Zaczął więcej palić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cruss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 05, 2008 18:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zaczął więcej palić

Post autor: Cruss » ndz mar 16, 2008 17:31

Witam. Mam Vento 2.0 benzyna, i zauważyłęm ze od paru dni zaczął mi wiecej brać paliwa: np na trasie jadąc 70-80 wziął mi 8-9 litrow coś nie tak :( na dodatek mam okopcone siwece. Może padła sonda lambda.
Na domiar złego wariuje mi wskaźnik i kontrolka od temp. płynu chłodzącego - dodając gazu zapala sie kontrolka i temp. wzrasta w pare sekund do 140 C i za chwile spada z powrotem, wentylatory sie nie włączaja w tym momencie. Jak stoje na postoju to trzyma ładnie 90-95 i sie wentylatorki włączają. Patrzyłem czujnik temp płynu i jest w porządku napięcia sie zgadzają. Nie wiem co robic pomóżcie
Za wszystkie odpowiedzi dziękuje



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pn mar 17, 2008 00:49

Sprawdź najpierw te rzeczy o których mówiłeś, czyli sonda lambda, na VAGu, testerem sondy czy chociażby Voltomierzem albo wzrokowo czy nic się nie rozłączyło :bajer:

No i ten czujnik temperatury.... czy jak np, na włączonym silniku wyjmiesz z niego wtyczkę to obroty wzrastają czy nie, bo te wyskok. temperatury to najprawdopodobniej to....

Może ktoś coś innego jeszcze wymyśli, ale uważam, że na początek od tego bym zaczął :bigok:


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości