problem z łożyskiem amortyzatora przedniego w TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jak_rog
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

problem z łożyskiem amortyzatora przedniego w TDI

Post autor: jak_rog » pt lut 29, 2008 15:01

witam. szukałem szukałem i nic nie znalazłem konkretnego.

podejrzewam, że stuka mi w samochodzie łożysko amortyzatora w prawym kole w golfie IV. czy macie jakiś schemat lub poradę jak się wymienia to łożysko ??? dużo jest przy tym roboty ??? i czy trzeba od nowa robić geometrię i zbierzność kół ???? pozdrawiam i czekam na odp
Ostatnio zmieniony pt lut 29, 2008 15:19 przez jak_rog, łącznie zmieniany 1 raz.



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Re: problem z łożyskiem amortyzatora przedniego w TDI

Post autor: sawik160284 » pt lut 29, 2008 15:45

jak_rog pisze:witam. szukałem szukałem i nic nie znalazłem konkretnego.

podejrzewam, że stuka mi w samochodzie łożysko amortyzatora w prawym kole w golfie IV. czy macie jakiś schemat lub poradę jak się wymienia to łożysko ??? dużo jest przy tym roboty ??? i czy trzeba od nowa robić geometrię i zbierzność kół ???? pozdrawiam i czekam na odp
tak musisz ustawiac ponownie na stacji oblsugowej. roboty troche jest.


chętnie służe pomocą

greg

Post autor: greg » pt lut 29, 2008 15:56

może pomoze
Obrazek



bocznik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob gru 08, 2007 13:52
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: bocznik » pt lut 29, 2008 16:52

więc ostatnio wymieniałem amortyzatory a to sie w zasadzie pokrywa
wiec aby dojsc do łożyska o którym piszesz musisz odkrecic amortyzatror (pod maską),
teraz najlepiej odkręcić (klucz18) amortyzator od zwrotnicy, rozszerzyc czyms i wyjmniesz amortyzator(oczywiscie dzwigniete na lewarku auto-powinno wystarczyc miejsca by to zrobic dodatkowo odkrec sobie łącznik strabilizatora od wahacza by nie naprezalo)
jak juz amorek ze sprezynka na zewnatrz to sciagaczem do sprezyny ja sciagnac odkrecic u góry nakretke wymienic lozysko(pod tą gumą jest, i teraz juz nowe zalozyc i reszta w odwrotnej kolejnosci

jesli tak wykonasz to NIE MUSISZ DO ZBIEZNOSCI no chyba ze ruszysz sworzen lub galke z jakichs powodów to wtedy juz do zbieznosci

[ Dodano: 04 Mar 2008 21:52 ]
no i jak prace ?
potrzebne jakieś szczegóły ??
aby nie ustawiać zbieżności możesz wymontować jeszcze całość wraz z wahaczem (odkręcić na tulejkach i łącznik stabilizatora-tylko nie wyrwać ze sworznia)
licze na plusik ;)



markozlo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw maja 10, 2007 21:02
Lokalizacja: Białogard

Post autor: markozlo » czw lip 15, 2010 19:23

mam zamiar wymienić łożysko amortyzatora
wiec aby dojsc do łożyska o którym piszesz musisz odkrecic amortyzatror (pod maską),
teraz najlepiej odkręcić (klucz18) amortyzator od zwrotnicy, rozszerzyc czyms i wyjmniesz amortyzator(oczywiscie dzwigniete na lewarku auto-powinno wystarczyc miejsca by to zrobic dodatkowo odkrec sobie łącznik strabilizatora od wahacza by nie naprezalo)
jak juz amorek ze sprezynka na zewnatrz to sciagaczem do sprezyny ja sciagnac odkrecic u góry nakretke wymienic lozysko(pod tą gumą jest, i teraz juz nowe zalozyc i reszta w odwrotnej kolejnosci
moje pytanie to czy coś jeszcze trzeba wiedzieć dodatkowo
może ktoś ma fotoporadę albo w punktach wypisane



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości