Golf III 1.8 AAM problem z gazem a może z silnikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

diodakos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn maja 16, 2005 19:42

Golf III 1.8 AAM problem z gazem a może z silnikiem

Post autor: diodakos » pn maja 16, 2005 21:17

Witam wszystkich zainteresowanych. Kupiłen niedawno Golfa III rok 94 silnik 1.8 AAM. Dwa tygodnie temu wstawiłem instalację gazową LOVATO z kompem BINGO-S. Temperatura przełączania na gaz 10 st.C. Problem polega na tym że jak silnik osiągnie już temperaturę 10 stopni i się przełączy na gaz to strasznie nierówno pracuje i nie reaguje na pedał przyspieszenia. Jak wcisnę gaz to dopiero po 10 sekundach zajarzy że dodałem gazu i zaczyna przyspieszać. Jak się nagrzeje problem znika tylko czsama nie ma obrotów pośrednich podczas jazdy (albo przyspiesza albo chamuje). Oczywiście gazu pali też niemało bo na trasie wyszło mi 15 litrów/100km myślę że to trochę za wiele. Pomóżcie proszę co z tym zrobić. Wskazania z komputera u gazowników są ok, wskazania z sody lambda pokazują że ona pracuje. Wymieniłem przewody WN, świece, kopułkę, palec.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pn maja 16, 2005 22:35

Hmmm mam taki sam silnik i gaz i masz troche dziwieni bo mi sie nie włancza gaz jak mi sie nagrzeje tylko jak obroty przekroczą 2000 to automatycznie jest na LPG.Pali mi 8-10l wiec tobie troche za duzo.
NIe wiem co mozesz zrobic...a moze masz *#cenzura#* gaziarzy?Jedz gdzie indziej... :hmm:



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » pn maja 16, 2005 22:55

jakiś dupowaty sterownik albo żle podłączony do krokowego


MORE POWER

golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » wt maja 17, 2005 08:03

Witaj mam to samo autko i podobny gaz tylko ze na BINGO-M i kwestia dorególowania. Pamiętaj że gaz jest paliwem alternatywnym ale powinien dobrze chodzić, też miałem różne kłopoty i nasi gaziarze nie zawsze sa kompetentni w tych sprawach jeśli chodzi o instalację założą ale z ustawieniem jak się uda. Ja sam dochodziłem z ustawieniami bo gaziarze są zieloni myślą że wystarczy ustawić jak dla każdego auta.
Pronuje, chociaż nie znam programu do BINGO_S podjechać do dobrego gazownika, podpiąć pod kompa i jeszce raz ustawić bardzo ważny jest aktuator o ile masz zamontowany to taki silnik krokowy gazu na wężu
ale też ustaw sobie temp na 2-5'C, przejście przy opadających obrotach, czas nakładania fazy gdzieś na 0,5s to już musisz patrzeć jak przechodzi czy się nie zalewa lub za mało gazu powinno być słychać tylko stuknięcie zaworu w butli a w silniku żadnych spadków no i sąda moze wariować na zimnym silniku jak nałapie błedów na gazie to po odpaleniou na benzynie będzie falować ale nie koniecznie dlatego ja przełączyłem "na masę"



golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » wt maja 17, 2005 08:20

a i to spalanie umnie nie wychodzi za 9,5l gazu myślę że przyzwoicie
sprawdź jeszcze co to instalacja jak u Ciebie powinien być strownik z emulatorem sondy lambda, aktuator(dawkuje gaz) a reszta standardowa co do bingo to jest opis na stronie http://www.kme.com.pl/autogaz1_bingo.html
i to jest sterownik do wielopunktu a ten niżej do Twojego autka



Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » wt maja 17, 2005 13:30

hej mam taki sam silniczek w swoim VW i zastanawiam się jakie osiągi udało wam się uzyskac i ile wam pali gazu a ile benzyny, oraz jaką prędkość uzyskaliście na gazie a jaką na benzynie :)



golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » wt maja 17, 2005 15:15

nie jest to silnik zbyt elastyczny (75KM) ale za to trwały i ekonomiczny osiągi są podobne jeśli chodzi o benzynę czy gaz spalanie przynajmniej u mnie jakieś 7,8 l/100km a gaz 9,5 l średnie także przyzwoicie jedno jest pewne szybko sie nie da pojeździc chyba że po tiuningach ale to mnie nie interesuje



diodakos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn maja 16, 2005 19:42

Post autor: diodakos » wt maja 17, 2005 18:29

Byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej na badaniu spalin. zmniejszyłem dawkę gazu bo było za dużo węglowodorów i tlenku węgla. Wkręciłem śrubę regulacyjną w parowniku, choć się obawiam że aktuator i tak mu dorzuci do cylindrów. Może będzie trochę bedzie mniej palił. Szarpie nadal na zimnym. Muszę znaleźć złącze OBD i zobaczyć czy z silnikiem jest wszystko w porządku.



krzak

Post autor: krzak » wt maja 17, 2005 22:40

Mam ten sam silnik. Pali mi ok 17 litrow gazu w miescie. BYlem kilkakrotnie na regulacjach ale one nic nie dawały. Wymieniłem uszczelke pod gaznikiem( bardzo czesta usterka w golfach, do sondy lambda dostaje sie powietrze i automatycznie potrzebuje wiecej paliwa) wyregulowałem benzyne, wymieniałem przewody, swiece, robiłem prawie wszystko i ... nic :( Jutro albo pojutrze jade jeszcze sprawdzic czy z zapłonem jest wszystko ok. Daj znac co masz ze spalaniem moze ja mam ten sam problem



Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » śr maja 18, 2005 07:37

u mnie spalanie wacha się na poziomie 11 litrów po mięscie jak mu zaczne wciskać to spali koło 12 litrów. jak wracałem z Zakopanego 4 osoby i pełny bagażnik przy prędkości 140 - 160 spalił mi 9,5 - 10 litrów. wydaj mi się że nie jest źle ze spalaniem. ale nadal delikatnie szrpie przy zdejmowaniu nogi z gazu. :(



golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » śr maja 18, 2005 08:06

Mam nadzieję że piszecie mając na względzie silnik AAM bo to spalanie wcale mi się nie podoba, 10l gazu to jest bardzo dobre spalanie i nie czuć żadnych różnic. Przede wszystki radziłbym zając sie silnikiem i benzyną jeśli tu będzie ok to na gazie musi. Podjechać na diagnozę (złącze nad popielniczką) jesli jest coś nie tak to i na gazie będzie nie tak pomijając mechaniczne uszkodzenia są jeszcze 3 punkty ważne
1. czujnik zasysanego powietrza nad wtryskiem
2.czujnik temp cieczy chłodzącej - przy wyjściu z bloku
3. sonda lambda - i tu jest problem jeśli na gazie nie ma dobrej emulacji to komp auta łapie bledy i auto wariuje i dlatego ja przełączyłem sondę "na masę"
jedno jest pewne centralka gazu uczy się od głownego kompa a jeśli ten ma przekłamnia to dziwne żeby na gazie chodził dobrze.
Zróbcie djagnozę silnika i dopiero na ustawienie gazu



diodakos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn maja 16, 2005 19:42

Post autor: diodakos » śr maja 18, 2005 13:34

Byłem dzisiaj u gazownika innego niż tego co mi montował. Powiedział, że z silnikiem jest wszystko ok to wina instalacji gazowej, nie została poprawnie wyregulowana. Powiedział też, że elektronika jest źle podłączona i tzreba to będzie poprawić. Jeden czujnik wogóle nie podłączony. Muszę pojechać do firmy która mi wstawiała i im nawsadzać za tak wykonaną prowizorkę, niech poprawiają to czego nie zrobili. Pozdrawiam.



krzak

Post autor: krzak » czw maja 26, 2005 15:36

A ja dalej mam kłopoty ze spalaniem, sprawdziłem zapłon, wymieniłem mikser bo był uszkodzony kolejne pieniadze poszły na nic :( Ratunku!!



diodakos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn maja 16, 2005 19:42

Post autor: diodakos » pt maja 27, 2005 19:20

U mnie po regulacji jest teraz wszystko oki. W mieście 12 na trasie 10 na setkę a nie jak wcześniej 20 na mieście 15 na trasie. Tyle bo mam w automacie. Wymiany elementów instalacji nikomu nic nie dadzą trzeba u odpowiedniego gazownika dobrze wyregulować.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 141 gości