GOLF III 1.6 ABU - PROBLEM ZE ŚWIECZKAMI??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

GOLF III 1.6 ABU - PROBLEM ZE ŚWIECZKAMI??

Post autor: h2o » śr maja 18, 2005 10:59

Witam

Jak każdy tu piszący mam problemas. Po wymianie przewodów wysokiego napięcia i świec zapłonowych coś niedobrego dzieje sie z moim silnikiem (golf III 1.6 ABU). Potrafi zgasnąć na luzie i później nie odpala. Kręci, ale nie chce zaskoczyć - dopiero przy końcu tak jakby chciał odpalić. Jak dodam gazu i go pokręcę kilka razy to odpali - w sumie pali tak jakby na 2 gary i strasznie sie dusi. Obecnie mam świece 3-elektrodowe (Bosch)i nie wiem w zasadzie jakie powinny być. Elektryk samochodowy powiedział, żeby założyć 1-elektrodowe. Sam nie wiem co mam robić. Mechanicznie wszystko z silnikiem jest OK, elektrycznie tez nie ma żadnego przebicia więc chyba to będą świece.
Napiszcie jakie świece najlepiej zastosować.

z góry wielkie dzięki



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » śr maja 18, 2005 11:12

jezeli chodzi o świece to według katalogu najlepiej NGK czy tam w ogóle mogą być 3 elektrodowe niewiem ale jak kumpel kupił do fiata 3 elektrod to objawy były identyczne, a moze kable zamieniłeś przy wymianie kolejność zapłonu


MORE POWER

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » śr maja 18, 2005 11:31

Kabli raczej nie zamieniłem. Przynajmniej tak mi sie zdaje. Zresztą auto było w warsztacie to chyba jakiś mechanior zwróciłby na to uwagę. No chyba, że był paździochem i tyle. Ale co do kabli to jestem niemal pewien, że jest wszystko ok. Nie wiem tylko czy to maja byc 3-elektrodowe czy 1-elektrodowe. Fuck!

pozdro



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » śr maja 18, 2005 14:03

zadzwoń do sklepu i zapytaj jakie swiece są przewidziane do tego silnika i ile elektrod mają


MORE POWER

Awatar użytkownika
dav2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 20:07
Kontakt:

w abu

Post autor: dav2 » śr maja 18, 2005 20:49

w abu sa świece 3 elektrodowe NGK V-Line no.1.
adres do świec http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319& ... W&m=Golf+3[/url]



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości