Jaki prostownik akumulatorowy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » śr mar 05, 2008 03:44

norek111 pisze:aku w aucie to nie bateria w telefonie nie bedziesz go ladowac co pare dni prostownikiem
wiem.... to było porównanie do mojego pytania odnośnie przeładowania chodziło mi raczej czy trzeba bardzo pilnować dokładnego czasu kiedy go odłączyć...

prostownik potrzebny zazwyczaj nie jest ale dobrze go w zanadrzu mieć... zawsze może się zdarzyć jakaś nieprzewidziana sytuacja (np. w moim poprzednim samochodzie rozładowany akumulator zaskoczył mnie po mocnej burzy z piorunami). Nie lubię chodzić i prosić się po sąsiadach a tak miałem jak mi świece nie grzały i próbując odpalić wyładowałem akumulator... wole mieć swoje... a dzisiaj przy odpalaniu samochodu rano, strasznie wolno zakręcił... auto co prawda odpaliło bez większego problemu i po przejechaniu 10 kilometrów do pracy akumulator się podładował na tyle że później już nie było problemu i kręcił normalnie... ale to mi przypomniało że chciałem prostownik kupić.... skoro ten pokazany przeze mnie jest ok to spoko... tyle chciałem wiedzieć.


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 05, 2008 04:38

Viteq pisze:3 godziny po czasie pełnego ładowania akumulatora i dopiero wtedy go odłączę też się nic nie stanie?
Nie powinno. Jeśli aku będzie naładowany to zobaczysz, że na amperomierzu wartość prądu spadnie do zera prawie.



Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » ndz maja 09, 2010 10:20

Witam poszukuje prostownika do mojego aku 12V 680A 74Ah, mógłby mi ktos cos powiedziec o tym> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1021542195
Ale moze jeszcze napisze o co mi chodzi i jakiego szukam, ano takiego ktory ładuje wolno ale dokladnie i wiadomo z małym amperażem, ma pełną kontrole nad aku zeby nie dopuszczać do przeładowania, nast po osiągnieciu max podtrzymywanie aku a nie ladowanie az go nie odłącze, a wiec nawet pozostawienie go na kilka dni zeby nie bylo grozne dla aku. Jak sie ktoś zna na parametrach ten co podałem wydaje sie dość nie głupi. Ew jesli ten nie za bardzo to czy polecacicie cos innego ktory spełni moje oczekiwania.
Ostatnio zmieniony ndz maja 09, 2010 10:30 przez tomek507, łącznie zmieniany 4 razy.


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » ndz maja 09, 2010 20:55

Norauto NX 1000
i przeczytaj to.


www.elektrotom.eu

Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » pn maja 10, 2010 08:55

Tylko gdzie takie norauto kupic. Moze ktos ma jeszcze jakies doświadczenie i cos poleci.

[ Dodano: 21 Cze 2010 10:51 ]
No wiec zakupilem sobie taki jest w automacie, ma nie duże rozmiary podłączam pod aku spełnia zadanie ok, na zime bedzie mysle spoko. Ma okreslone parametry do ladowania a wiec nie przeracza 15 V a dokladnie odlancza przy 14,6 a gdy spadnie ponizej 12,6 znow sie wlancza trzymanie aku w dobrej kondycji wiec ok. http://allegro.pl/item1073245001_automa ... torow.html
Ostatnio zmieniony pn cze 21, 2010 10:56 przez tomek507, łącznie zmieniany 1 raz.


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 60 gości