Dziwne dzwieki w skrzyni biegów, drganie lewarka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kamikaze_kr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 19, 2008 13:58
Lokalizacja: Bochnia

Dziwne dzwieki w skrzyni biegów, drganie lewarka

Post autor: kamikaze_kr » wt sie 19, 2008 14:10

Witam !

Ostatnio usłyszałem niepokojące odgłosy dochodzące ze skrzyni biegów w moim golfie IV z silnikiem 1,6 SR.Tzn w momencie wrzucenia biegu np 3 lub 4 lub 5.. dodaniu gazu a nastepnie przy hamowaniu silnikiem słychać niepokojące odgłosy, i drganie lewarka... Także gdy wciskam sprzęgło słychać stukanie ale nie aż tak intensywne jak na biegu. Podczas jazdy, gdy np ustawie drążek zmiany biegów na luz i lekko go przechyle w lewa stronę to słychać też to stukanie a także odczuwalne jest drganie na drążku zmiany biegów.. Dodam ze auto ma przebieg 120 tys.
Przeglądałem forum, ale nie widzialem żeby ktoś miał podobny problem.
Pytanie to wszystkich zorientowanych w temacie: co to może być...

pozdrawiam i czekam na jakies porady.
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 00:57 przez kamikaze_kr, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt sie 19, 2008 16:24

kamikaze_kr pisze:w momencie wrzucenia biegu np 3 lub 4 lub 5.. dodaniu gazu a nastepnie przy hamowaniu silnikiem słychać niepokojące odgłosy, i drganie lewarka

Może po prostu poduszka?


Dziki

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

Post autor: lukas87 » wt sie 19, 2008 20:13

wiesz, ja miałem podobny problem... po wizycie u mechanika okazało się, że poduszka skrzyni do wymiany (po prostu się zużyła), a drugą BARDZO zła wiadomością było to, że padło mi koło dwumasowe:/ (przyczyna awarii jest bardzo dynamiczne, gwałtowne i szybkie ruszanie np na światłach.. koło zamachowe nie wytrzymuje przeciążenia i powstaje luz na tuleii, którego objawem są dziwne odgłosy z przedniej okolicy skrzyni biegów typu: stuknięcia, huczenie, tarcie, zgrzytanie.. a na drążku biegów wyczuwalne jest drganie, czasem szarpnięcia).
Dobrze by było, żebyś sprawdził stan oleju w skrzyni biegów.
PS: Mam nadzieję, że Twój problem to tylko wymiana poduszkii... małe koszta:) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 13:55 przez lukas87, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
piekarnik-84
LpG PoVWeR
LpG PoVWeR
Posty: 113
Rejestracja: pn lis 19, 2007 20:58
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: piekarnik-84 » wt sie 19, 2008 23:34

Nie wiem jak w twoim silniku i skrzyni czy tam jest ale możliwe koło dwumasowe?? bo ono jest odpowiedzialne za redukcje drgan pochodzących ze skrzyni biegów. A powiedz mi czy czujesz bicie na pedale sprzęgła jak je wciskasz powoli?
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2008 23:38 przez piekarnik-84, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=281817/]MOJE MK3...[/url]

kamikaze_kr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 19, 2008 13:58
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: kamikaze_kr » śr sie 20, 2008 01:07

Jutro wybieram się do mechanika, i bedziemy sprawdzać stan oleju.. A może faktycznie to ta poduszka.. Kilku znajomych mowiło mi już ze czeka mnie remont skrzyni.. i to mnie martwi :/
piekarnik-84 pisze:Nie wiem jak w twoim silniku i skrzyni czy tam jest ale możliwe koło dwumasowe?? bo ono jest odpowiedzialne za redukcje drgan pochodzących ze skrzyni biegów. A powiedz mi czy czujesz bicie na pedale sprzęgła jak je wciskasz powoli?


Nic nie czuć na pedale sprzęgła, jeśli chodzi o sprzęgło to własnie ono działa idealnie.. bardzo lekko, nie odczuwam żadnych bić. Jedynie bicie jakie czuć to na lewarku zmiany biegów, np. w momencie ustawienia go podczas jazdy w pozycji "luz" i lekko przechylajac do scianki w lewo, czuc drganie..
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 01:10 przez kamikaze_kr, łącznie zmieniany 2 razy.



adam62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lip 26, 2008 17:09
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: adam62 » pt sie 22, 2008 21:15

Miałem to samo w moim golfie też 1.6 SR.Skończyło się na wymianie skrzyni-używana



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości