Nietypowy problem z mruganiem kontrolki ciśnienia oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ackomat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 13, 2008 08:59
Lokalizacja: Ustroń

Nietypowy problem z mruganiem kontrolki ciśnienia oleju

Post autor: ackomat » wt maja 13, 2008 09:50

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem VW GOLF III benzyna 1.6 zrobiony na LPG, silnik ABU ,rocznik '93, posiadaczem niestety całkowicie zielonym w dziedzinie motoyzacji. :blush: Problem mój polega na tym że podczas agresywnej jazdy lub dłuższej pod stromą górę pojawia mi się sygnał dźwiękowy plus mruganie kontrolki ciśnienia oleju. Co ciekawe w zeszłym roku zdarzało mi się coś takiego, ale miałem spalaną dmuchawę z przodu samochodu po jej wymianie problem znikł. Przez całą zimę ani razu taka sytuacja nie miała miejsca a trasy pokonywałem spore nawet 200 km. Teraz przyszedł ciepły czas na zewnątrz i sytuacja zaczęła sie powtarzać. Poziom oleju mam w porządku olej wymieniałem w zeszłym tygodniu i filtry powietrza, paliwa, oleju. Nie wiem od czego teraz zacząć słyszałem że to moze być czujnik ciśnienia oleju albo silnik do kapitalnego remontu :chytry: ale nie zauważam żadnego spadku mocy silnika zarowno przez cała zimę jak i teraz te ciepłe dni. Prosze o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników.

Pozdrawiam aćko :grin:



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt maja 13, 2008 10:13

Podjeć do mechaniora niech zmierzy ciśnienie oleju na rożnych obrotach i bezdziesz wiedział czy popa daje dobre ciśnienie. Jak będzie ok to wymień czujniki oleju są na podstawie filtra koszt ok. 15-20 zł za szt. Jak to nie pomoże to wymiana oleju i filtra. A sprawdz czy masz dobrze dokręcony filtr oleju bo moze łapie powietrze i dlatego ci wyje kontrolka



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt maja 13, 2008 10:17

Pierwsza sprawa jak pisze herflik95, zmierzyć ciśnienie u mechanika.

Niektórzy narzekają że wyje im ciśnienie oleju gdy założą filtr firmy FILTRON.



ackomat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 13, 2008 08:59
Lokalizacja: Ustroń

dzięki za szybką odpowiedź ale...

Post autor: ackomat » wt maja 13, 2008 10:26

Dziei piękne za szybką odpowiedź wiem od czego zacząć. Tyle że mój sprawdzony mechanik ma terminy dopiero wolne za 3 tygodnie i zastanawiam się czy przez ten czas mogę jeździć w instrukcji do golfa z tego co się dokopałem pisze że dalsza jazda przy sygnale dźwiękowym i świetlnym kontrolki cisnienia oleju jesli poziom oleju jest ok może grozić uszkodzeniem silnika. :( Ech i teraz się zastanawiam jak to interpretować i czy przez ten czas do wizyty u mechanika mogę jeździć czy trzeba by było poszukać innego warsztatu



mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » wt maja 13, 2008 10:34

Ja mam ten sam silnik co ty. Co prawda mi się to nie zdarzyło ale radził bym jechać do innego mechanika i sprawdzić usterkę odrazu. Zastanawiam się jeszcze na jakim oleju jezdziś jak jezdziś na pelnym syntetyku to on jest rzadszy do nowych silników a ten ABU ani nie jest nowy oni za specjalny w osiągach i wogóle :) ja mam zalany półsyntetyk mobil 1 i jest git


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt maja 13, 2008 10:35

Jedz do swojego mechaniora i ci sprawdzi od reki. Takie coś trwa 5-10 minut - niech nie gada ze ma dużo terminów



ackomat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 13, 2008 08:59
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: ackomat » wt maja 13, 2008 10:42

hehe okej i tak zrobię dam znac co dalej jak się problem rozwiąrze może komuś tez pomoże. Dzięki wszystkim za rade ;)



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt maja 13, 2008 10:46

jaki olej zalales? jaki filtr? w silniku ABU czujniki sa miedzy swiecami


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » wt maja 13, 2008 22:45

T.O.B.I. pisze:w silniku ABU czujniki sa miedzy swiecami
dokładnie tak a możesz jeszcze przłożyć czujniki od jakiegoś innego ABU.


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

ackomat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 13, 2008 08:59
Lokalizacja: Ustroń

witam

Post autor: ackomat » śr maja 14, 2008 09:22

Problem wydaje się być rozwiązany. Chodziło na szczęście o czujnik ciśnienia oleju dla mojego silnika ABU dla wysokich obrotów to czujnik koloru szarego. Po wymianie wczorej testowałem go przy dużym obciążeniu i póki co problemu nie ma będę go dalej testował ;)
Dziękuję wszystkim za pomoc Pozdrawiam :pub: :pub: :pub: :pub: :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości