paliwo w pompce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chojny90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 11, 2009 11:31
Lokalizacja: Szadek

paliwo w pompce

Post autor: chojny90 » pn gru 21, 2009 18:34

witam chciałem się dowiedzieć czy po zgaszeniu auta paliwo dochodzi jakoś samoczynnie do pompki paliwa ponieważ zrobiłem sobie cos takiego(niby zabezpieczenie) ze odcina napiecie i przy próbie odpalania autka to gaśnie po chwili z powodu braku paliwa. czy przez takie cos można cos uszkodzic??

autko to glof 3 94 rok 1,6 benzyna/gaz



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn gru 21, 2009 18:55

jak zrobiles odciecie zasilnai pompy to na upartego mozna powiedziec ze wtryski beda chodzic na sucho i sie mozga uszkodzic ale jest to odciecie na zlodzieja wiec niczym bym sie nie przejmowal chyba ze masz zamiar w ten sposob gasic auto



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt gru 22, 2009 08:16

chojny90 pisze:czy przez takie cos można cos uszkodzic?
też kiedyś miałem w MK3 i chodziło bez problemów, jedynie jak kolega wyżej napisał, jedynie pamiętaj by włączyć prąd do pompki przed przekręceniem kluczyka :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt gru 22, 2009 17:35

nie jest to żadne zabezpiecznie, bo pierwsze co robi złodziej jak auto nie odpala to słucha czy pompa paliwa chodzi (słychać ją po przekręceniu kluczyka). Jak nie chodzi to napięcie z zapalniczki 12v bezpośrednio na pompę w bagażniku i po sprawie.
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 17:35 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt gru 22, 2009 17:39

sas_gti pisze:nie jest to żadne zabezpiecznie, bo pierwsze co robi złodziej jak auto nie odpala to słucha czy pompa paliwa chodzi (słychać ją po przekręceniu kluczyka). Jak nie chodzi to napięcie z zapalniczki 12v bezpośrednio na pompę w bagażniku i po sprawie.
jak mamy sie tak czepiac to niech odreci kola i pozstawi na ceglach bo zlodziej moze miec lawete a o zlodzieju z dzwigiem jeszcze nie slyszalem



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt gru 22, 2009 17:47

nie jest to czepianie, bo odcięcie pompy to jest najpopularniejsze zabezpieczenie które wykonuje sobie praktycznie każdy posiadacz staergo samochodu, stąd jego słaba skuteczność.
Niestety każdy złodziej jest na to przygotowany i nie bedzie nawet szukał ukrytego przełącznika od pompy.
Mi nie chodzi o to żeby sie przyczepić tylko uświadomić kolegę że mając tylko zabezpieczenie w postaci odcięcia pompty to nie może spać spokojnie bo to jest góra 1 min roboty dla złodzieja.

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 16:49 ]
zamiast odcięcia pompy które wprawne ucho wychwyci od razu po próbie odpalenia lepiej zrobić takie samo zabezpieczenie ale od jakiegoś innego obwodu, który nie bedzie tak oczywisty do wychwycenia.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt gru 22, 2009 18:08

sas_gti pisze:mając tylko zabezpieczenie w postaci odcięcia pompty to nie może spać spokojnie bo to jest góra 1 min roboty dla złodzieja.
To chyba przesadziłeś z tą 1 min.
Rozcięcie pompy jest bardziej skuteczne niż np cewki czy zapłonu
Z uwagi na to poprostu że do pompy nie jest się tak łatwo dostać-nie trwa to 1 min-z mojego zagraconego bagażnika tobyś 5 min graty wyrzucał żeby się do dekla dostać :grin:
A dekielek można zamknąć np na jakies dziwne śruby-albo np zanitować

A cewka czy jakiś tam inny element zapłonu - jest na zewnątrz -wystarczy 2m kabla z krokodylkami.

Nie ma samochodu którego nie mozna ukraść-tylko czas jest ważny
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 18:09 przez flatron316, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt gru 22, 2009 18:22

flatron316 pisze:A dekielek można zamknąć np na jakies dziwne śruby-albo np zanitować
kable wychodzą spod tego dekielka nie trzeba go zdejmować.
A cewka czy jakiś tam inny element zapłonu - jest na zewnątrz -wystarczy 2m kabla z krokodylkami.
Tylko że ja nigdzie nie mówiłem że ma to być cewka. Ma to być coś o czym wiesz tylko Ty i co nie jest slyszalne od razu, bo brak pracy pompy slychać po prostu od razu i złodziej wie gdzie ma się kierować. Jak bedzie to zaplon czy z 10 innych rzeczy to w jaki sposób on ma to szybko ustalic??



Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

Post autor: Hz » wt gru 22, 2009 18:27

chojny90, lepiej zrobic odciencie ale włączenia stacyjki...
przekrecasz kluczyk do pozycji zaświecenie diód, ale one sie nie zaswieca puki nie nacisniesz guzika, auto kreci ale nie zapali bo nie jest podawane paliwo;) jak nacisniesz magiczny guziczek wszystko wraca do normy i auto pali tylko dla jednego właściciela ;)))


5.03.2012-17.08.2013 Było moje teraz ma innego właściela
Obrazek
Passat B5FL AVF+ By Hz!

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt gru 22, 2009 20:07

sas_gti pisze:kable wychodzą spod tego dekielka nie trzeba go zdejmować.
Nie patrzyłem jak jest w MK3 ,bo nie miałem potrzeby ale w B3 żeby się dostać do tego złacza musiałeś podnieść dywanik odkręcić taki dekiel okrągły na 3 srubki-i miałeś dopiero dojście do tej wtyczki .
Jak jest w MK3 -niech się wypowie ktos kto wyciągał pompę np



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr gru 23, 2009 07:53

flatron316 pisze:dopiero dojście do tej wtyczki .
dojście tak jak piszesz ale jeśli kolega przed wtyczką przeciął kable to bez sensu bo widać je pod wykładziną :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr gru 23, 2009 09:47

feniks79 pisze: dojście tak jak piszesz ale jeśli kolega przed wtyczką przeciął kable to bez sensu bo widać je pod wykładziną :bajer:
Ja bym przeciął za :grin:

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 09:23 ]
Hz pisze:chojny90, lepiej zrobic odciencie ale włączenia stacyjki...
przekrecasz kluczyk do pozycji zaświecenie diód, ale one sie nie zaswieca puki nie nacisniesz guzika,
To nie temat o zabezpieczeniach wprawdzie ale -idąc tym samym tokiem myślenia-te diody to tak samo jak brak "brzęczenia" pompy zasygnalizują złodziejowi że coś jest nie tak :chytry:



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr gru 23, 2009 10:26

flatron316 pisze:Ja bym przeciął za
miałem w MK3 przecięte za, pod wykładzinką ale zawinełem całe taśmą szamcianką, że nie było widać różnicy w grubośći


Obrazek

chojny90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 11, 2009 11:31
Lokalizacja: Szadek

Post autor: chojny90 » czw gru 24, 2009 12:15

hmm z tym odcięciem stacyjki to nie jest głupi pomysł nawet :P
mimo że to nie temat o tym to jakie możecie polecić jeszcze zabezpieczenia własnej roboty??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 98 gości