końcówka drążka, amortyzatory

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RPrafi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 10, 2005 21:40
Lokalizacja: Konieczki

końcówka drążka, amortyzatory

Post autor: RPrafi » pn cze 25, 2007 21:18

Witam wszystkich!
Czytałem kilka postów dotyczących zawieszenia ale mam jeszcze kilka pytań. 2 lata temu gdy sprowadziłem golfa to wymieniłem tylne zawieszenie. Na amortyzatorach był wybity znaczek vw i audi a samochód miał przejechane 170 tys. Czy to możliwe żeby amorki były od nowości? (1994 r)
Co do przedniego zawieszenia to nierówności na jedni przenoszą się na kierownicę i przy zjeździe z ulicy na pobocze wyczuwam luzy. Dodam, że tydzień temu byłem na przeglądzie i po sprawdzeniu wyszło że amory mają 58% sprawności i nie ma luzów na gumach zawieszenia itp. Sprawdziłem jeszcze raz w domu i co się akazało. Gdy ruszam kołem to jest wyczuwalny luz w prawej końcówce drążka i lekkie stukanie. Poza tym nie mam wyczuwalnych luzów w górnym mocowaniu amortyzatorów. Gdy nacisnę na błotnik kiedy samochód stoi kilka godzin to buja się kilka razy. Dopiero gdy olej w amortyzatorze rozpłynie się to działa "normalnie" :grin: . Co mam zrobisz ?
Planuję wymienić końcówkę drążka i zatanawiam się czy zaraz nie wymienić amorów (firmy KYB) z całym mocowaniem (bo i tak po wymianie końcówki muszę ustawiać zbieżność).
I jeszcze jedno pytanie. Kapie mi olej z miski olejowej. Czy przy wymianie uszczelki muszę odkręcać rurę tłumika?
Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za wypracowanie.
Pozdawiam.



Gorzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt mar 28, 2006 21:59
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gorzel » pn cze 25, 2007 21:29

Witam

wymien koncowke drazka kierowniczego a pukanie ustanie...tak bylo w moim przypadku...
ja posadam golfa z 1996r silnik 1.6 AEE i przy wymianie uszczelki pod miska nie trzeba zdejmowac tlumika...
amorki kayaba dobre...a zbieznosc przy drazkach trzeba zrobic...

Pozdrawiam



RPrafi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 10, 2005 21:40
Lokalizacja: Konieczki

Post autor: RPrafi » pn cze 25, 2007 23:24

Dzięki Gorzel
A co z amorami, czy nie lepiej je teraz wymienić ( po takim przebiegu). Podczas hamowania na nierównej jezdni golfik troszke pływa. Oponki mam szerokie na 195x55x15
pozdro.



K4m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 21:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: końcówka drążka, amortyzatory

Post autor: K4m » pn cze 25, 2007 23:43

RPrafi pisze:
Czy to możliwe żeby amorki były od nowości? (1994 r)
Wg mnie to bardzo mozliwe... kolega w BMW 1990 albo 1989 rok produkcji [ bmw e30 ] wymienil w 2007 roku po raz pierwszy amory - fakt juz byly na wyczerpaniu, ale jakis czas jezdzil wiec wedlug mojej oceny bardzo mozliwe ze byly one od nowosci :) , jakby nie bylo oryginalne czesci sa dosyc trwale.



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » wt cze 26, 2007 00:37

jak auto było z karju gdzie są drogi bez dziór to nie dostają tak w d... jak u nas, amory Kayaba bardzo fajne oczywiście gazowo olejowe i jeszcze bilstein też wypas



RPrafi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 10, 2005 21:40
Lokalizacja: Konieczki

Post autor: RPrafi » wt cze 26, 2007 21:02

Dzięki chłopaki za pomoc:)
jak znajdę chwilę zabieram się do pracy. Tylko powiedzcie czy wymieniać amorki teraz czy na początku wymienić końcówkę drążka i zobaczyć jaki efekt.
pozdro



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » śr cze 27, 2007 00:37

zaczni od końcówki drążka karni się i zobacz czy to jest to, nie jeżdzi za dużo żeby Ci opon nie zjadlo bez zbieżności, jak będą robili geometrie to żeby konty kół ci ustawili



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 39 gości