Czujnik Paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DemonVWGOLFII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 17:07
Lokalizacja: Pruchna
Kontakt:

Czujnik Paliwa

Post autor: DemonVWGOLFII » śr maja 02, 2007 11:46

Witam
Mam pytanie:)
Mam golfa II na benzynke, Zastanawiam sie czy mozna zrobic cos ze wskaznikiem paliwa by zaraz po przekreceniu stacyjki wskazywal stan paliwa a nie po dluzszym czasie bo to troszke denerwujace takie czekanie?
DZiekuje za odpowiedzi



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » śr maja 02, 2007 12:03

Niestety nie, bo gdyby zbyt szybko reagował czujnik, to podczas jazdy po nierównościach wskazówka od tanku zmieniałaby całyczas swoje położenie i to zbyt szybko (szalała by). Czujnik musi mieć swoją bezwładność aby wskazanie podczas jazdy było w miarę stałe i wolno się zmieniało.
Być może można podłączyć na stałe zasilanie do wskaźnika z czujnikiem i wtedy wskazanie będziesz miał cały czas.


VWpower Golf

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr maja 02, 2007 12:54

U mnie jak mam polowe baku to i tak na nierownosciach wskazowka spada ponizej stanu w baku;)


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 02, 2007 14:24

Dołaczam sie do pytania. Jeden kolega ma Mk3 z 92 roku i u niego tez trzeba czekac az sie podniesie wskaznik, drugi kolega ma golfika z 97 roku i tam po przekreceniu kluczyka cyk wskazniki od paliwa i temp podnosza sie po sekundzie. Takie rozwiazanie byłoby chyba najlepsze tylko jak to zrobic ?:> a Wy tez macie takie wrazenie ze te wskazowki w przynajmniej mk2 to jakies takie mało dokładne sa ? bo np podczas jazdy szybkiej wskazowka sie nie rusza, pozniej zwalniam a tu 1/4 baku wyparowała. Wogole jeszcze zejdzie mi rezerwa i jeszcze jezdze a niby wskaznik pokazuje sahare. Da sie to jakos poprawic ?a moze pobawic sie pływakiem w baku ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 75 gości