Offtopic czyli raj dla spamerów

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » sob wrz 02, 2017 22:34

Dzięki za podpowiedź.Właśnie tą skrzynie miałem na myśli i chciałem się upewnić, bo zmyliła mnie reszta oznaczeń......



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » pn wrz 04, 2017 21:54

Ktoś podpowie jakie amortyzatory będą pasować na przód ? Gdzieś coś czytałem o amortyzatorach na wkład ale nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Mógłby mi ktoś naświetlić ten temat? Chciałbym wymienić komplet przód i tył, na tył to raczej prosta sprawa ale przód? Ktoś może polecić jakąś konkretną firmę? Oprócz ori zamienników?



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » wt wrz 05, 2017 05:22

Kupujesz amortyzatory przód od zwykłego na wkład (na allegro kupiłem za 50zł), przedłużasz obudowe na wymiar country (rura i podkładka do środka) i masz dożywotnio bezproblemową wymianę (czyt. tanią). ja dodatkowo przedłużyłem o 4cm bo z racji diesla siadł bardziej.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » wt wrz 05, 2017 08:31

Masz gdzieś foto jak to wygląda przed zamontowaniem na auto?



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » wt wrz 05, 2017 10:14

Tyle co umnie w temacie. Na ostatnich stronach. Tokarz mi to dorabial i zrobil tuleje w tulei. Nie ma szans na pekniecie.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » wt wrz 05, 2017 21:44

Mnie też czeka wymiana amorów przednich.Nie znam tematu ale chciałbym się już do tego przygotować, więc może rozszerzycie temat, bo w Twoich informacjach na ostatnich stronach nie ma zbyt wielu szczegółów....Jestem mechanikiem ale nie samochodowym i z przeróbką sobie poradzę tylko musiałbym wiedzieć co z czym "ożenić".

Dziś wymieniłem przewody hamulcowe na przodzie. Pisałem o tym wcześniej ze pasują od Honkera. I tak jest-żadnych problemów! Miałem cztery takie przewody więc dwa pozostałe wystawiłem na sprzedaż.....

Wreszcie mam też działający oryginalny korektor siły hamowania! Jak się okazało,sprężyna naciągowa korektora znowu jest inna niż w wszystkich pozostałych Golfach. No i hamulce się poprawiły!

Znalazłem u siebie w Toruniu mechanikę pojazdową która zajmuje się naprawami i regeneracją skrzyń biegów 4x4. Czekam na decyzję i ustalenie terminu....Mam nadzieję ze nie będę musiał wysyłać "galop castry" gdzieś w Polskę i zrobią mi to w Toruniu na dodatek dwie ulice dalej..... Muszę zająć się już skrzynką, bo słyszę jak szumią łożyska i zgrzytają synchronizatory,mimo ze wlałem ceramizera. Nie wiadomo jak poprzedni właściciele auta dbali o ten ważny element pojazdu?



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » wt wrz 05, 2017 21:46

Aaaaa, przy okazji wrócił temat szybkiej piątki do standartowej skrzyni Country. Jak będę robił skrzynkę to oczywiście wymienię też starą piątkę na szybszą!



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » wt wrz 05, 2017 22:16

Nie bierzesz tej skrzyni od gościa do którego dałem ci namiar? Ja na już muszę wymienić tył bo auto skaka na nierównośćiach



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » wt wrz 05, 2017 22:28

Nie wiem, bo gościu którego dałeś mi namiary nie wie jaką podać cenę.Nie odzywa się a ja czekam i nie wiem co robić.Dlatego zaczynam działać i rozważam możliwość naprawy skrzyni a później mostu....
Co do amorów to fajnie byłoby gdyby ktoś, kto już robił taką przeróbkę mógł podać szczegóły.



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » śr wrz 06, 2017 09:24

Moim zdaniem wszystko co potrzeba już podałem.
ALe skoro dalej nie wiesz co i jak to Ci opisze.
Po pierwsze przeróbka amorów na wkład pozwala na dokupienie w późniejszym czasie tylko wkładu (130zł/szt dobrej firmy) zamiast pińcet. Sądze że na jednym amortyzatorze już robota i koszty sie zwrócą.
Do przeróbki potrzebne sa dwa amory rozbieralne - z nakrętka u góry amortyzatora.

Obrazek

zdjęcie powyżej pokazuje wkład i tą nakrętkę - po niej mozna rozpoznać amor czy jest rozbieralny czy też nie - ma u góry jakby taki pierścień (sześciokątny lub dwa żlobienia na klucz hakowy) na allegro można znaleźć w cenie 20-50zł kompletnego - mi sie udało za 48zl z wysyłka - ale uwaga !
Czesto stacje demontażowe wysyłają sztuke, ja byłem pewien na 90% że to są rozbieralne, gdy poprosiłem o dokładniejsze foty sprzedajacy odpisał że sprzedaje to co na foto - wiec zaryzykowałem i zamówiłem. Przyszły dwa różne, jeden rozierbalny drugi nie, ale wina była sprzedającego bo drugi był ewidetnie świeży. na swój koszt dosłał mi ten własciwy, wiec przy wartości 30zł pewnei nic z tego juz nie zarobił. Pytajcie, bo nieraz wysyłają losowo wybrane sztuki.

Niestety różnica amortyzatora country i zwykłego golfa jest znacząca :

Obrazek

należy przedłużyć górny kołnierz z gwintem oraz środkową gładką część rury. nie pamietam ile cm, ale jak sobie wyciągniecie to złapiecie brakujące cm.

U mnie tokarz na dłuższym odcinku wspawał kaawałek dotoczonej rury i dodatkowo zewnętrznie dospawał jescze jedną rurę o większych wymiaraach i dospawał na dole i u góry. W srodek włożony jest kwałek wałka na wymiar, z wyprofilowaną powierzchnią u góry (soczewka) do kształtu wkładu (równo siada).
górną częśc można zrobić na dwa sposoby - można dorobić wyższa nakrętke lub wspawać kawałek rury. Zależy od chęci wykonawcy.

Obrazek
Obrazek

Ja u siebie z racji silnika diesla przedłużyłem amory o 4cm, skutkuje to tym że auto niemal równo wisi, ale jak podnosze lewarkiem to przy końcu amor zapiera mi sie o półoś, także musze brać drugi lewarek i troche podnieść wahacz żeby móc okręcić kołem. mój błąd, mogłem przedłużyc 2cm a reszte podłożyć coś u góry.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » śr wrz 06, 2017 09:41

Moim zdaniem gra umiarkowanie warta świeczki.
Amortyzatory wkłady 260
stare kolumny 50
malowanie proszkowe 100
i mamy ponad 400 zł a para nowych Bilstein do Countrego około 600.+

A komuś jeszcze trzeba zapłacić za przedłużenie i później zastanawiać sie czy umiał on spawać czy tak umiarkowanie.

Edit:
Ja kupowałem od tego kolesia:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/vw-g ... 70587.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz nie ma bo prawdopodobnie za długo się nie sprzedawały. Warto się odezwać.

edit II

To już chyba lepszym pomysłem jest oddać do firmy regenerującej amorki. Nie pamiętam ile ode mnie chcieli ale koło 200 zł sztuka.



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » śr wrz 06, 2017 09:57

faktycznie jak za 320zł sztuka to nie jest tak źle, tymbardziej że auto ma inne przeznaczenie niż błoto.
kwestia dostępności i aktualności ceny.
Regenracja też dobry pomysł, o ile i na ile jest warta.
Wy jak tam macie ori to faktycznie lepiej cos gotowego wybrac ;)
U mnie w rachube wchodziły jeszcze te 4cm, dlatego porzeźbiłem.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » śr wrz 06, 2017 17:00

Dzięki za jasna instrukcje o to mi chodziło. Tylne amortyzatory chyba bardziej się opłaci dorobić, koszt 2 nowych olejeowych firmy Sachs to 215 zł. Muszę tylko znaleźć jakiegoś eksperta co mi dospawa brakujące centymetry .



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » śr wrz 06, 2017 17:22

co do tylnych to jak na zdjęciu, spawarka, wiadro z wodą, pospawać na 2-3 raty z chłodzeniem i jest malina. koszt kawałka wałka jest znikomy.
najlepiej nożkę odciąć od ori amora i dospawać do nowego - przebić tylko gumową tulejkę, nowa zawsze wiecej wytrzyma. :bigok:

Obrazek
Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości