Awaria wycieraczki szyby przedniej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Anakolut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 13, 2008 16:51
Lokalizacja: Kuczewo

Awaria wycieraczki szyby przedniej

Post autor: Anakolut » czw mar 13, 2008 17:05

Witam
Forum z tego co widze jest glownie o golfach, pozwole sobie jednak zadac tutaj pytanie o swoja Polowke, bo na polo klub wciaz czekam na aktywacje konta i nie wyglada zebym sie mial doczekac..

Jezdze VW Polo rocznik 93. Juz kilkukrotnie mialem drobne problemy z wycieraczkami w nim, dzis jednak problem zdaje sie ciut wiekszy. Kilkukrotnie zdarzalo sie, ze przepalil sie bezpiecznik wycieraczek przednich - i to bez wyraznego powodu. Dzis od rana padalo, cala droge na uczelnie przejechalem wiec z przerywanym trybem wycieraczek [jakies 15 minut].. a raczej przejechalbym cala droge, gdyby nie to, ze w pewnym momencie wycieraczki w ogole przestaly zamiatac - nie bylo jednak zadnej widocznej przyczyny tego. Zjechalem na bok, sprawdzilem bezpieczniki - okazalo sie, ze wszystkie sa w porzadku. Akumulator dziala bez zarzutu, swiatla, radio, nawiew - wszystko gra. Wycieraczka szyby tylnej dziala, dziala tez spryskiwacz szyby przedniej - czyli 'wajcha' jest chyba w porzadku. I tutaj moje pytania:
- gdzie szukac usterki i jak ja zdiagnozowac w 'domowych' warunkach?
- co moglo byc przyczyna?
- czy jest szansa, zebym zalatwil sprawe sam - co trzeba bedzie wymontowywac, jak bardzo problematyczny jest demontaz podzespolow, ktore ewentualnie moga byc uszkodzone?
- ile i jakie elementy moga byc uszkodzone? Ile ewentualnie moze kosztowac zamiennik? [ze szrotu]
- ile moze wziac mechanik za naprawe? :D
Bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi i sugstie :)
Dzieki z gory i pozdrawiam!



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw mar 13, 2008 17:17

Anakolut, do przeczyszcenia i przesmarowania tulejki do których przykrecone są ramiona wycieraczki tutaj raczej tkwi problem



Walas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 00:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Walas » czw mar 13, 2008 17:18

ja bym obstawiał na przekaźnik . Najlepiej wyjąc ten przekaźnik pojechać do elektryka , zrobi Ci kilka kropek z cyny na przekaźniku lakierem bezbarwnym pomaluje i zapłacisz może z 20 zl. Przynajmniej ja tak miałem z przekaźnikiem pompy paliwa . Druga opcja może być sprawdzenie czy w ogolę prąd dochodzi do silnika wycieraczek . jeżeli tak to silnik . jeżeli nie to albo przekaźnik albo gdzieś przetarty kabel .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 112 gości