wymiana oleju w skrzyni biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » śr maja 07, 2008 00:22

eidos, a co się stanie?
serio nie można tych półsyntetyków lać? a co właściwie fabryka lała do skrzyni w dwójkach?
To że się leje 75W90 to ustalone, klasa GL4/5... i teraz... półsyntetyk może być czy lać pełnysyntetyk bo w cenie jest spora różnica. Dajmy na to Mobila pełnysyn 1L koszt ok 46zł, a jakiś półsyntetyk ok 30 lub mniej. :-k .
Jessy, jaki olej zalałeś? znaczy jaka firma? i dlaczego półsyn, a nie pełny jak już o tym też mowa :grin:


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » śr maja 07, 2008 01:13

w zasadzie ma być GL-4... To czy to będzie półsyntetyk czy syntetyk to juz inna historia... Pełen synetetyk ma pewnie lepsze parametry (smarowalność, dodatki uszlachetniające itp.). Mozliwe też że półsynteza bedzie 80W-90 a pełna 75W-90, ale nie zawsze...
Nie lej mineralnego 80W-90 bo zimą będzie problem z biegami dokąd auta nie rozgrzejesz.



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » śr maja 07, 2008 08:51

Jacenty80 pisze:Mozliwe też że półsynteza bedzie 80W-90 a pełna 75W-90, ale nie zawsze...
półsyntetyki też są 75w90


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » śr maja 07, 2008 11:22

sle, Zalałem olej Vavoline Dextron II lepkosci nie pamiętam, ale jest to półsyntetyk. Chciałem zalac olej mineralny 1L/9PLN ale mechanik u kturego mam dostep do warsztatu za free, powiedział że do takiej skrzyni sie nie leje minerała bo za gesty i pozatyka kanałki olejowe. Umnie na starym oleju i tak dobrze chodziła skrzynia, tyle że po spuszczeniu oleju wyglądało ta raczej na smołe niż olej.
Po zmianie chodzi ldobrze, skoro nie widac wiekszej różnicy to po co przepłacac za syntetyk?? Jak na 300tys/km skrzynia chodzi git, nie ma zadnych objawów przepracowania. Tylko co do wymiany, kluczem na grzechotce to niewiele zdziałacie, siedzi jak zaspawana, nawet kluczem pnumatycznym nie poszła odrazu, po kilku prubach dopiero sie udało :crazy:


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » śr maja 07, 2008 11:41

No nie... minerał to nie. Wybór raczej między półsyn a syn. U mnie niby skrzynia tez nie sprawia problemów ale irytujące są pierwsze minuty zimą jak jazdę się rozpoczyna i następuje walka z wbijaniem jedni, dwójki... :crazy:

...a czy jak się wyjmie tego ślimaka od linki prędkościomierza to czy gdyby tamtędy zalać olej to było by teoretycznie ok? Pomijam oczywiście fakt, że poziomu by się tu nie ustaliło.


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » śr maja 07, 2008 12:00

sle pisze:...a czy jak się wyjmie tego ślimaka od linki prędkościomierza to czy gdyby tamtędy zalać olej to było by teoretycznie ok?
Eeeee.... :goof: :goof: :goof: J bym takich eksperymentów nie przeprowadzał, gdyż można przesadzic z iloscią oleju, i popsuc skrzynie.
Prościej chyba bedzie wlac olej przez korek wlewowy, który jest jednoczesnie okienkiem kontrolnym poziomu oleju. Ja do napełnienia użyłem starej pompki paliwowej z Gulfa i 2m rurki paliwowej:helm:


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » śr maja 07, 2008 13:08

Jessy, no toż napisałem żeby pominąć ten fakt braku kontroli kiedy już a kiedy jeszcze nie
ja napisałem, "Pomijam oczywiście fakt, że poziomu by się tu nie ustaliło." :bajer:
Chodziło mi o dziurkę i co tam dalej jest i tyle, czysta teoria.


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » śr maja 07, 2008 13:31

Przez dziurke od linki można by spróbowac, ale rórka musiała by mies średnice może 3-4mm, ale przy takiej srednicy olej ledwo by sie lał, tylko ile tego oleju bys wlał??


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
mlody1910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 11:20
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: mlody1910 » pt maja 30, 2008 18:16

zamierzam wynienic olej w skrzyni biegów co myslicie o venol gear gl-4 75W-90 połsyntetyczny??



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt maja 30, 2008 20:06

Jessy pisze:sle, Zalałem olej Vavoline Dextron II lepkosci nie pamiętam, ale jest to półsyntetyk.
Czy to czasami nie jest olej tylko do skrzyń automatycznych ? :chytry:


=-Pinhead-=

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » ndz cze 01, 2008 09:35

Pinhead pisze:
Jessy pisze:sle, Zalałem olej Vavoline Dextron II lepkosci nie pamiętam, ale jest to półsyntetyk.
Czy to czasami nie jest olej tylko do skrzyń automatycznych ? :chytry:
ano do automatów :chytry:



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » ndz cze 01, 2008 09:47

BruceLee30 pisze:ano do automatów
Na opakowaniu pisało że do przekładni kierowniczej i do skrzyń manualnych sie nadaje


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » ndz cze 01, 2008 10:00

Jessy pisze:
BruceLee30 pisze:ano do automatów
Na opakowaniu pisało że do przekładni kierowniczej i do skrzyń manualnych sie nadaje
oczywiscie ale było napisane ze spełnia norme GL4/5? w niektorych francuskich przekladniach zaleca sie tylko zalewac olej typu DEXTRON takze producent napisal prawde !



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » pn cze 02, 2008 00:00

Kurde. Musze poszukac tej butelki :grrr: Jak znajde ją to dam znac jaki to typ płynu.

[ Dodano: 05 Cze 2008 11:25 ]
Znalazłem tą butelke. Pisze na niej 75w/90 GL-5 Półsyntetyk


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości