Offtopic czyli raj dla spamerów

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn mar 27, 2017 20:46

No dziwne ale biorę pod uwagę to że były zmieniane 5 tyś temu pierścienie i robiona głowica z zaworami.... A co do róznic to słyszałem ze dopuszczalna jest różnica 5 jednostek...



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » pn mar 27, 2017 21:05

Ja mierzyłem rok temu i było 3x 13, 5 i 1x 11.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » pn mar 27, 2017 21:20

Adalbert1702 pisze:No dziwne ale biorę pod uwagę to że były zmieniane 5 tyś temu pierścienie i robiona głowica z zaworami.... A co do róznic to słyszałem ze dopuszczalna jest różnica 5 jednostek...
Różnice powinny być jak najmniejsze. Ogólnie można przyjąć, że dopiszczalne jest około 1 bar różnicy. No 2 od biedy.
Przy 5 barach różnicy silnik będzie nierówno pracował, albo inaczej. Przy prawidłowej kompresji około 14 bar, a na jednym 9 prawdopodobnie na tym cylindrze będą wypadały zapłony.

Czy planowałeś głowicę przy robieniu silnika?



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn mar 27, 2017 21:33

Tak,głowica była planowana i sprawdzana na szczelność.Zawory oczyszczone i dotarte do gniazd.Prowadnice zaworów były ok. Na koniec dałem nowe śruby głowicy....
Skoro ciśnienie jest tak nie równe to co może być? Samochód sprawuje się dobrze(mimo nadpalonego rozdzielacza)Dobiero przegląd wiosenny ujawnił takie anomalie!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » pn mar 27, 2017 21:47

Patrząc na ciśnienie podejrzewam, ze silnik został przypadkowo doprężony. Czy planujacy mierzyli glowice przed planowaniem?
Zbyt wysoka kompresja to ryzyko spalania stukowego.
Normalnie jak są rożnice roni sie probę olejową. Ale tutaj na pozostałych ciśnienie jest dość wysokie.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn mar 27, 2017 22:08

Jeżdże na tej głowicy już czwarty rok i jakoś nie czuję aby coś dziwnego działo się z silnikiem.Pracuje równo i jest bardzo elastyczny. Z zapalaniem też nie ma problemów...W końcu to auto ma 26 lat! Więc co tu wymagać? Najbardziej jednak cieszę się z tego że acutator działa poprawnie i nie jest uszkodzony! Sprawdzali i nie puszcza podciśnienia a elektromagnes nie jest spalony i popycha dźwignię blokady tylnego mostu na wstecznym....Tylko w ten sposób można sprawdzić sprzęgło wisco na podnośniku! Pokazał to w swoim programie "Samochód marzeń-kup i zrób" prowadzący na przykładzie VW T4 Syncro. Warto na to rzucić okiem!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » wt mar 28, 2017 09:23

Silniki na Digifancie II mają czujnik spalania stukowego więc ECU będzie temu przeciwdziałał.
Albo mechanik pomylił się w pomiarze albo sprężanie jest za wysokie. 17 bar to już powoli dochodzi się do minimum dla diesli.

Musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie czy będziesz udawał, że wszystko jest ok czy poszukasz przyczyny.

Czy silnik nie bierze oleju?
Czy wymieniałeś tylko pierścienie bez obróbki powierzchni cylindra?



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » wt mar 28, 2017 11:36

Nie strasz mnie,bo zaczynam bać się o silnik! Wymieniałem tylko pierścienie w cylindrach i robiłem głowice. Co do diesli to minimum jest 19 bar a maksimum 23 więc myślę ze benzyna mając minimum 9,5 dla Golfa na gaźniku przy moim 15 jest ok.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » wt mar 28, 2017 13:51

Po pierwsze ja bym zobaczył stan świecy na 1 cylindrze, czy nie ma oznak przepalania oleju.
Ogólnie tak wysokie sprzężanie może oznaczać problemy z pierścieniami, silnik wówczas doszczelnia się olejem i wychodza takie głupie wyniki.

Tak ogólnie to nie robi się takich remontów przez wymianę tylko pierścieni.
To jest tzw szwedzki remont robiony głownie na sprzedaż auta.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » wt mar 28, 2017 20:53

No i samochód jest juz u mnie...Nie do końca mechanik przez telefon mówił prawdę o ciśnieniu w cylindrach> Jest tak: 1 cylinder=15,5 2=14 3=14 4=14,3 Czyli nie jest tak źle i wszystko w normie!
Co do "szwedzkiego remontu" to nie miałem wyboru! Silnik mający 245 tys nie był zły jednak miał zapieczone pierścienie! Zrobiłem to co było wskazane! A głowicę zawsze się planuje gdy jest zdjęta!
Ogólnie dziś się trochę "przekulałem" i czuję ze jest lepiej, bo silnik pracuje równo....A przedtem miał czasami jakiej "drgawki" To wina palca i kopułki!
Nie jest źle i rozpoczynam nowy sezon. Za chwilę zaczną się zloty klasycznych VW.....Szkoda ze właściciele Country nie wykazują chęci spotkania się na jakimś zlocie aby zdominować spotkanie VW i pokazać ze jest tych aut kilka w Polsce!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » śr mar 29, 2017 08:53

Adalbert1702 pisze:Szkoda ze właściciele Country nie wykazują chęci spotkania się na jakimś zlocie aby zdominować spotkanie VW i pokazać ze jest tych aut kilka w Polsce!
Skąd założenie, że nie chcą?



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » śr mar 29, 2017 11:59

Stąd ze nikt z właścicieli nie rzuca propozycji miejsca spotkania.Fakt ze organizatorzy nie kwapią się z informacjami na temat zlotów VW....



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » czw mar 30, 2017 06:19

Mam następny problem i proszę o wypowiedzi,które pomogą mi w zrealizowaniu tego...Lekko cieknie mi chłodnica gdzieś przy wężyku tym cienkim wężyku idącym z zbiorniczka wyrównawczego. Chciałbym ją wymienić na nową ale....Czy demontaż chłodnicy wiąże się z zdjęciem orurowania przodu i grila? Po za tym nie bardzo mogę znaleźć odpowiednią chłodnicę. Moja ma symbol 15? 121 253 N. Co oznacza to N? Wymiary są następujące: szer rdzenia ok 530 wys-ok 320 no i ten króciec do cienkiego wężyka....Nie wszystkie chłodnice mają taki króciec a jeśli nawet to z nie odpowiedniej strony.....



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » czw mar 30, 2017 09:48

Przecież chłodnica wychodzi bez problemu w stronę silnika.
Twoja ma numer 191121253N

N nie oznacza nic konkretnego, może informować o kolejnych wersjach produktu lub podtypu.
Ogólnie z zakupem chłodnicy nie powinno być większego problemu. Trzeba zwrócić uwagę, że było kilka typów podejść węży do chłodnicy i zachować z grubsza rozmiar rdzenia.

Np
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... lnika.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... lnika.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości