New Beetle - czuć paliwo z wydechu na wolnych obrotach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nokian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lut 16, 2008 11:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

New Beetle - czuć paliwo z wydechu na wolnych obrotach

Post autor: nokian » sob lut 16, 2008 11:13

Witam wszystkich
Panowie mam taki problem . Mam New Beetla z silnikiem 2,0 benzyna, 85 kW. Nie dawno zakupiony i mam z nim taki problem. Po nagrzaniu silnika czuć paliwo z wydechu a przy mocnym gazie wali sadzą .Silnik ma przebieg 168 tys km. Poprzedni własciciel wymieniał pasek rozrządu ale przestawił go o 1 ząbek zakłądając. Wtedy uszkodzeniu uległ czujnik obrotów wału korbowego. Pasek wymieniłem i ustawiłem prawidłowo, zmieniłem czujnik ale problemy są nadal. Co może być jeszcze uszkodzone , prosze o podpowiedzi, może ktos z Was miał podobne problemy.
Pozdrawiam


VW najlepsze auto na świecie

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 16, 2008 11:23

Mogą być różne przyczyny, masz tamchyba wtrysk SIMOS, jest na tyle zaawansowany że warto go podłączyć pod tester diagnostyczny. Możesz już nie mieć katalizatora, możesz mieć uwalony czujnik temperatury, prawdopodobne jest też uszkodzenie sondy. Czujnik sprawdzisz omomierzem - opisy sa na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
nokian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lut 16, 2008 11:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: nokian » sob lut 16, 2008 11:53

Paweł Marek
Dzięki za podpowiedż, sprawdzę to

[ Dodano: 16 Lut 2008 10:55 ]
A czy możliwe też jest duże zużycie paliwa?? Katalogowo w miescie powinien zamknąć się w 11 ltr a wychodzi ok 16 ltr/100 km


VW najlepsze auto na świecie

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 16, 2008 12:09

to już wiemy z twojego opisu że ma za bogatą mieszankę, więc spalanie wysokie pasuje do reszty objawów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
nokian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lut 16, 2008 11:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: nokian » sob lut 16, 2008 17:28

Paweł Marek
Byłem własnie u magika , podpiął pod kompa i wyszło , że sonda jest walnięta. w poniedziałek założę nową , mam nadzieję , że nic więcej się nie sypnie. :bajer:


VW najlepsze auto na świecie

Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » ndz lut 17, 2008 21:15

komputer to podstawa aby zaczac poszukiwania usterki.
mam ten sam silnik i tez wymienialem sondy.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
nokian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lut 16, 2008 11:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: nokian » pn lut 18, 2008 10:06

Beetle
Dzięki za info.
Jak masz taki sam samochód i taki sam silnik to podpowiedz na co mam jeszcze zwrócić uwagę :bajer:


VW najlepsze auto na świecie

Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » pn lut 18, 2008 11:26

tak jak od ponad roku czytam rozne fora zwiazane z beetle i vw to w naszych silnikach problemy sa oprocz sond takze z przeplywomierzem, cewka zaplonowa/przewodami, przepustnica, katalizatorem i przewodami podcisnieniowymi (nieszczelnosc)
zdarzaja sie tez problemy z "secondary air injection pump" i ogolnie wlasciwa praca calego ukladu powiertrza wtornego (zapalanie sie lampki "check")
ale bez paniki, nie wszystko na raz - ogolnie ten silnik uwazany jest za nie do zajezdzenia.
duzo pali ale jest niesamowicie elastyczny.

inne problemy to zamki, oswietlenie, stuki-puki-skrzypienia itp. drobiazgi
im samochod starszy tym wiecej niespodzianek.

moj od poltora roku ani razu nie zawiodl a jedyna naprawa to spawanie mikrodziurki w przewodzie wspomagania


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
nokian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lut 16, 2008 11:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: nokian » pn lut 18, 2008 18:35

Beetle
Sonde zamówiłem , w srodę ja do furki zamontuję.
Wg komputera tylko ona jest walnięta.
Toszkę mnie przeraziła ta Twoja lista usterek :chytry: ale jak każde używane autko , zawsze ma jakies małe mankamenty.
Co do spalania silnika to wiem ile pali, miałem wczesniej III GTI z tym samym silnikiem, nie jest az takim żłopem za jakiego się go uważa.
Dzisiaj udało mi się tanim kosztem naprawić wyłącznik awaryjnych , bo się zacinał. Można zastosowac podróbkę do Passata B6 , tylko przód klawisza trzeba zmienić , pasuje idealnie.
Mam pytanko , czy działa Tobie regulacja prędkosci wycieraczek w przełączniku zespolonym??
Pozdrawiam


VW najlepsze auto na świecie

Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » pn lut 18, 2008 20:23

nokian pisze:Mam pytanko , czy działa Tobie regulacja prędkosci wycieraczek w przełączniku zespolonym??
tak, bez problemow ale rzadko tego uzywam. wole prysnac i machnac kiedy potrzeba niz bawic sie tym suwaczkiem do regulacji czestotliwosci.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

radas1512
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lip 08, 2008 11:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

błedy

Post autor: radas1512 » śr lip 09, 2008 16:40

witajcie ...
widzę , że jeździcie beetlami , zerknijcie proszę w miarę możliwości na post gdzie opisuję swój problem - może przyjdzie Wam do głowy pomysł na rozwiązanie problemu...
z góry dzięki


NB 115KM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości