Wibracje przy przyspieszaniu i predkosci 90 km/h

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bigdickbuster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 12:56
Lokalizacja: Warszawa

Wibracje przy przyspieszaniu i predkosci 90 km/h

Post autor: bigdickbuster » czw paź 04, 2007 20:25

Witam!

Od jakiegos czasu borykam sie z takim problemem w moim Golfie. Mianowicie podczas przyspieszania czuc wyrazne wibracje na kierownicy oraz lewarku skrzyni biegow tak jakby opona byla jajowata, badz krzywa bylaby polos. Bylem u znajomego machera, przejrzelismy cale zawieszenie i nie znalezlismy nic co mogloby podsunac rozwiazanie. Ponadto wczoraj robilem przeglad rejestracyjny i facio takze nie mial zastrzezen. Opony sa dobre bez guzow, felgi prosciutkie, amorki maja jakies 8000 km, gumy sa niewytluczone, polosie sa proste i nie maja luzow ani przy piascie, ani w skrzyni. Maglownica takze jest po regeneracji jakis czas temu i nie ma luzu. Czy macie jeszcze jakies inne pomysly co sprawdzic? Dodam tylko, ze najbardziej tlucze sie na czworce w okolicach 90-100, potem ma tendencje do zanikania, na piatce powyzej 120 jedzie sie juz jak po sznurku.

Pozdrawiam i licze na porady :D

EDIT:

Tarcze hamulcowe sa proste, auto hamuje bez zarzutu i nic nie wibruje. Wibracje sa wyczuwalne tylko podczas dodawania gazu, jak zdejmuje noge zanikaja.
Ostatnio zmieniony pt paź 05, 2007 09:05 przez bigdickbuster, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » czw paź 04, 2007 20:28

Wyważ koła. Powinno być ok. :pub:



Awatar użytkownika
bigdickbuster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 12:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bigdickbuster » czw paź 04, 2007 20:31

No wlasnie widzisz, kola sa prosciutkie i wywazone, zreszta jakby cos z nimi bylo nie tak to tlukly by sie niezaleznie od tego czy przyspieszam, czy jade ze stala predkoscia :/ Geometria ustawiona jest, po niej sie lekko poprawilo, ale nadal nie jest tak jak byc powinno.



Awatar użytkownika
h2so4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:33
Lokalizacja: Wawa

Post autor: h2so4 » czw paź 04, 2007 20:46

Pytanie banalne ale; czy aby na pewno wszystkie koła masz dobrze dokręcone i żadne nie jest poluzowane tak, żeby podczas jazdy się chwiało ??

Kiedyś miałem podobnie i kilkanaście dni się męczyłem zanim doszedłem, że koło jest poluzowane :panna: (chyba ktoś mnie nie lubi :axe: ).

Sprawdź jeszcze, czy półosie są przykręcone do piasty i do skrzyni.

Powodzenia.



Awatar użytkownika
bigdickbuster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 12:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bigdickbuster » czw paź 04, 2007 21:10

Kola dokrecone. Przy ogledzinach podwozia bylo szarpane wszystko co sie da i badanie nie wykrylo nic :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 04, 2007 21:31

szrpie tylko przy dodawaniu gazu a po odjęciu przestaje? Może być zniszczony ktoryś przegub wewnętrzny, przynajmniej ja tak miałem kiedyś w sterej jetce, jedź z tym do konkretnego mechanika, co ma wprawę i wyczucie i lepiej oceni stan półosi.

[ Dodano: Czw Paź 04, 2007 9:33 pm ]
dodatkowo u mnie objaw ten narastał po rozgrzaniu smaru, po przejechaniu parunastu kilometrów
Ostatnio zmieniony czw paź 04, 2007 21:32 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości