Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mat_282
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 11:57
Lokalizacja: Harbutowice k/Krakowa

Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Post autor: mat_282 » sob lut 15, 2014 15:58

Witam. przeszukałem forum ale nie znalazłem takiego samego przypadku. wszyscy piszą o jeździe na benzynie a golf mojego taty jeździ na lpg a mimo tego wczoraj podczas jazdy zapaliła się kontrolka oleju i zaczął piszczeć. po sprawdzeniu stanu okazało się że oleju jest ponad stan. wymieniłem popmke paliwa ( mechaniczna)bo myślałem ze membrana pękła i wali benzynę obok trzpienia wchodzącego do silnika i zalałem nowy olej. co dziwne starego oleju było 7l wiec sporo benzyny się dostało. dziś po przejechaniu ok 8km znów to samo. oczywiście wszystko podczas pracy na lpg bo na benzynę wgl nie był przełączany. silnik pracuje równo i cicho więc chyba to nie wina zaworu który odcina benzynę po przełączeniu na gaz bo gdyby nie odcinał tylko mieszał lpg z benzyna to by go dławiło itp... co może być tego przyczyna?



Awatar użytkownika
kosmaty69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 528
Rejestracja: sob lis 02, 2013 14:03

Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Post autor: kosmaty69 » sob lut 15, 2014 16:05

Masło gdzieś masz ? Korek wlewu oleju, bagnet ? Bierze płyn chłodzący ? Kopci przy odpalaniu / w trakcie jazdy ?


Moje padło : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=569618" onclick="window.open(this.href);return false;

danielsoncsw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:21

Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Post autor: danielsoncsw » sob lut 15, 2014 16:12

mi to bardziej wyglada na uszczelke pod glowica ;/ mi w 1.3 dwa razy poszla i te same objawy


Golf 3 GT http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=530456" onclick="window.open(this.href);return false;

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Post autor: bioly05011 » sob lut 15, 2014 17:56

sprawdź płyn czy nie ubywa


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

mat_282
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 11:57
Lokalizacja: Harbutowice k/Krakowa

Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Post autor: mat_282 » pn lut 17, 2014 13:11

Problem został zlokalizowany. to nie uszczelka pod głowica. po prostu pękła membrana w pompie paliwa a dziura od spodu która w takim przypadku ma odprowadzić paliwo na zewnątrz pompy był zalana jakimś klejem i paliwo zostawało wtłaczane do silnika. po spuszczeniu benzyny problem ustał lecz w oleju dalej jest wcześniej wtłoczone paliwo ale podczas jazy systematycznie go ubywa wiec nie zmieniam oleju tylko będę dolewał jak ubędzie i powinno być ok.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Post autor: bioly05011 » pn lut 17, 2014 13:54

proponuje ci go wymienić olej tak mocno rozrzedzony może zatrzeć silnik


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
kosmaty69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 528
Rejestracja: sob lis 02, 2013 14:03

Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Post autor: kosmaty69 » pn lut 17, 2014 17:43

Wymień ten olej, bo za niedługo okaże się, że przez taką pierdołe będzię potrzebny swap :los2:


Moje padło : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=569618" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Post autor: alex_7692 » pn lut 17, 2014 18:24

Ta pompka jest dostępna nowa w sklepie? Czy masz używana? Ile płaciłeś?


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

mat_282
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 11:57
Lokalizacja: Harbutowice k/Krakowa

Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Post autor: mat_282 » pn lut 17, 2014 18:40

nowa w sklepie jakiejś lipnej firmy 70zł, pierburg 170zł ale nie wiem czemu te nowe maja trzpienia dłuższego o ok 3mm od oryginalnej wiec nawet ich nie zakładam bo membrana padnie zaraz i zamówiłem oryginał na allegro za 60zł z przesyłka.



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Post autor: VWiater » czw kwie 09, 2015 17:23

Mechaniczna pompa paliwa na glowicy w 1.3 pracuje caly czas zeby sie nie zatarla nawet jak jezdzisz na lpg. Dopiero z pompy idzie przewod do pochlaniacza par pecherzykow na gaxniku zamontowanego i od tego pochlaniacza jeden przewod to powrot i drugi idzie do gaźnika. I wlasnie na tym drugim jest elektrozawor od gazu, odcinajacy benzyne gdy przelaczasz na gaz.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Moje Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 12:02

Golf 2 1.3 gaźnik benzyna w oleju przy jeździe na lpg

Post autor: Moje Auto » sob wrz 23, 2017 12:07

Witam, mam ten sam problem i ten sam silnik, tylko że ja zauważyłem to wcześniej ponieważ i tak musiałem sprawdzić ile mam oleju żeby go dolać, bo miałem samochód u mechanika, żeby wymienił uszczelkę nad miską olejową bo widać było że cieknie, zrobiłbym to sam ale nie mam kanału, po wymianie parę dni później znów ciekło, ale miałem wyjazd i niestety żadnego samochodu w zanadrzu, po dojechaniu na miejsce (tak jak pisałem wyżej) chciałem sprawdzić stan oleju żeby wiedzieć ile dolać, a się okazało że już i tak było tam za dużo (dodam jeszcze że jechając w jedną stronę przy ostatnich paru km przełączyłem na benzynę bo jechałem na drodze ekspresowej i chciałem sprawdzić ile wyciągnie :)) widząc to myślałem że to przez właśnie jazdę na benzynie, spowrotem jechałem na gazie, ale stan oleju nie spadał pomimo wycieku i właśnie dla tego też myślałem że to może być wina membrany w pompce, tylko że jak rozkręciłem ją to na oko membrana wygląda na całą, a dziurka odprowadzająca paliwo nie jest zapchana, chyba że rozkręcając, brudy które w niej były wypadły. Nie daleko mnie jest sklep i mi powiedzieli że oryginalna pompka 140 zł, więc nie mając pewności że to na pewno wina pompki, na razie wstrzymuje się z kupnem, chociaż znajomy mówił mi że membrana może być rozrzadzona (czy jakoś tak) i dlatego też może lecieć paliwo. Tak jak sobie myślę to pod pompką jest trochę mokro, ale nie aż tak jak w przypadku kiedy by ta membrana byłaby pękła (wiadomo), trochę się rozpisałem, ale proszę o pomoc, czy warto kupować tą pompkę?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość