MK2 kupiłem ale brakuje pod maską paru rzeczy / czego brak ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

morys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 12:59
Lokalizacja: podbeskidzie SB

MK2 kupiłem ale brakuje pod maską paru rzeczy / czego brak ?

Post autor: morys » pn mar 24, 2008 01:19

A więc po podniesieniu maski silnika po lewej stronie brakuje mi takie coś :

Obrazek

a po prawej stronie silnika leży taka końcówka przewodu:

Obrazek

trochę głębiej po prawej następnna końcówka niepodłączonego przewodu:

Obrazek


Od czego te elementy ?


Pozdrawiam
[URL=http://chomikuj.pl/boryspol1?b=1][IMG]http://images.chomikuj.pl/button/boryspol1.gif[/IMG][/URL]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn mar 24, 2008 01:24

fota 1 tam ma być taka rura elastyczna :)

foto 2 to jest qrde podłączenie do czujnika temp wody w chłodnicy chyba ....

foto 3 to do halogenów w zderzaku (jak nie masz to sie nie przejmuj)

[ Dodano: Pon Mar 24, 2008 00:25 ]
Jedno mnie zastanwia ..k tabliczka informacyjna (foto1) do góry nogami ??? :P czy to tak ma być :)



maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek128 » pn mar 24, 2008 01:43

witam. Napisz jaki to ma silnik
moim zdaniem
fot 1 powinna być pucha filtra pow chyba ze jest nad gaźnikiem
fot 2 raczej to nie jest od chłodnicy do chłodnicy wtyczka ma 3 podłączenia



morys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 12:59
Lokalizacja: podbeskidzie SB

Post autor: morys » pn mar 24, 2008 01:53

Silnik 1.6 (benzyna) 51 KW


Pozdrawiam
[URL=http://chomikuj.pl/boryspol1?b=1][IMG]http://images.chomikuj.pl/button/boryspol1.gif[/IMG][/URL]

Awatar użytkownika
T O M A S
_
_
Posty: 6290
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:58
Lokalizacja: SGL - STA - SPI
Kontakt:

Post autor: T O M A S » pn mar 24, 2008 09:23

fot.nr 3 ja mam boczne kierunki i tez mam takie kabelki,to raczej do halogenów moga byc.Nie sprawdzałem jeszcze,ale jak będę zakładał,to sie sprawdzi :grin:



MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » pn mar 24, 2008 10:43

To_mas pisze:to do halogenów w zderzaku
tomcio pisze:na 3 foto to może być też od bocznych kierunków
T O M A S pisze:fot.nr 3 ja mam boczne kierunki i tez mam takie kabelki,to raczej do halogenów moga byc
na 100% halogeny :bigok:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt mar 25, 2008 13:57

Masz silnik 1.6 o oznaczeniu PN (mam taki sam - jak tam gaźnik nie masz z nim problemów?):
fota1 - brak rury łączącej chwyt powietrza w błotniku z klapką przełącząjącą ciepłe/zimne powietrze (to na końcu rury od obudowy filtra). Po tej rurze zostały u ciebie tylko jej końcówki. Ogólnie rura ta jest dość nietrwała - w środku zrobiona jest taka sprężyna z drutu , oklejona jakąś taką siatką z tworzywa , a to wszystko zawinięte w gąbkę - siatka pęka, druty się rozciągają i wtedy gąbka pęka. Na razie widziałem tylko 2 zdjęcia golfa z tym silnikiem, gdzie ta rura jest jeszcze w miarę cała. Sam niedawno zanabyłem (z resztą od kolegi To_mas) taką rurę w stanie agonalnym, ale staram się ja reanimować. Nowa rura w ASO kosztuje 250zł, natomiast używaną bardzo ciężko znaleźć (na szrotach brak, nawet często nie wiedzą, że powinna taka być). Ale nic nie szkodzi, jak jej nie ma. A tabliczka jest ok, ma być do góry nogami (jak się nachylasz nad błotnikiem, to wygodniej czytać).

foto 2 - wtyczka od czujnika poziomu płynu hamulcowego - w niektórych golfach był ten czujnik, w niektórych nie - ale nawet jak go nie było, to wtyczka była. Golfy bez tego czujnika mają chyba też trochę inną lampkę sygnalizującą zaciągnięcie ręcznego. Czujnik był w zakrętce od zbiorniczka z płynem hamulcowym.

foto3 - złączki od bocznych kierunków i świateł przeciwmgielnych przednich. Ty ich nie masz, więc wtyczki są wolne. Jezeli chciałbyś sobie dołożyć światła przeciwmgielne przednie, to pamiętaj o dolożeniu przekaźnika na panelu z bezpiecznikami( bo potem ludzie narzekają, że im stacyjka szybko pada, albo włącznik świateł).

A tak poza tym - w aucie była wymieniona linka sprzęgła (bo jest bez samoregulatora, a powinna być z),
na foto 2 ta zapinka na lince od prędkościomierza powinna być zapięta o przewód hamulcowy (rurkę metalową);
Na foto 2 widać też trochę, że coś było ruszane w instalacji, może wyciągana skrzynia lub silnik, bo masz bałagan w kablach, nie masz opasek i niektórych spinek w miejscach, gdzie powinny być, a niektóre kable są troche inaczej poukładane;

Ja sam jestem w trakcie doprowadzania do porządku tego, co w komorze silnikowej. Powiem, że dość ciężko jest znaleźć zdjęcia, które pokazują dokładnie, gdzie jaka spinka itp. Koledzy z forum też żadko odpowiadają na prośbę wysłania fotek swoich silników, żebym mógł porównać i ewentualnie zobaczyć, czego u mnie brakuje. W internecie też bardzo mało takich fotek.

morys, jak byś mógł, to potrzebuję fotek złączki od sondy lambda, chodzi mi o to, czy ona jest do czegoś przyczepiona, czy nie. Jeżeli jest, to potrzebowałbym fotkę tego, jak jest przypięta i ewentualnie fotkę samej spinki (wyjętej z samochodu) , a już super, jakby na spince dało się odczytać numer katalogowy. Złączka sondy lambda jest (patrząc na silnik po podniesieniu klapy) przy pokrywie zaworów w jej prawym górnym rogu, tam jest taka blaszka przykręcona.
Druga sprawa to fotki kabli i spinek umieszczonych na metalowej rurze płynu chłodzącego (na prawo od tej złączki sondy, kabel od sondy wychodzi właśnie stamtąd) - tylko mi chodzi o takie fotki, żeby te spinki były dokładnie widoczne.
No i trzecia (ostatnia) - to sposób prowadzenia przewodu od klaksonu - czy on jest w jakiś sposób przyczepiony do wzmocnienia przedniego, na jakieś spinki? Mogłbyś zrobić fotki, jak to jest u Ciebie?

Te trzy zagadnienia jak dla mnie są wielką tajemnicą i do tej pory nie udało mi się zdobyć zdjęć, jak te miejsca powinny dokładnie wyglądać. Z góry dziekuję.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » wt mar 25, 2008 14:01

fota1 - brak rury łączącej chwyt powietrza w błotniku z klapką przełącząjącą ciepłe/zimne powietrze (to na końcu rury od obudowy filtra). Po tej rurze zostały u ciebie tylko jej końcówki. Ogólnie rura ta jest dość nietrwała - w środku zrobiona jest taka sprężyna z drutu , oklejona jakąś taką siatką z tworzywa , a to wszystko zawinięte w gąbkę - siatka pęka, druty się rozciągają i wtedy gąbka pęka. Na razie widziałem tylko 2 zdjęcia golfa z tym silnikiem, gdzie ta rura jest jeszcze w miarę cała. Sam niedawno zanabyłem (z resztą od kolegi To_mas) taką rurę w stanie agonalnym, ale staram się ja reanimować. Nowa rura w ASO kosztuje 250zł, natomiast używaną bardzo ciężko znaleźć (na szrotach brak, nawet często nie wiedzą, że powinna taka być). Ale nic nie szkodzi, jak jej nie ma. A tabliczka jest ok, ma być do góry nogami (jak się nachylasz nad błotnikiem, to wygodniej czytać).
siemka, a czy ta rura jest w ogole potrzebna??



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt mar 25, 2008 14:05

golfik88 pisze:siemka, a czy ta rura jest w ogole potrzebna??
też czekam na odpowiedź, chciałem sobie takie coś założyć do 1,4 ABD lub przynajmniej kupić taką rurę "polonezowską" z takiego aluminium i wyprowadzić na zewnątrz. Filtr powietrza mam jeszcze ten stary "UFO" nad wtryskiem.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt mar 25, 2008 14:12

Ogólnie to nic się nie dzieje, jak jej nie ma. No może ma trochę mniejszą moc jak się nagrzeje, bo ciągnie ciepłe powietrze z komory silnika, zamiast zimne z zewnątrz. Ale ten spadek mocy to raczej niezauważalny.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt mar 25, 2008 15:16

Witam :D
Fota 1 - brak weża elastycznego do wlotu powietrza zimnego , w wielu golfach tak jest da sie z tym jezdzic
Fota 2 - to jakas wtyczka od świateł których pewno nie masz wiec tez pomiń

Fota 3 mozliwe że jakas znów wtyczka od bajeru którego nie posiadasz.

Mam silnik 1,6 bena 53kW i mam tak samo, spokojnie mozesz jezdzic.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » wt mar 25, 2008 15:52

panowie, a przez ten przezroczysty przewodzik gumowy lecacy do zaworu zbiorniczka wegla aktywnego powinno cos przelatywac??



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt mar 25, 2008 16:30

golfik88 pisze:panowie, a przez ten przezroczysty przewodzik gumowy lecacy do zaworu zbiorniczka wegla aktywnego powinno cos przelatywac??
- tylko i wyłącznie powietrze, wzbogacone oparami paliwa.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości