Lusterko fotochrom plus sensor deszczu - jak to dziala?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Lusterko fotochrom plus sensor deszczu - jak to dziala?

Post autor: thomas1919 » pn cze 18, 2007 07:52

Witam posiadam lusterko ktore okreslono jako fotochrom. Na zdjeciu widac ze chyba cos jest nie tak jak powinno. Tzn lusterko jest przciemnione na spodzie a u gory widac na szkle kropelki tego plynu ktory je przyciemnia. Patrzac na to mam wrazenie ze ten plyn juz nie jest aktywny ze starosci i osiadl. Czy moglo sie tak stac? Lusterko posiada tez sensor deszczu ale nie wiem jak on dziala. Czy moge prosic o opis dzialania? Obrazek


Dopisane: Gdzie moge kupic sam wkład fotochrom poniewaz ten jest uszkodzony.
Ostatnio zmieniony pn cze 18, 2007 11:35 przez thomas1919, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
pioottr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 15, 2006 21:31
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: pioottr » pn cze 18, 2007 08:53

Co do lusterka to nie wiem u mnie jest normalne a mam takie samo, a wrażliwość czujnika deszczu ustawiasz takim małym pstryczkiem na przełaczniku wycieraczek po prawej stronie, i w zależności jaki deszcz pada wycieraczki powinny odpowiednio szybko reagować. :pub:



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt cze 19, 2007 08:05

ciekawe jest to co widać na zdjęciu. u mnie lusterko nigdy nie przyciemnia się w dzień. patencik działa tylko w nocy lub w tunelach. zdaje się w przodu lustera (od strony szyby) jest fotorezystor. taki sam jest na srodku lusterka. być moze róznica w natężeniu swiatła z przodu auta i z tyłu pozwala na uruchomienie przyciemnienia. ale to moje przypuszczenie.
po mojemu coś nie tak z tym twoim lustrem.
czujnik deszczu masz w stopce lusterka, ustaw dzwignie wycieraczek o jeden stopien w góre (od pozycji "zero") i polej trochę wody na szybe (srodek u góry) powinny się uruchomić wycieraczki.
pzdr



Awatar użytkownika
Vito1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 08:04
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: Vito1988 » pt paź 23, 2009 16:41

Odświeżę trochę temat,

Mam pytanie:
u mnie jest dźwignia ustawiona o jeden od zera w góre czyli na sensor deszczu, pstryczek od czujnika na środku.
Jak odpalam auto (manetka zawsze ustawiona w pozycji +1) i zacznie padać deszcz to wycieraczki się nie uruchamiają, dopiero jak ruszę pstryczkiem albo manetka w górę albo w dół to wtedy załącza się sensor i uruchamia prędkość wycieraczki w zależności od deszczu.
Moim zdaniem powinno być tak, że gdy mam zawsze ustawione na +1 to po uruchomieniu auta w trakcie deszczu wycieraczki powinny zadziałać od razu a nie gdy rusze manetkę.
U was też tak jest?


Das Auto.
[url=http://g.imagehost.org/view/0306/06062009_004][img]http://g.imagehost.org/t/0306/06062009_004.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
wistul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sie 12, 2009 07:32
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

Post autor: wistul » sob paź 24, 2009 13:30

Vito1988, tak u mnie też tak jest. To jest normalne zawsze trzeba ruszać manetką po uruchomieniu auta. Pisze nawet o tym w instrukcji obsługi..



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » pn paź 26, 2009 20:56

też tak mam i uważam, że to dobre rozwiązanie w przypadku mroźnych dni. jak rano wstaniesz, szybka zamarźnięta razem z wycieraczkami; każdy w pierwszej kolejności odpala silniczek żeby się rozgrzewał i dopiero idzie skrobać szybki. gdyby wycieraczki reagowały od razu to po przekręceniu kluczyka same zaczęłyby skrobać szybę a to chyba nie byłoby dla nich zbyt zdrowe.



Awatar użytkownika
_Daniel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob sty 03, 2009 14:28
Lokalizacja: Chatka Wielkiego Władka
Kontakt:

Post autor: _Daniel_ » pt lis 06, 2009 18:30

Witam,
odświeżam temat ponieważ podobny problem lusterko cały czas wygląda tak jak na zdjęciu (sorki za słabą jakość ) czy to w dzień czy w nocy cały czas ściemnione i tylko z góry jasny pasek, można to jakoś naprawić czy trzeba wymienić całe lusterko ?

Obrazek



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » pt lis 06, 2009 19:05

lusterko do wymiany, za stówę na allegro można znaleźć



Awatar użytkownika
_Daniel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob sty 03, 2009 14:28
Lokalizacja: Chatka Wielkiego Władka
Kontakt:

Post autor: _Daniel_ » pt lis 06, 2009 19:09

na allegro znalazłem jedno za 230 cena w serwisie w GDA 750 zł :mlotek:
dzięki



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » pt lis 06, 2009 19:32

słabo szukasz
1.
2.
3.
4. trochę droższe ale z czujnikiem deszczu.
te pierwsze wyglądają kiepsko ale może to tylko zabrudzenia, pytaj sprzedawców. nr 2. jest od passata po liftingu więc ciekawsze i powinno pasować

[ Dodano: 06 Lis 2009 18:34 ]
nr. 4 też jest od paska po lifcie więc chyba najlepsze i nie jest zryte jak pozostałe
Ostatnio zmieniony pt lis 06, 2009 19:36 przez paczu, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 135 gości