elektryczne szyby - prowadnice

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Golfik Ciapciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 11, 2007 20:25
Lokalizacja: Gdańsk

elektryczne szyby - prowadnice

Post autor: Golfik Ciapciak » sob cze 09, 2007 15:51

witam, wie ktos jak powinna byc wyprofilowana lub dokladnie jakiego kształtu propwadnica podnosnika szyb prawych, mialem kolizje i prawdopodobnie jedna z prowadnic jest minimalnie wygieta i przez to szyba blukuje mi sie w polowie i nie domyka sie, nie moge sobie dac rady z jej wyregulowaniem i nie wiem jaki powinna miec oryginalnie ksztalt



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 09, 2007 16:14

Ciężko to słownie opisać.
Ja zrobiłbym tak: wymontowałbym cały mechanizm z prowadnicami i dopasował kształt krzywizny tej pogiętej do tej dobrej . Potem pozostaje kwetia czy prowadnice po zakręceniu sarównolegle, ale jest tam spora tolerancja bo mocowanie szyby nie jest całkiem na sztywno. No i czy ramki szyb nie sa wygięte, i należy dobrze ustawić szybę w mocowaniach linek, żzeby nie szła skosem. Najlepiej zakręcić uchwyty szyby w pozycji prawie zamkniętej szyby, mimo kiepskiego dostępu kluczykiem. Ale i tak może być potrzebna korekcja. Kiedy szyba przy zamykanmiu dochodzi już do samej góry patrzeć czy szpara między jej górną krawedzią i ramką drzwi jest równoległa. Wysokość mocowania szyby w uchwytach też może nie być dobra. Regulacja jest przy tylnej prowadnicy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości