Pasek klinowy golf mk3 1.9td

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jacky1.9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:12
Lokalizacja: W-ek

Pasek klinowy golf mk3 1.9td

Post autor: jacky1.9 » czw maja 12, 2005 07:17

Witam wszystkich.
Pękł mi ostatnio pasek wieloklinowy w moim sprzęcie i zaczął się problem z wymianą. Ale moze od początku. Napisze jak w moim golfie wyglądają paski. Są dwa paski. Wieloklinowy napędza alternator i klimatyzacje oraz przechodzi przez rolke napinacza (właśnie ten mi pękł) ale jest 2 pasek który musze zdjąć przed zamocowaniem pierwszego. Napędza on pompe wspomagania i pompe wody. I tu sie pojawia mój problem. Jak zdjąć ten pasek. Poluzowałem śrube od strony przedniego koła ale pompa wody jest nieruchoma i nie można zdjąć paska. 2 sprawa to jak naciągnąć pasek wieloklinowy. Czy trzeba demontować rolke napinacza czy może alternator. Jeżeli ktoś miał podobny problem to prosze o podpowiedz.
Bardzo był bym wdzięczny jak ktoś opisze jak wygląda mocowanie paska w jego golfie z dieselkiem.
Pozdrawiam



LOrd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 24, 2005 22:20
Lokalizacja: CK

Post autor: LOrd » pt maja 13, 2005 12:43

Zeby zdjąć pasek napędzający pomepe wspomagania musisz poluzowac 3 sruby, 2 po stronie paska i jedna po przeciwnej stronie pompy, nastepnie kluczem podajze 17 poluzować taką śrube z zebami do regulacji naciągu paska, jak zaczniesz odkrecac ta srube pompa sie cofnie i bedziesz mogl bez problemu sciagnac pasek.
Dokladny opis jak to zrobic i ktore sruby odkrecic jest w instrukcji do MK3 (kniga.rar) ktora jest gdzies na forum.


So run in, grab the money, later on, you and I can flow...

jakub1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 07, 2005 19:44
Lokalizacja: swinoujście

Post autor: jakub1 » pt maja 13, 2005 22:02

hej! wszystko się zgadza ale pod pompą są dwie śruby na imbusy chyba 7mm jak zajrzeć od do.łu to je widać. miałem podobny problem tylko mam glfika bez klimy.



LOrd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 24, 2005 22:20
Lokalizacja: CK

Post autor: LOrd » ndz maja 15, 2005 15:08

U mnie w TDI tez bez klimy sa zwykłe na klucz 13
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


So run in, grab the money, later on, you and I can flow...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 118 gości