mialem tak ze mi cieklo tylko ze mi przez noc ucieklo 5,5litra plynu a czasem troszke. kupilem po prostu w serwisie nowa pompke koszt 79zl na allegro chcieli okolo 100 za urzywke. spryskiwacz zostawilem stary wymienilem tylko oring. zaluje ze nie kupilem 2sztuk bo od czasu do czasu pocieknie mi teraz od strony kierowcy tam gdzie zostawilem stara.
A czy mógłbyś opisać jak dostałeś sie do owej pompki i ile czasu to zajmuje? Czy trzeba zderzak zdejmować?



rutra210983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 28, 2008 00:08
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: rutra210983 » ndz mar 22, 2009 15:43

trzeba zdjasc zdezak i wszystko jest na wierzchu tzn pod zdezakiem ale to nie jest trodne trzeba zdjasc zaslepki grila. jak dobrze pamietam to 5 śrub pod grilem 2 w kratkach od halogenów i wkrety z nadkoli. potem wysowasz caly zderzak i wszystko widac



Awatar użytkownika
marcinez1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 30, 2007 23:15
Lokalizacja: VWarszawa

Post autor: marcinez1 » ndz mar 22, 2009 16:08

Czyli cały wyciek to kwestia O-ringu? W takim razie biorę się za robotę.



rutra210983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 28, 2008 00:08
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: rutra210983 » ndz mar 22, 2009 18:11

tak ale to przecieka raczej o-ring na pompce taki dosyc duzy okolo 30mm ten maly miedzy pompka a spryskiwaczem to mozna profilaktycznie tez wymienic. aha i ciezka sprawa rozpolowic ta pompke ale da sie



Awatar użytkownika
marcinez1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 30, 2007 23:15
Lokalizacja: VWarszawa

Post autor: marcinez1 » ndz mar 22, 2009 19:03

A ta pompka jest jakoś sklejona, czy może na wcisk? Przy rozbieraniu jej da się coś popsuć?

rutra210983 jakbyś mógł wrzucić jakąś fotę tej pompki, byłbym dźwięczny(najlepiej rozebranej z zaznaczeniem owego o-ringa)

Thx.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz mar 22, 2009 19:15 przez marcinez1, łącznie zmieniany 1 raz.



rutra210983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 28, 2008 00:08
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: rutra210983 » pn mar 23, 2009 09:31

jest na wcisk dokladnie na zatrzask. zrob tak spusc plyn do spryskiwaczy zdejmij wężyk i wykrec cala pompke. w polowie pompki masz zgrubienie jak to obejrzysz do okola to bedziesz widzial jak wyglada zatrzask jest na calym obwodzie pompki. i teraz zeby to rozlaczyc to bedziesz musial sobie jakis patent opracowac moze Ci sie uda srubowkretem a raczej dwoma srubowkretami. ja to wkladalem nowa pompke ale stara rozwalilem pozniej na czynniki pierwsze i tam jest tylko o-ring dla uszczelnienia a w srodku jest sprezyna i taka tuleja metalowa. niema tam co popsuc tylko trzeba uwazac zeby nie polamac plastiku to wszystko. moze pod wieczor dam jakas fotke jak znajde ta stara pompke w garazu, ale nieobiecuje bo niewiem czy ja mam jeszcze



Zbyszek71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 08:25
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Zbyszek71 » czw kwie 02, 2009 08:51

Witam. Mam ten sam problem, nagle pojawił się wyciek ze spryskiwaczy przednich lamp, praktycznie przez noc wycieka cały zbiornik. Można te spryskiwacze naprawić czy trzeba wymienić???? Chodzi mi o spryskiwacze w golfie IV z 2000 roku. A może ktoś wie gdzie takie można tanio kupić???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 144 gości