problem z zapłonem w polo i skrzynią biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaSoRz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 01:34
Lokalizacja: watford/siemianovwice
Kontakt:

problem z zapłonem w polo i skrzynią biegów

Post autor: MaSoRz23 » pn wrz 24, 2007 22:05

Witam.
Mam problem, otóż byłem zmuszony po stuknięciu golfem kupic coś taniego i małego do transportu no i wypadło na polo coupe z 92 roku pojemnośc 1.0. Sprzedawca deklarował że na I biegu skrzynia lekko rzęzi ale jest git. Na dobrą sprawę to na 2 i 3 też lekko rzęzi ale nie to jest tematem. Mam znajomego mechanika który stwierdził że może to byc jakieś łożysko ale jest kupę roboty przy tym a on nie ma warunków by to sprawdzic. Moje pytanie zatem czy ktoś miał taki problem w swoich strzałach i wie co profilaktycznie można zrobic by zapobiec totalnemu rozpadowi skrzyni. Druga sprawa to wrzucony jest tam nowy aparat zapłonu i sprzedawca uprzedził mnie bym pojechał go profesjonalnie zamocowac czy coś, nie wiem dokładnie bo mówił niewyraźnie po angielsku i może chodziło mu o ustawienie kąta zapłonu..?
Bo zauważyłem że od czasu do czasu silnik troszke jakby szarpał na 2 i 3 biegu szczególnie ale niestety jestem raczej zielony jeśli chodzi o mechanikę i nie wiem co robc. Aha skrzynia jest 4-biegowa. Dzięki wielkie z góry pozdro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 24, 2007 22:43

co do zapłonu dobrze zrozumiałeś, a za naprawę skrzynki to tam masakrycznie zaplacisz, w PL z 6-8 stów, a tam się chyba nie opłaca naprawiać tylko szukać używki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MaSoRz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 01:34
Lokalizacja: watford/siemianovwice
Kontakt:

Post autor: MaSoRz23 » wt wrz 25, 2007 16:59

czyli nie mozna zrobic nic innego niz wymiana skrzyni? mmmm ale dołek bo autem chce pojezdzic tylko do czasu nowego golfika czyli jakies 3-4 m-ce wiec nowa skrzynia nie wchodzi w gre, mam nadzieje że sie nie rozpadnie :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 102 gości