[ABF] Czasem przerywa i gaśnie przy około 70 stopniach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

[ABF] Czasem przerywa i gaśnie przy około 70 stopniach

Post autor: bialko1991 » pt maja 01, 2015 13:09

Witam,

mój problem polega na tym, że golf z ABFem zaczyna przerywać, jakby chodził na 2 cyl. i gaśnie lub strzela i gaśnie, dodatkowo słychać cykanie, jakby przekaźnika gdzieś przy skrzynce i spadają obroty na obrotomierzu do zera.
Z moich obserwacji wynika, ze dzieje się to prawie zawsze, gdy odstawie go ciepłego i ruszam nim znów po około godzinie. Wtedy nagrzewa się do 70 (+-3) i zaczyna wariować (kiedy ruszam z zimnym silnikiem, to przekracza tą temperaturę bez żadnych efektów ubocznych). Muszę go zgasić i po niecałej minucie odpala ponownie i wtedy albo jedzie normalnie, albo czasem jeszcze szarpnie, ale mimo to pojedzie. Szukałem wiele razy informacji na ten temat i widzę, że najczęściej obstawiana jest cewka lub aparat. Czy da się jakoś zdiagnozować te elementy, na przykład przez waga? Nie mam zbytnio możliwości, żeby pożyczyć od kogoś te części na testy, a nie chce kupować na chybił trafił.



Awatar użytkownika
KEFRZYSKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 23:47
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: [ABF] Czasem przerywa i gaśnie przy około 70 stopniach

Post autor: KEFRZYSKI » pt maja 01, 2015 14:38

No tu raczej tego nie sprawdzisz vagiem ani nic, podmiana lub kupno nowego.


Mój MK3 VR6 USA
viewtopic.php?f=88&t=561736&p=6644026#p6644026" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[ABF] Czasem przerywa i gaśnie przy około 70 stopniach

Post autor: -=ren=- » wt maja 12, 2015 14:01

Wymień przekaźnik nr 30 lub napraw ten który masz.

Potem ewentualnie szukaj usterki cewki lub czujnika obrotów. Jak je sprawdzić masz informacje na forum, dodatkowo w twoim przypadku sprawdź te elementy jeszcze przy ciepłym i zimnym silniku/aucie.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

[ABF] Czasem przerywa i gaśnie przy około 70 stopniach

Post autor: bialko1991 » wt maja 12, 2015 17:40

-=ren=-, dzięki, przekaźnik już kiedyś sprawdzałem i poprawiałem luty na wszelki wypadek. W przypadku wymiany kupować oryginał z vw czy byle jaki z motoryzacyjnego?
Kiedyś jak zerkałem, to nie znalazłem informacji jak sprawdzić cewkę i czujnik, ale poszukam jeszcze w wolnym czasie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 10 gości