EPC i Check Engine gasna po uruchomieniu silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

harald
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 21:13
Lokalizacja: Poznań

EPC i Check Engine gasna po uruchomieniu silnika

Post autor: harald » ndz paź 21, 2007 21:23

Witam,
wprawdzie temat EPC + Check Engine pojawiał się już na forum, ale nigdy w takim kontekście: u mnie lampki EPC i Check Engine zapalają się zawsze przy włączeniu zapłonu i świecą aż do uruchomienia silnika (w przeciwieństwie np. do immobilisera i ABS, które po kilku sekundach gasną). Podczas jazdy kontrolki nie świecą się, auto zachowuje się normalnie. Może jestem nadwrażliwy, ale czy powinienem się tym przejmować? Jak u Was zachowują się te kontrolki?

Paweł
Ostatnio zmieniony ndz paź 21, 2007 21:27 przez harald, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz paź 21, 2007 21:25

harald pisze:Podczas jazdy kontrolki nie świecą się, auto zachowuje się normalnie.
no to nie widzę problemu :bigok:



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pn paź 22, 2007 07:11

Kontrolki EPC i Check zawsze się świecą do momentu odpalenia silnika, więc nie masz się czym przejmować


valerio

harald
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 21:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: harald » wt paź 23, 2007 22:13

OK. Dzięki za info. Podejrzewałem, że tak właśnie może być, ale wolałem się upewnić :)



koniu817
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 14, 2006 00:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: koniu817 » śr paź 24, 2007 20:35

Witam!
Przeczytałem już prawie wszystkie posty związane z kontrolką EPC i niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie mam Golfika MK4 1.8T GTI 99r. silnik AGU i u mnie ta właśnie kontrolka się wogóle nie zapala nawet nie mignie. Dzisiaj byłem u znajomego elektromechanika sprawdziliśmy KTS-em i VAG-em silnik itd. i nie ma żadnych błędów, wyjeliśmy licznik, rozebraliśmy i sprawdziliśmy czy dioda przypadkiem nie jest zaklejona ( podobno stara praktyka ;-) niektórych "speców" ) i wszystko wygląda OK. No i jestem w kropce. Prosiłbym użytkowników MK4 1.8T o wypowiedź czy u nich taka kontrolka występuje i jak się zachowuje przy odpalaniu. A jeżeli ktoś ma dodatkowo dostęp do VAG-a to prosiłbym o odczytanie kodowania licznika (kodierung) w takim właśnie GTI-ku bo być może ktoś celowo zmienił w moim liczniku kodowanie aby zdeaktywować kontrolkę EPC.

Marcin



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » śr paź 24, 2007 22:53

koniu817 pisze:Prosiłbym użytkowników MK4 1.8T o wypowiedź czy u nich taka kontrolka występuje i jak się zachowuje przy odpalaniu
U mnie nie występuje taka kontrolka.



koniu817
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 14, 2006 00:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: koniu817 » czw paź 25, 2007 07:48

U mnie nie występuje taka kontrolka.
Dziękuje bardzo za odpowiedź kolego mojama, teraz jestem spokojniejszy o silnik.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 89 gości