jak wymienić płyn chłodniczy i olej w skrzyni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jak_rog
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

jak wymienić płyn chłodniczy i olej w skrzyni

Post autor: jak_rog » śr cze 27, 2007 22:14

witam.

szukałem szukałem i konkretnego tematu nie znalazłem ...

chciałbym wymienić płyn chłodniczy w swoim golfie IV TDI 90 KM. jak najlepiej się do tego zabrać i jaki wlewać ??? czy jest jakiś korek spustowy czy coś w tym stylu ???? i czy ten układ się odpowietrza czy jak w MK2 poprostu odkręca sie korek i czeka aż płyn się zmiesza dobrze. najlepiej chciałbym zobaczyć jakieś konkretne fotki lub schematy

a drugie pytanie to olej w skrzyni .... jedni mówią że wymieniać inni że nie. jak to w końcu jest ??? skrzynia chodzi mi ok wszystko wchodzi dobrze. .... samochód ma już 160 tyś przebiegu .... i pomyślałem ze przydałoby sie wymienić ... popierac ie to czy nie ??? jak sprawdzić ewentualnie poziom i jaki olej wlewać i którędy ???? czy trudna wymiana ??? także może macie jakieś fotki lub schematy z książek .

i jeszcze pytanie na deser ..... czy jak bede wymieniał rozrząd z pompą wody to mechanicy bedą musieli spuścić płyn ???? może wtedy wymienię płyn chłodniczy ???? i ile wchodzi dokładnie płynu do MK4 TDI 90KM ALH ??????

pozdro i czekam na wasze posty.
Ostatnio zmieniony śr cze 27, 2007 22:46 przez jak_rog, łącznie zmieniany 3 razy.



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » śr cze 27, 2007 22:20

Jesli chodzi o wymiane oleju w skrzyni to masz w dolnym polozeniu skrzyni korek spustowy(najczesciej na imbus). mniej wiecej w gornej czesci z boku masz korek ktory sluzy do sprawdzania poziomu oleju.nalewa sie to przewaznie jakas wieksza strzykawka.

jesli chodzi o wymiane plynu to za bardzo nie wiem jak jest w golfie bo jeszcze nie zmienialem.powinno byc w dolnej czesci chlodnicy w miejscu gdzie masz przewod gumowy korek spustowy.jak nie ma to odkrecasz przewod gumowy i splywa plyn.tak mi sie wydaje.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr cze 27, 2007 22:41

jak_rog pisze:i pomyślałem ze przydałoby sie wymienić ... popierac ie to czy nie
nie ma takiej potrzeby. skontroluj tylko poziom czy jest wlasciwy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości