Offtopic czyli raj dla spamerów

Forum miłośników Golfa Country

Moderator: VIP

Postprzez BEARR » So wrz 09, 2017 23:34

1100, taki występuje chyba tylko w Country
moja stajnia VAG:
Golf mk2 syncro
Golf mk3 syncro variant
Seat Marbella
BEARR
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 6d 6m

Postprzez Adalbert1702 » N wrz 10, 2017 07:26

Według tego licznika który mam, a mam oryginalny to indeks licznika do Country wynosi 1100
jhosef-nie komplikuj sprawy. Nie przeczytałeś uważnie o czym pisałem wyżej. Wszystko będzie prawidłowo działało. Nie chcę przekładać licznika ale zrobić kopie włoskiego wskaźnika który kiedyś byś sprzedawany jako wyposażenie dodatkowe dla VW

http://www.tme.eu/pl/katalog/czujniki-c ... 3A42448%3B

Będzie to wskaźnik CHWILOWEGO SPALANIA - czyli BAR w zaślepce klawisza na desce rozdzielczej. Pytałem wyżej czy "pudełeczko z króćcem na wężyk zamontowane na tylnej ściance licznika MFA to jest przetwornik podciśnienie-napięcie! Dzięki koledze BEAAR dotarłem do szczegółów i już wiem ze jest to element który potrzebuję ( część nr 2 z poniższego linku).

http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/GOS ... 919/214005

Jednak gdy będę już to miał fizycznie, to dokładnie opiszę co to jest i jak działa. Można by było zastosować każdy inny przetwornik ale....VW ma swoje specyficzne podejście do sprawy i wolę oryginał aby wskazania były jak najwierniejsze- chociaż i tak zdaję sobie sprawę ze będę musiał taki wskaźnik jakoś wyskalować.... Jak wyżej pisałem taki wskaźnik na podciśnienie ale wskazówkowy już mam.
Wyskalowany jest w litrach na 100 km i ma zakres do 12 litrów na 100 km-od VW Santany. Może to dla kogoś bzdura ale od kilku miesięcy jeżdżę z takim wskaźnikiem i zaobserwowałem oszczędności w paliwie. Przejeżdżam więcej kilometrów na zbiorniku zatankowanym do pełna! Tak więc moim zdaniem gra jest warta świeczki mimo ze nigdy nie narzekałem na nadmierne zużycie paliwa, bo mój Country średnio spala 8,1 -8,3 L/100 km-a bywa ze jeżdżę dość ostro!
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik

Online: 5d 1h 21m
Auto: VW Golf mk 2 Country
Silnik: 1800

Postprzez kret077744 » N wrz 10, 2017 09:19

Ktos może wie czy jak zwiększe index to pokazywana prędkość również zwieszy się ?

Ja tam akurat mam ciężką noge. Wole sobie podeptać i niż emerycko jechać żeby litra zaoszczedzic ;) Jak ktoś dużo jeździ i szuka oszczednosci to tylko lpg :bigok:
swojego aaz-ta nie przeliczyłem, ale coś czuje że koło 7l wciągnie spokojnie. :jezor:
Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
viewtopic.php?f=87&t=591164
kret077744
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Online: 97d 13h 42m
Auto: mkII enhanced
Silnik: AAZ td

Postprzez Adalbert1702 » N wrz 10, 2017 10:17

Nie wiem czy jak zwiększysz indeks coś się zmieni, bo zależy to od napędu licznika w skrzyni biegów o ile masz mechaniczny-na linkę. Doczytałem ze mechaniczny napęd na linkę ma trzy różne przełożenia występujące dla odróżnienia w trzech kolorach.Jeśli więc masz mechanikę to poszukaj o tym w necie i dobież odpowiednie przełożenie w skrzyni.Wymiana bez rozbierania skrzyni. A jeśli masz wskazania szybkości na elektronice(impulsy) to chyba pozostaje wymiana szybkościomierza na taki z innym indeksem.
Nie chodzi o emeryckie jeżdżenie ale o prawidłowe spalanie.Po co mam wypluwać na drogę nie spaloną benzynę? Po za tym chciałbym aby silnik wytrzymał jeszcze trochę! Też jeżdżę dość szybko i agresywnie i już sporo zapłaciłem mandatów za przekroczenia szybkości....Aby jednak zaoszczędzić silnikowi wysiłku w końcu wymieniłem normalną piątkę na szybką co daje mi już na autostradzie około 500-600 obrotów silnika mniej przy maksymalnie dopuszczalnej prędkości! Na dodatek vacuometr (wskazówkowy) informuje mnie na bieżąco czy mogę zmniejszyć deptanie gazu bez zmniejszania szybkości jazdy,co można od razu wyczuć....Oczywiście nie ma to znaczenia w terenie czy na zlotach ale na trasie są już duże oszczędności. Co do gazu to niech decydują się na to ci których nie stać na utrzymanie takiego auta.Po za tym zagazowanie tak starego silnika to jego agonia i śmierci! I nie o tym chciałem pisać w tym ciągu postów ale chciałem dowiedzieć się co jest w skrzyneczce na tylnej ściance zegarów MFA do Golfa aby skonstruować wskaźnik BAR na LED-ach....
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez kret077744 » N wrz 10, 2017 10:30

Ja mam skrzynia 02A na hydraulice. tam jest mechanizm jak na impulsator :

Obrazek

Nie ma kolorów jak w skrzyni 020 na wodziki. także zostaje mi kombinować z licznikiem. Na szczeście chyba coś jeszcze mam.
Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
viewtopic.php?f=87&t=591164
kret077744
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Online: 97d 13h 42m
Auto: mkII enhanced
Silnik: AAZ td

Postprzez mihau34 » N wrz 10, 2017 10:36

Country musi swoje spalić, i co byś nie zrobił to i tak poniżej pewnego progu nie zejdziesz. Trzeba się przyzwyczaić że pali granicy 8-14 litrów rozrzut jest spory.Powyżej 100km/h na godzinę prawię w cale nie jeżdżę bo przy takiej prędkości robi się już bardzo głośno. Silnikiem nie masz się też co przejmować remont kapitalny kosztuje grosze w porównaniu do nowych konstrukcji ewentualnie możesz zamienić na używkę. U mnie na blacie jest 340 tyś i jakiś oznak nie domagań nie ma. Nie szukaj dziury w całym, w drugim aucie mam np komputer który pokazuje ile samochód spala, a pali podobnie jak country i nie śledzę tych statystyk. Jak się paliwo kończy to i tak muszę na stację podjechać :helm:
mihau34
Ma gadane
Ma gadane

Online: 8d 15h 57m
Auto: golf country
Silnik: 1.8

Postprzez Adalbert1702 » N wrz 10, 2017 11:03

Z wszystkim się zgadzam! Jeżdżę nawet 140 ale zauważyłem ze w przedziale 90 i wyżej wcale nie robi się głośniej a nawet giną wszelkie drgania. Z moich czteroletnich obliczeń wynika ze muszę się mocno "napracować" aby przekroczyć magiczny( dla mnie( punkt 9 litrów na 100 km. Normalne spalanie to 8,1-8,3. Nie wiem dlaczego tak mało ale na początku nie dowierzałem! Jednak ciągła kontrola(jeszcze wtedy bez vacuometra) potwierdzała tak niskie zużycie. Nie wiem więc skąd u was takie przekonanie ze Country aż tak dużo pali? Czyżbym miał to szczęście ze trafiłem na egzemplarz silnika który ma wyjątkowo niskie spalanie? Nic nadzwyczajnego nie robiłem przy silniku-oprócz prawidłowej regulacji....
A co do wypowiedzi kret07...to pozostaje chyba Tobie wymiana choćby samego szybkościomierza skoro masz go na impulsy.A może można zmienić ten wałek który pokazałeś na zdjęciu ale i innej ilości zębów? Pytaj kolegów którzy znają temat i mają podobne rozwiązanie.Raczej na pewno jest taka możliwość że istnieją inne przełożenia ....
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez jhosef » Pn wrz 11, 2017 08:24

kret077744 napisał(a):Ktos może wie czy jak zwiększe index to pokazywana prędkość również zwieszy się ?

Muszę sobie w mózgu poszukać bo kiedyś temat przerabiałem w mk2 automat.
kret077744 napisał(a):Ja mam skrzynia 02A na hydraulice. tam jest mechanizm jak na impulsator :

Jest na oko mocno podobny to tego z mk2 automat.
jhosef
_
_

Online: 324d 5h 24m
Auto: Polo 9N3 Golf mk2 Up
Silnik: BNM

Postprzez Adalbert1702 » So wrz 16, 2017 22:36

No i już mam i wiem jak to działa!
Obrazek
Są trzy oznaczone styki plus.minus i A. Po podaniu 5V (bo takim napięciem stabilizowanym zasilany jest cały licznik) pojawia się napięcie 3,7 V. Gdy dostanie maksymalnego podciśnienia napięcie spada do 1,7 V. Tak więc jest to przetwornik podciśnienie/napięcie który można wykorzystać do budowy wskaźnika chwilowego zużycia paliwa tzw economizera lub wacuometra a wskaźnikiem może być voltomierz lub diody led.
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Adalbert1702 » So wrz 16, 2017 22:41

Czy wie ktoś gdzie można dostać blachę zakrywającą koło zamachowe na połączeniu skrzyni biegów z silnikiem? Chyba zgubiłem tą częsć. Szukałem w necie po numerze 068 103 648 K ale jakoś nie znalazłem....Na szrocie też nie ma! Są dwa rodzaje-do skrzyni 02A i do 020. Potrzebuję właśnie do 020.
Może ma ktoś coś takiego jak pokazuje zdjęcie?
Obrazek
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik

Poprzednia strona

Powrót do Golf Country