Kilka problemów elektrycznych po swapie AGG na Vr6 AAA

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DanielGti..Agg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 13:46

Kilka problemów elektrycznych po swapie AGG na Vr6 AAA

Post autor: DanielGti..Agg » sob maja 06, 2017 20:33

Witam
Jestem po przekładce silnika z mk3 do mk3 przed swapem silnik nie wykazywał problemów które po swapie są a mianowicie chodzi o:
1.-Po uruchomieniu silnika po swapie odezwał się brzęczyk w zegarach i kontrolka oleju( byłem pewien ze w poprzedniej budzie silnik dobrze chodził nie podejrzewałem że to naprawdę jest problem z ciśnieniem więc doszedłem do tego że jest jakiś problem elektryczny z czujnikiem niskiego ciśnienia- zmasowałem go i tak niestety teraz jest (przyjmę gorzkie słowa krytyki za to bo tak nie powinno być żeby czujnik nie spełniał swojego zadania) Jaki może być to problem?

2.-Po podłączeniu pod vaga silnik nie pokazuje prawidłowych wartości temperatury(skaczą cyfry) musiałem podłączyć przewody do czujnika (niebieskiego) może coś pomieszałem więc prosił bym o rozpis pinów tego czujnika.

3.- Climatronik prawie cały czas pokazuje żle temp. zewnętrzną( przeważające wskazanie to -51 itp ale zawsze prawie na minusie nawet teraz pomimo że w silniku AGG zdarzyło mi się tylko to ze 3 razy przez 4 lata użytkowania a warto nadmienić ze nie był podłączony ogóle ten czujnik w AGG bo od zakupu zwisały kabelki (dopiero przy swapie wiedziałem od czego te kabelki są bo schematów trochę postudiowałem )

4.- Obroty wolne falują nie są jednostajne tak jakby co najmniej miał włożone bardzo ostre wałki ??

5.- Instalacja posiada jakiś przekaźnik dodatkowy (153) idący do ecu po jego włożeniu pompka paliwa cykała oraz przy załączeniu długich, awaryjnych, wycieraczek słuchać było ze się załącza więc wyjęty został w efekcie pompka działa po zapłonie bardzo krótko oczywiście wszystkie te akcje miały miejsce na "zapłonie"

6.- Myślałem też o wymnianie kompletnej instalacji ale czy z np. SHARANA będzie p&p

Silnik okazem zdrowia nadzwyczajnego może nie jest- byłem świadomy przy kupnie lecz moc jest (rozrząd zmieniony był), pomimo tych niuansów elektrycznych powstałych po swapie czuć że normalnie pracuje powyżej tych wolnych obrotów.Muszę tez zaznaczyć ze silnik u poprzednika chodził na gazie ja go wywaliłem być może ma to jakieś znaczenie


Kable Beru zmienione i świece NGK Platinum-

Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu tych problemów



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kilka problemów elektrycznych po swapie AGG na Vr6 AAA

Post autor: Mavrick » wt maja 09, 2017 18:31

1. Licznik ktory masz w budzie ma inne wartosci cisnienia niz ten od vr6 i dlatego sie tak dzieje. Musisz przelozyc bydzik (najbezpieczniej).
2. Wujek google...1 i 3 do kompa, 2 i 4 do zegarow
3. Problem z masa (u mnie jak licznik gubil mase to tez momentami zmienialo lipiec w luty:D)
4. Uklad dolotowy do przegladu, rurki podcisnienia rowniez
5. Patrz pkt 2 (grzanie sondy)
6. Nie bedzie



DanielGti..Agg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 13:46

Kilka problemów elektrycznych po swapie AGG na Vr6 AAA

Post autor: DanielGti..Agg » pt maja 12, 2017 04:30

Licznik ten dzialal dobrze w poprzedniej budzie i brzeczyk sie wlasnie nie odzywal a po swapie wyszlo ze daje o sobie znac , gdzies tam kiedys juz czytalem o podmiance czujnika niskiego cisnienia na inny o mniejszych wartosciach cisnienia - latwiej kupic teraz czujnik niz zgadywac z licznikiem pytanie tylko kali czujnik

Ad2 oki sprawdze

Ad3 doczepie mase ale chcialbym zaznaczyc ze mam tez tak ze jak odpale to do zgaszenia temperatura jest dobrze a juz po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu wariuje hehe
Ad4 dolot ma nowa uszczelke pod kolektorem ale niezbyt czczelne moga byc wloty do gazu ( ja zwolennikiem gazu nie jestem wiec lezy sobie w garażu) sa zatkane
Ale sprawdze dokladniej
Ad5 moze popelnilem blad jak podlaczalem kabelki do sondy wiec moze podpowiedzial bys jak trzeba?
Ad6 to dobrze ze nie kupilem

Podsumuwujac bardzo wdzieczny jestem Ci za zainteresowanie i pomoc. O efektach bede informowal .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości