Lusterko fotochrom

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Lusterko fotochrom

Post autor: paczu » śr cze 04, 2008 15:52

Witam!
Mam w swoim autku zwykłe lusterko i chciałbym zapodać lusterko fotochromatyczne (fotochromowe?) np. lusterko
Czy montował już ktoś z Was takie lusterko w miejsce zwykłego? Czy zaczep od starego będzie pasował czy trzeba kombinować? wiem że trzeba jakieś przewody przeciągnąć (zasilanie i chyba z włącznika świateł). i jeśli takie lusterko ma czujnik deszczu to czy da się to podpiąć do wycieraczek tak żeby wszystko śmigało?



greg

Post autor: greg » śr cze 04, 2008 16:05

paczu pisze:Czy montował już ktoś z Was takie lusterko w miejsce zwykłego?
ja montowałem
paczu pisze:Czy zaczep od starego będzie pasował czy trzeba kombinować?
trzeba kombinować ale jest to proste do zrobienia
paczu pisze:wiem że trzeba jakieś przewody przeciągnąć (zasilanie i chyba z włącznika świateł).
masa + zasilanie po kluczyku + sygnał z cofania
paczu pisze:jeśli takie lusterko ma czujnik deszczu to czy da się to podpiąć do wycieraczek tak żeby wszystko śmigało?
jeśli już to jest ten czujnik naklejany na szybę z będzie działać jeśłi zmienisz przekaźnik
była kiedyś porada a raczej fotoporada (moja) ale jakiś cymbał skasował

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 4:13 pm ]
fotki - pewnikiem przydadzą sie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 4:19 pm ]
http://www.allegro.pl/item374616262_vw_ ... eczne.html taniej bo tylko 90



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » śr cze 04, 2008 16:50

dzięki!
greg pisze:masa + zasilanie po kluczyku + sygnał z cofania
skąd najprościej jest złapać sygnał wstecznego?
greg pisze:jeśli już to jest ten czujnik naklejany na szybę z będzie działać jeśłi zmienisz przekaźnik
a przełącznika wycieraczek nie trzeba zmieniać? i co z tą naklejką gdzie się ją nakleja i co do niej jest jeszcze potrzebne



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » czw cze 05, 2008 02:49

Ja u siebie nie podlaczalem sygnalu wstecznego... Jest on po to by przy cofaniu lusterko sie rozjasnialo.. Jezdze tak juz kilka miesiecy i jest ok. Zasilanie po kluczu zdaje sie pod bezpiecznik 15 podpina sie (najlepiej jak greg zweryfikuje to)

Co do czujnika deszczu to jest on normalnie przyklejony do szyby w tej czesci ktora zostaje na szybie po odlaczeniu lusterka.

Kupujac lusterko postaraj sie by mialo jeszcze kawalek kabla z kostka poniewaz jest ona mala i ciezko ja czymkolwiek zastapic przy laczeniu kabli.

Powodzenia w modach


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

greg

Post autor: greg » czw cze 05, 2008 09:34

paczu pisze:skąd najprościej jest złapać sygnał wstecznego?
pomarańczowa wtyczka - na d przekaźnikami - kabel niebiesko/czarny
paczu pisze:a przełącznika wycieraczek nie trzeba zmieniać?
nie - zmieniasz w przypadku montażu MFA



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » czw cze 05, 2008 19:51

greg pisze:pomarańczowa wtyczka - na d przekaźnikami - kabel niebiesko/czarny
greg, a nie wiesz czy tam idzie plus czy minus? ja do tego potrzebuję masy (też od wstecznego) robię moda na lusterko od audi a6


[b]148KM/326Nm[/b]

greg

Post autor: greg » czw cze 05, 2008 23:21

Oli pisze:greg, a nie wiesz czy tam idzie plus czy minus?
no chyba żarówkę wstecznego to zapala się plusem no nie - bo masa do lampy dociągnięta jest na stałe :hmm:
Oli pisze:a do tego potrzebuję masy (też od wstecznego)
no chyb ajednak nei masy tylko zasilania - dodatkowe zasilanie powoduje rozjaśnienie



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » sob cze 07, 2008 00:05

greg pisze:no chyb ajednak nei masy tylko zasilania
mam na podłodze lusterko z wpiętym + i -, dodatkowy - rozjaśnia lustro :grin:


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
uksz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 00:43
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: uksz » pn lis 24, 2008 02:19

Witam,
zakupiłem właśnie takie lusterko w kolorze czarnym i właśnie zbieram się do montażu.I tu chciałem spytać.Jaki jest numer przekaźnika do sensora deszczu,żebym wiedział czego szukać? Słyszałem że trzeba miedzy szybę, a sensor dać jakąś kolkę żelu czy coś takiego ,może ktoś mi wytłumaczy dokładnie o co chodzi?Czy jest potrzebny taki żel i gdzie go szukać? Może ktoś wie jaki jest numer serwisowy wtyczek do lusterka,żebym mógł sobie zrobić tak aby później można było odpiąć lusterko w razie czego?


Obrazek
TDi 205Km410Nm viewtopic.php?f=&t=177928" onclick="window.open(this.href);return false;
R36 320Km403Nm viewtopic.php?f=&t=394736" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk1 viewtopic.php?f=&t=362930" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » pn lis 24, 2008 02:46

uksz pisze:Może ktoś wie jaki jest numer serwisowy wtyczek do lusterka,żebym mógł sobie zrobić tak aby później można było odpiąć lusterko w razie czego?


Jesli chcesz montowac czujnik deszczu to najlepiej wymienic szybe na przystosowana do takiego czujnika bo w standarcie masz w tym miejscu normalny zatrzask ktorego nie da sie usunac


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » pn lis 24, 2008 04:51

rakczek pisze:Jesli chcesz montowac czujnik deszczu
nie oplaca sie montowac takiego czujnika. Z praktyki moge powiedziec ze jego działanie odbiega sporo od ideału i sprawdza sie tylko przy małych opadach.


[url=http://imageshack.us][img]http://img3.imageshack.us/img3/6210/boradr3.jpg[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/][img]http://img3.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/w280.png[/img][/url]
MOJA BYŁA BORKA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250987

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn lis 24, 2008 10:55

mariosol, a to ciekawe co piszesz. w moim aucie ten czujnik sprawdza sę doskonale.



Awatar użytkownika
uksz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 00:43
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: uksz » wt lis 25, 2008 00:39

No to trochę się zawiodłem. Nie chciałbym szyby zmieniać, jest oryginał i chciałbym żeby tak zostało.Jeśli się nie da założyć z sensorem to założę bez :( Kolego "greg" a ty zakładałeś z sensorem czy bez?Przydała by mi się teraz twoja foto porada :chytry: Szkoda że jakiś ..... usunął! :grrr:
A tak na marginesie to mam taki zestaw ,brakuje mi dwóch zaślepek ale już zamówiłem w ASO :food: .No i tak się powoli zastanawiam jak zdjąć zwykłe lusterko ? :chytry:

Obrazek

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 23:43 ]
mariosol pisze:
rakczek pisze:Jesli chcesz montowac czujnik deszczu
nie oplaca sie montowac takiego czujnika. Z praktyki moge powiedziec ze jego działanie odbiega sporo od ideału i sprawdza sie tylko przy małych opadach.

A może kolego ,właśnie brakuje u ciebie tego jakiego żelu,bo coś tam czytałem na forum w innym temacie ,że ktoś miał bez żelu zamontowany sensor i właśnie sensor raz działał raz nie.
Ale może lepiej ja się nie będę wypowiadał na ten temat bo na razie u mnie wszystko leży jeszcze w pudełku :|


Obrazek
TDi 205Km410Nm viewtopic.php?f=&t=177928" onclick="window.open(this.href);return false;
R36 320Km403Nm viewtopic.php?f=&t=394736" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk1 viewtopic.php?f=&t=362930" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » wt lis 25, 2008 08:57

u mnie dziala to w nastepujacy sposób :pada deszczyk,właczam wycieraczki wpadaja w niby prawidłowy cykl(raz na pare sekund machna)podzialaja tak z 5min po chwili przy tym samym deszczu zaczynaja dzialac na maxa (z 10 razy pod rzad-irytujace bo szybie wystarczy raz na ok.3sekund). I regularnie co jakis czas tak robia.
A nieraz przy malym deszczu dzialaja za wolno. wole je sam na jakis czas wlaczyc(bo i tak trzymam rece na kierownicy i robie to intuicyjnie.

Druga sprawa jest to ze przy silniejszym deszczu (nawet jak przestawie ten poziomy przelacznik na maxa,ktory ma za zadanie regulowac szybsze wlaczanie) to dzialaja tak samo jak na pierwszym trybie bez czujnika. A wiec po co mi czujnik?

Kolejno sprawa jest ze przy malym deszczu podjezdzajac do pracy(0 4-30 wstaje i kolo 5tej jestem w robocie :grrr: -troche za wczesnie ale co zrobic) zapominam ich wylaczac bo akurat wpadaja w cykl adekwatny do opadow sniegu raz na ok.10sekund). Wychodze z pracy kolo 18tej szyba zamarznieta wiec zaczym ja spryskam odmrazaczem to odpalam samochod no i wtedy wycieraczki po zaplonie odrazu zdaza zrobic jeden cykl po szybie zanim ja wylacze. Chyba zbytnio im to nie sluzy. Ale to tez fakt mojego zapominalstwa :grin:

reasumujac: wolałbym zainwestowac w np.czujnik parkowania lub podgrzewany fotel bo jezdzilem bez czujnika stara toyotka 5lat i jakos sie przyzwyczailem i troche to drazniace ze komp za mnie to robi w sposob nie taki jaki bym oczekiwał. Ale to indywidualna sprawa kazdego. Tak na marginesie ile kosztuje taki zestaw?
a co do zelu to nic nie słyszałem ale chetnie posłucham kogos kto wie co to za zel i jak go wymienic :grin:
Ostatnio zmieniony wt lis 25, 2008 09:01 przez mariosol, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości