[polo classic] zakleszczony bieg

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lichu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 14, 2005 19:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

[polo classic] zakleszczony bieg

Post autor: Lichu » ndz paź 07, 2007 00:14

Witajcie.
Moje auto to polo classic 1.6 z przebiegiem 140 tys. km. W lipcu zostało wymienione sprzęgło, po około trzech tygodniach od wymiany pojawiła się taka przypadłość, że zakleszcza się bieg na postoju. Byłem w tym tygodniu u innego mechanika, który trochę przesunął skrzynię (ale stwierdził, że przesunięcie było bardzo małe i nie powinno mieć wpływu na operowanie biegami), pogrzebał przy sprzęgle i lince, przez co zmieniła się na lepsze sama praca sprzęgła, bierze w połowie skoku pedału, chodzi miękko itp. itd. Natomiast pozostał efekt zakleszczania. Jednak aby sprecyzować opiszę to w ten sposób:
1. Staję na parkingu, wrzucam pierwszy bieg, gaszę silnik, puszczam pedał sprzęgła. W tym momencie auto stacza się parę centymetrów, co jest normalne. Ale jeśli teraz wcisnę pedał sprzęgła to mam problem z wyrzuceniem biegu (szarpnę trochę mocniej to wyskakuje). Czasami wystarczy odpalić silnik i można wyrzucić bieg bez problemu.
2. Staję na parkingu, zaciągam ręczny, wrzucam pierwszy bieg, gaszę silnik, puszczam pedał sprzęgła. Tutaj auto na ręcznym się nie stoczy i problem z wyrzuceniem biegu nie istnieje.

Dodam, że problem ten występuję tylko i wyłącznie w opisanej powyżej sytuacji. Nigdy nie miałem problemu z biegami w czasie jazdy.

Jestem ciekaw Waszych opinii, co może być nie tak. Czy to wina sprzęgła czy może ze skrzynią już coś nie tak?

Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 07, 2007 09:15

Szczegółów nie znam ale kolega miał taki problem w Polo odebranym świeżo z salonu. Jest tam chyba mechanizm linkowy zmiany biegów i naprawa polegała na regulacji tych linek, co trwało w serwisie kilka minut.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz paź 07, 2007 16:50

proponuję jechać tam gdzie było wymieniane sprzęgło i reklamować. To pierwsze co powinieneś zrobić. Skoro sam sprzęgła nie wymieniałeś to i nie próbuj sam naprawiać. Wracaj z reklamacją
pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości