Poduszki powietrzne w siedzeniach(boczne)?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomasz28

Poduszki powietrzne w siedzeniach(boczne)?

Post autor: tomasz28 » ndz lut 17, 2008 15:24

Jak to jest z tymi poduszkami w siedzeniach. Kiedy one odpalają? Wydaje mi się że ich działanie jest co najmniej dziwne. Oglądałem wiele golfików IV ale jeszcze nie spotkałem się aby były odpalone(wystrzelone). Może ktoś ma zdjęcia z wystrzelonymi lub znalazł? (wrzyćcie na forum). Może ktoś zna zasadę ich dziąłania?



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » ndz lut 17, 2008 16:59

CHYBA odpalają przy bocznym uderzeniu


one loVWe

Awatar użytkownika
Wojtek0423
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob gru 16, 2006 23:28
Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
Kontakt:

Post autor: Wojtek0423 » ndz lut 17, 2008 17:15

Aby najlepiej chronić pasażerów, stosuje się nowoczesne systemy czujników, wielokrotnie dublujące swoje działanie i dzięki temu niezawodne. Na przykład w Golfie na środku przednich drzwi umieszczone są czujniki reagujące na zmiany ciśnienia powietrza. Do tego dochodzą czujniki przyspieszenia w przednich błotnikach i w tylnych drzwiach (te ostatnie w wersjach z tylnymi poduszkami bocznymi i napinaczami pasów bezpieczeństwa). Kolejny czujnik przyspieszenia umieszczono na tunelu środkowym pod kokpitem; kontroluje on sygnały czujników zewnętrznych i jest sprzężony z modułem sterowania poduszek powietrznych. Moduł sterowania podejmuje decyzję, czy poduszka powietrzna musi być aktywowana. Jeżeli tak, cały proces rozpoczyna się w ekstremalnie krótkim czasie. Po zaledwie sześciu milisekundach wyzwalany jest zapłon: odpowiedni impuls elektryczny, wysłany przez moduł sterowania, doprowadza do stopienia się bezpiecznika w generatorze gazu. Sama poduszka powietrzna, zwinięta do rozmiarów kawałka tortu, znajduje się w oparciu fotela, czyli w optymalnym położeniu względem pasażera.

Umieszczenie czujników zamieszczam na obrazku
Obrazek



greg

Post autor: greg » ndz lut 17, 2008 18:59

tomasz28, wystaw sie na uderzenie boczne i obejrzysz - mało widziałeś widocznie aut uderzonych bokiem - ja miałem okazję ostatnio koleżanki auto oglądać
Obrazek



tomasz28

Post autor: tomasz28 » ndz lut 17, 2008 19:51

mało to na pewno nie widziałem(pewnie pare tysięcy-codziennie szukam okazji) ale chodzi mi o mkIV a nie inny(ale i tak dzięki)



greg

Post autor: greg » pn lut 18, 2008 00:16

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... eNumber=19 tu ma na 100% wywaloną poduszkę (dojrzysz jak się przyjrzysz)
a ten golf 5 ma np wywalone kurtyny (rzadko pokazują) http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... eNumber=23



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości