Lusterka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marci29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 15, 2006 22:00
Lokalizacja: Podkarpacie

Lusterka

Post autor: marci29 » pn lut 11, 2008 20:12

Witam wszystkich.
Nie znalazłem nic na ten temat, więc mam pytanie.
W moim golfie jak ustawiam elektrycznie lewe lusterko to jednocześnie ustawia sie prawe.
Jeżeli przełączę joystik na prawe lusterko to steruje tylko prawym, lewe pozostaje bez ruchu.
Nie wiem czy to jest normalne?
Wydaje mi sie że nie.
Może ktoś podpowie mi jaka może być tego przyczyna, co ewentualnie jest popsute.
Z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2008 22:40 przez marci29, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn lut 11, 2008 20:14

marci29 pisze:W moim golfie jak ustawiam elektrycznie lewe lusterko to jednocześnie ustawia sie prawe.
Tak ma być.Ustawiasz najpierw prawe,potem lewe.Gdy przypadkiem sie rozreguluje to za jednym zamachem masz ustawione obydwa :bigok:



Awatar użytkownika
kielu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 16:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kielu » pn lut 11, 2008 20:21

bongo pisze:
marci29 pisze:W moim golfie jak ustawiam elektrycznie lewe lusterko to jednocześnie ustawia sie prawe.
Tak ma być.Ustawiasz najpierw prawe,potem lewe.Gdy przypadkiem sie rozreguluje to za jednym zamachem masz ustawione obydwa :bigok:
Ewentualnie, jak do samochodu wsiada inna osoba, która przesuwa fotel do przodu (czy do tyłu) nie musi ustawiać obydwu lusterek



marci29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 15, 2006 22:00
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: marci29 » pn lut 11, 2008 20:27

Ustawiasz najpierw prawe,potem lewe.Gdy przypadkiem sie rozreguluje to za jednym zamachem masz ustawione obydwa

Trochę to dziwne. Załóżmy ze mam ustawione prawe lusterko. Chcę ustawić tylko lewe.
Joystik przełączam na lewe a jednocześnie ustawienie prawego mi sie zmienia, a było dobrze.
Ale jak tak ma być to trudno.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn lut 11, 2008 20:35

marci29, czasem inżynierzy przekombinują.Nie przejmuj sie,ja mam ręczne i jakoś żyję :bigok:
A i miało być najpierw ustawiasz lewe potem prawe :grin:
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2008 20:38 przez bongo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Gerart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw gru 27, 2007 18:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gerart » pn lut 11, 2008 20:44

Ciekawostka jest taka, że w dwóch autach tak mam ale to jakaś usterka gdyż na początku tak nie miałem (100 % sprawdzane) ale po kolizji (pukniecie lusterkiem w lusterko) coś sie zrobiło, że tak się dziwnie ustawia. Niestety jak dotąd nie udało mi się zlokalizować co się spsuło lub przestawiło :P więc przywykłem, zaakceptowałem i nie zwracam już uwagi, a nawet okazuje się dość praktyczne (szkoda tylko, że nie zrobiono tego w ten sposób, że w ustawieniu środkowym joystica dopiero ustawia się oba - byłoby sensowniej).



marci29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 15, 2006 22:00
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: marci29 » pn lut 11, 2008 20:59

Mi też sie tak wydaje ze na początku tego nie miałem.
Jak ustawiałem lewe to lewe, jak prawe to prawe.
Nie miałem też żadnej stłuczki.



Awatar użytkownika
artek PL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 04, 2004 12:36
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: artek PL » wt lut 19, 2008 23:52

Witam wszystkich

ja trochę z innej beczki ale też odnośnie lusterek a mianowicie czy ktoś z was orientuje się czy konstrukcja lusterka (mam na myśli aluminiowy element do którego jest przykręcona plastikowa obudowa i mechanizm) są identyczne dla lusterek sterowanych elektrycznie i manualnie i czy wszystkie rodzaje lusterek są składane? Chodzi o golfa 2 z 89 roku. Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 114 gości