Brak podpiecia czujnika przy zbiorniku na plyn...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Brak podpiecia czujnika przy zbiorniku na plyn...

Post autor: piotr_5 » ndz kwie 27, 2008 12:20

witam:) no wiec nurtuje mnie to od dawna...mam RP auto z 90r wersja CL bodajrze..no i sprawa jest taka ze zbiornik plynu nie ma podpietego czujnika nie ma wtyczki wogole w instalacji..(kontrolka od plynu ost mi zaczela swirowac po wymianie zegarow swoja droga) ale skad w takim razie bierze ona sygnal jest gdzies indziej czujnik z krucca??z tych czujek niebieskiej i czerwonej??i czy tak powinno byc ze brakuje mi tej wtyki... Obrazek



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz kwie 27, 2008 12:34

...a nie pomyliłeś kontrolek...może masz za mało płynu hamulcowego - jest kontrolka.
na zbiorniku wyrównawczym nie spotkałem czegoś takiego - wystarcza wskaźnik temperatury. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » ndz kwie 27, 2008 12:38

yyy:) chodzi mi o plyn chlodzacy:D sory nie wyraziles sie jasno. A kontrolka ta miedzy olejem a ladowaniem u mnie ma symbol cieczy...(i wogole cos mam z tymi kontrolkami oleju wogole juz nie swieci a cieszy lubi zamrugac:() :helm:

[ Dodano: 27 Kwi 2008 12:40 ]
czyli w razie przegrzania auta kontrolka od cieczy zaswieci po tym jak na wskazniku przekrocze pewna graniczna temp??czy ma jakas gdzies czujke..plyny wszystkie sa na max
Ostatnio zmieniony ndz kwie 27, 2008 12:45 przez piotr_5, łącznie zmieniany 1 raz.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz kwie 27, 2008 12:50

To jest właśnie poziom płynu hamulcowego.Zdejmij na pokrywce zbiorniczka przewody i zgaśnie...Lepiej uzupełnij.
Kontrolka ciśnienia oleju - zaświeci tylko wówczas jak połączysz na "masę" - co możesz sprawdzić.Jeżeli mruga czy coś w tym guście to masz:
a)za mało oleju i zwiazane z tym skoki ciśnienia
b)czujnik jest wewnątrz blokowany jakimś brudem
c)masz za niskie ciśnienie oleju(stary olej;rozrzedzony paliwem...)
:pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » ndz kwie 27, 2008 13:13

wlasnie na pokrywce widac zreszta na foto nie mam podpiecia :crazy:



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz kwie 27, 2008 13:25

To co masz na fotce to zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego i on nie ma czujnika.
Na pompie hamulcowej masz zbiorniczek płynu hamulcowego - tam dwa przewody - to jest kontrolka na desce z symbolem płynu.Układ chłodzenia nie ma takiej kontrolki - masz wskaźnik temperatury jaki jest podłączony przewodem do czujnika w głowicy nad s.biegów.
Te które wymieniłeś na początku nie mają nic wspólnego ze wskaźnikami - sterują nastawami gaźnika/monowtrysku - zależnie od wariantu. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » ndz kwie 27, 2008 13:34

oldstaszek, ok:) rozumiem zagladne w okolice pompy jak mowisz moje pyt nasunelo sie po tym jak ogladalem RPka u kumpla w Toledo u niego wlasnie tam jak na zbiorniku cieczy to gniazdo ma podpiete i na kurku od hamulcowego tez ma jakis czujnik z kablami:) dzieki za wyjasnienie punkcik dla Ciebie :helm:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz kwie 27, 2008 15:30

piotr_5, z tymi czujnikami różnie to bylo - niektóre golfy miały te czujniki, inne nie (mówię o czujnikach poziomu płunu hamulcowego i o czujniku poziomu cieczy chłodzącej).
Jeżeli chodzi o czujnik poziomu płynu hamulcowego - znajduje się on w zakrętce zbiorniczka z płynem hamulcowym - jeżeli jest. Jeżeli nie ma, to i tak w golfach była wtyczka do jego podłączenia - w wiązce idącej do lewego reflektora, na dwa piny. Kontrolka od niskiego poziomu płynu hamulcowego to ta sama co od hamulca ręcznego.

Co do czujnika poziomu cieczy chłodzącej - jeżeli był, to w panelu z bezpiecznikami był także przekaźnik obsługujący ten czujnik - numer 43. Jeżeli czujnika nie było, to nie było także wtyczki do podłaczenia tego czujnika i nie było też przekaźnika. Podejrzewam, że może u Ciebie wymienił zbiorniczek, bo np. stary się rozszczelnił, pękł itp. i wymie nił na taki z czujnikiem i tyle.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » ndz kwie 27, 2008 21:05

Lipek81, czyli jesli nie mam zakretki na zbiorniku plynu hamulcowego wyposazonej w czujnik to lipa nie zadziala ta kontrolka od recznego jako wskaznik??

a jesli chodzi o ta kontrolke plynu to ona jest miedzy ladowaniem a olejem wkoncu??
bo teraz zglupialem...no i jesli nie mam podpietego tego zbiornika to skad ona bierze w takim razie sygnal jesli to kontrolka od plynu chlodniczego :helm:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz kwie 27, 2008 21:36

piotr_5 pisze:jesli nie mam zakretki na zbiorniku plynu hamulcowego wyposazonej w czujnik to lipa nie zadziala ta kontrolka od recznego jako wskaznik??
- nie zadziała. Jak chcesz, żeby zadziałało, to musisz wymienić zakrętkę na taką z czujnikiem, znaleźć wtyczkę (gdzieś koło zbiornika od spryskiwaczy) i podłączyć.

Lampka od płynu chłodniczego, to jest ta między kontrolką ładowania, a kontrolką oleju, choć ona ma różne miejsca - czasami jest na wskaźniku temperatury. Ona zapala się w dwóch sytuacjach (pomijając to, że muruga 3x przy odpaleniu) - albo jak temperatura płynu jest za wysoka, albo jak jest za mało płynu w zbiorniku wyrównawczym. Oczywiście, jeżeli nie ma czujnika w zbiorniku, lub jest nie podpięty, to ta ostatnia opcja nie działa.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 27, 2008 22:35 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » ndz kwie 27, 2008 21:54

Lipek81, oki wszystko jasne w koncu czyli okazuje sie ze mam okrojona maksymalnie wersje czujnikow ograniczajaca sie tylko do wskazania za wysokiej temp:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 22 gości