prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał MK2
GoFeR-MaN
GoFeR-MaN
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 08, 2012 11:07
Lokalizacja: Elbląg

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: Michał MK2 » pn wrz 24, 2012 18:46

witam.a wiec tak mam ogolny problem z moim golfem mk2 z 89 r 1.6 bezyna.kilka dni temu po dluzszej jezdzie po miescie na wolnych obrotach zaczynala migac mi kontrolka oleju musialem trzymac gaz zeby silnik nie gasl wkoncu przy ruszaniu auto zgaslo gdy chcialem odpalic silnik rozrusznik nie chcial krecic tak jak by rozladowal mi sie akumulator pomogli mi ludzie odpalic na pych dojechalem do domu lampka przestala migac i silnik chodzil normalnie gdy go zgasilem chcialem sprawdzic czy odpali rozrusznik ani rusz tylko dziwne cykanie na dugi dzien odpalilem na pych i auo chodzilo normalnie tylko z rury dymilo lekko na siwo .Dzisiaj naladowalem akumulator odpalilem gofra od strzalu przejechalem sie kawalek wrocilem pod dom i czekalem z odpalonym silnikiem czy znow zaswieci mi sie kontrolka oleju nie zaswiecila sie silnik chodzil normalnie nagle zaczela rosnac temperatura a wiatrak od chlodnicy stal auto chodzilo sobie az tu nagle jak buchnelo z kratek wentylacyjnych para zaczol lac sie plyn chlodniczy (zielony)myslalem ze auto sie zapalilo zalalo mi miejca na nogi po obu stronach z przodu ludzie powiedzcie mi co sie dzieje z tym autem kupilem je miesiac temu jezdzilo bez zarzutu a teraz takie cyrki masakra :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: jest to moje pierwsze auto i nie mam zbytniego doswiadczenia wiec prosze was o pomoc.pozdrawiam i z gory dziekuje


Niskamiska.pl

Fuck New Car I'm Driving Oldschool
Obrazek

władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: władek111 » pn wrz 24, 2012 18:59

Wygląda na to że masz do wymiany nagrzewnice bo tamtędy wywaliło ci płyn. A co do rozładowywania akumulatora to musisz sprawdzić jakie masz ładowanie bo słabo ci ładuje albo wcale



Awatar użytkownika
Michał MK2
GoFeR-MaN
GoFeR-MaN
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 08, 2012 11:07
Lokalizacja: Elbląg

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: Michał MK2 » pn wrz 24, 2012 19:05

no a nie dzialajacy wentylator i kontrolka oleju?Czy to jest cos powaznego ze ten plyn wywalilo mi do srodka auta ? caly plyn w zbiorniczku nie zostalo nawet kropli


Niskamiska.pl

Fuck New Car I'm Driving Oldschool
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: piotrek gti_abf » pn wrz 24, 2012 19:41

Jeśli chodzi o kontrolkę oleju to jedź do jakiegoś mechanika i niech sprawdzi jakie jest ciśnienie oleju bo jeśli będzie słabe to kontrolka będzie migać, albo może być walnięty czujnik oleju, sprawdzenie ciśnienia da Ci odpowiedź :-) Jeśli chodzi o płyn chłodniczy to tak jak napisał kolega władek111 nagrzewnica do wymiany i od razu radzę sprawdzić czy działa wentylator (bo pisałeś że się nie włączył), czyli zdjąć wtykę z czujnika z chłodnicy i zewrzeć styki i jak jest sprawny to powinien się uruchomić i przy okazji sprawdź też czy termostat się otwiera żeby nie trzeba było płynu (oczywiście chłodniczego :D ) dwa razy spuszczać . Obie awarie masz bardzo poważne i trzeba to niezwłocznie naprawić.



Awatar użytkownika
Michał MK2
GoFeR-MaN
GoFeR-MaN
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 08, 2012 11:07
Lokalizacja: Elbląg

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: Michał MK2 » pn wrz 24, 2012 20:09

dziekuje za odpowiedzi.Pewnie duzo mnie to wyjdzie zrobienie tych wszystkich zeczy ale trudno jutro zacholuje golfera do mechanika i niech to zobaczy.no i czeka mnie pranie wykladziny bo troche tego sie polalo :grrr: wszystko przez kolesia ze stacji benzynowej ktory nie mogl sie nachwalic calego brazowego wnetrza i zaczarowal hehe a teraz dwie plamy i smrod nie milosierny :panna: dziekuje wam bardzo pozdrowienia


Niskamiska.pl

Fuck New Car I'm Driving Oldschool
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: lukasfenix » pn wrz 24, 2012 23:15

Jeśli po zwarciu styków będzie działał wentylator, to prawdopodobnie czujnik wkręcany w chłodnice przestał działać. Wymiana prosta, koszt ok 30 zł.
Co do ładowania to pewnie szczotki w alternatorze, bądź padnięty (stary) aku. Lepiej żeby szczotki-> ok 25zł
Najwięcej będzie kosztowała wymiana nagrzewnicy (jest na forum opisane jak to zrobić, jeśli masz smykałkę do takich prac).
Generalnie nie tak źle. :bajer:



Awatar użytkownika
Michał MK2
GoFeR-MaN
GoFeR-MaN
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 08, 2012 11:07
Lokalizacja: Elbląg

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: Michał MK2 » wt wrz 25, 2012 18:35

w poniedzialek zabieram gofra do serwisu gdzie mam praktyki i po pracy bede dzialal z nagrzewnica ale nie wiem jak i gdzie uruchomic wentylator ktora to kostka jakies podpowiedzi ? bo sprawdzilbym sobie to teraz i mial bym jedna awarie czarno na bialym.a i jeszcze jedno ze zbiorniczka uciekl caly plyn jak bym dolal nowego to dalo by rade dojechac do serwisu jakies 5 km czy lepiej holowanie ???


Niskamiska.pl

Fuck New Car I'm Driving Oldschool
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał MK2
GoFeR-MaN
GoFeR-MaN
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 08, 2012 11:07
Lokalizacja: Elbląg

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: Michał MK2 » wt wrz 25, 2012 18:53

zajrzalem do puszki z bezpiecznikami w aucie golf jest z 10.01.89 czyli stara instalacja wyczytalem ze pierwszy bezpiecznik od lewej jest od wentylatora chlodnicy.u mnie nie ejst wlozony zaden bezpiecznik czy to moze byc przyczyna nie dzialania wentylatora ??? i prosze o podpowiedz jakie styki zewrzec zeby uruchomic wentylator pozdrawiam


Niskamiska.pl

Fuck New Car I'm Driving Oldschool
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: piotrek gti_abf » wt wrz 25, 2012 19:15

Masz walniętą nagrzewnicę więc ten płyn co wlejesz z powrotem Ci go wywali bo pompa wody działa i będzie go pchała, chyba że odłączysz węże które idą do nagrzewnicy i złączysz je ze sobą za pomocą rurki lub czymś w tym rodzaju wtedy odłączysz nagrzewnice z obiegu. Ten czujnik od płynu jest wkręcony w chłodnice od strony silnika, musisz go tam poszukać bo nie pamiętam dokładnie w którym jest miejscu i jak go znajdziesz to zdejmij z niego wtykę i za pomocą kawałka kabla zewrzyj styki. Jeśli są dwa przewody to nie ma problemu które, a jeśli 3 to chyba dwa skrajne ale to niech jeszcze ktoś potwierdzi :-) No i włóż ten bezpiecznik od wentylatora :-)



Awatar użytkownika
Michał MK2
GoFeR-MaN
GoFeR-MaN
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 08, 2012 11:07
Lokalizacja: Elbląg

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: Michał MK2 » wt wrz 25, 2012 20:15

ok.dziekuje ci bardzo za podpowiedzi tam powinien byc bezpiecznik 30 A z tego co wyczytalem w necie, a taki lezy w schowku od czasu gdy kupilem auto ciekawe czemu poprzedni wlasciciel go wyjal :chytry:


Niskamiska.pl

Fuck New Car I'm Driving Oldschool
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał MK2
GoFeR-MaN
GoFeR-MaN
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 08, 2012 11:07
Lokalizacja: Elbląg

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: Michał MK2 » śr wrz 26, 2012 16:11

siemka.sprawdzilem ten wentylator po wlozeniu bezpiecznika i zlaczeniu stykow wentylator sie kreci czyli tak jak mowiliscie czujnik przy chlodnicy ??? czy dlatego wentylator nie dzialal bo nie bylo tego bezpiecznika??? nie moge sprawdzic czy wentylator uruchomi sie przy wyzszej temp bo mam ta nagrzewnice padnieta wymienie czujnik na wszelki wypadek i nagrzewnice no i sprawdze te cisnienie oleju


Niskamiska.pl

Fuck New Car I'm Driving Oldschool
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic

Post autor: piotrek gti_abf » śr wrz 26, 2012 18:39

Jeśli nie było bezpiecznika to nie działał :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości