nie działa nadmuch na szybę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
camelmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt gru 07, 2004 21:37
Lokalizacja: Kraków

nie działa nadmuch na szybę

Post autor: camelmk » śr paź 31, 2007 19:43

linka chodzi - panel sterowania wentylacją sprawdziłem - linka idzie gdzieś w dół za deską w rejonie wysokosci gałki zmiany biegów się kończy - co mam rozebrać, żeby całej dechy nie rozbebeszyć a dobrac się do tego sterowania.


w sumie 200 KM

przemo251
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 11, 2006 13:11
Lokalizacja: Wrocław/Kluczbork/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: przemo251 » śr paź 31, 2007 22:40

miałem podobną sytuację, tylko że u mnie ogólnie nie działał nawiew górny. Myślałem że to właśnie coś z linkami, że coś się źle w środku przekręca...okazało się że był kompletnie zaśmiecony filtr od nawiewu w miejscu wciągania powietrza, czyli pod plastikiem zaraz przy przedniej szybie, od strony maski.powodzenia



Awatar użytkownika
camelmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt gru 07, 2004 21:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: camelmk » ndz lis 04, 2007 19:27

dzięki za info, ale filtr niedawno wymieniałem - pozostałe nawiewy działaja - dmucha jak złoto. Nie działa tylko położenie na szybe - tzn słychać jak dmucha, ale nie idzie powietrze ani na nogi, ani na kabinę a już tymbardziej na szybe...


w sumie 200 KM

Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Dimateo » wt lis 06, 2007 00:33

jeśli można dołącze się do tematu mój problem polega na tym że nadmuch na szybe po stronie kierowcy słabo dmucha od pasażera wieje bardzo dobrze i myśle że gdzieś jest niedrożny kanał tylko jak się dostać do tych kanałów co kierują powietrze na szybę?



przemo251
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 11, 2006 13:11
Lokalizacja: Wrocław/Kluczbork/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: przemo251 » czw lis 08, 2007 15:43

jeśli nawiew słabo dmucha po stronie kierowcy to proponuję;

1. zdjąć kratkę nawiewu po stronie kierowcy,
2. odkręcić gałkę od drążka skrzyni biegów
3. odkręć środkową część plastikową pod konsolą nawiewu i zdejmij ją
4. teraz widzisz rury, którymi idzie powietrze do nawiewów, w niektórych modela jest możliwość rozpięcia tych rur, więc spróbujcie je rospiąć
5. wciskacie długi mocny drut do dziury(po zdjęcie kratki) nawiewu od strony kierowcy, na jego środkowej części mocno mocujecie niewielką szmatę i przeciągacie, czyszcząc kanał, natomiast jeśli kanał jest zbyt wąski, możecie spróbować samym drutem.

Najprawdopodobniej są zanieczyszczone kanały-bardzo często się to zdarza, taki zabieg musiałem robić 3 razy w moim poprzednim golfiku



Awatar użytkownika
camelmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt gru 07, 2004 21:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: camelmk » sob lis 17, 2007 22:41

Chyba i tak musze to rozebrać bo u mnie się zwaliło, jak wyciagałem panel sterowania - wszystko jest podpiete ok, ale ta linka od położenia na szybe, nawet jak ja ręcznie przesuwam w pancerzu, nie otwiera nawiewu :(


w sumie 200 KM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości