Jakie radio kupić do klasyka

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Ja_Sha_Taan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw sie 26, 2010 08:43
Lokalizacja: Tychy
Auto: golf 3 cabrio 2.0gti 2E, passat b5 1.8t APU i roomster 1.4 tdi BNM
Kontakt:

Jakie radio kupić do klasyka

Post autor: Ja_Sha_Taan » czw lis 02, 2023 03:34

Od 3 lat składam projekt golfa 3 cabrio
Do przyjemności z jazdy brakuje mi dobrego grania.
Chciałem mieć jak najwięcej z oryginału i wsadziłem radio beta fabryczne, ale dźwięk jest żaden.

Szukam radia jakiegoś klasycznego ale dającego dobry dźwięk.
Coś co będzie pasować do prawie 30 letniego samochodu, wskazany nawet kaseciak.

Proszę o radę bo nie znam się na tym ale dźwięk jaki słyszę mi nie odpowiada. Głośniki ma jakieś Herz podobno dobre, wzmacniacza nie ma i nie będzie, zależy mi tylko na radiu które daje przyjemny dźwięk a nie kosztuje fortuny.

Jedyne co przeczytałem na różnych forach to Sony CDX-GT300 ale nic innego ciekawego nie znalazłem



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Jakie radio kupić do klasyka

Post autor: Bednarus » czw lis 02, 2023 17:03

Kompletne nagłośnienie Nokia. Do tego niezbędne będzie wygłuszenie drzwi i za boczną tapicerką z tyłu.



Ja_Sha_Taan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw sie 26, 2010 08:43
Lokalizacja: Tychy
Auto: golf 3 cabrio 2.0gti 2E, passat b5 1.8t APU i roomster 1.4 tdi BNM
Kontakt:

Re: Jakie radio kupić do klasyka

Post autor: Ja_Sha_Taan » czw lis 02, 2023 17:54

Masz na myśli fabryczne głośniki Nokia?
Mam też takie, rozebrałem 4 golfy na części żeby złożyć porządny jeden samochód.
Ale co z radiem wybór przecież jest duży i każde radio gra inaczej, ale które lepiej?

Już rozumiem o taki zestaw Ci chodzi https://www.olx.pl/d/oferta/nokia-zesta ... WrFvt.html
Takiego nie mam, ale tymczasowo chciałbym zmienić samo radio, tylko co kupić? Nie ukrywam że taki zestaw nokii to w chwili obecnej dla mnie za drogi jest



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Jakie radio kupić do klasyka

Post autor: Bednarus » czw lis 02, 2023 23:49

W przypadku nagłośnienia Nokia głośniki napędza wzmacniacz, dlatego radio nie ma większego znaczenia, bo sygnał z radia wychodzi niskonapięciowy. Skoro chcesz klasycznie to zostaw radio oryginalne i w miejsce zmieniarki podłącz porządny emulator z bluetooth i MP3. Jednakże podstawą jest zamontowanie głośników na dystansach i wygłuszenie wnęk, gdzie zamontowane są głośniki. Inaczej nawet drogie audio szału nie zrobi. Skoro nie masz środków na zakup całego zestawu Nokia, ewentualnie możesz sobie zrobić coś na wzór tego. Wzmacniacz że skody Superb, radio Gamma 5 i będzie klasycznie.



Ja_Sha_Taan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw sie 26, 2010 08:43
Lokalizacja: Tychy
Auto: golf 3 cabrio 2.0gti 2E, passat b5 1.8t APU i roomster 1.4 tdi BNM
Kontakt:

Re: Jakie radio kupić do klasyka

Post autor: Ja_Sha_Taan » pt lis 03, 2023 02:47

Dziękuję za odpowiedź, o to mi chodziło 🙏
Poczytam i poszukam informacji na ten temat



Wieczorek1223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 20, 2023 15:00

Re: Jakie radio kupić do klasyka

Post autor: Wieczorek1223 » pn sty 29, 2024 11:27

Także zgadzam się z Tobą, że podstawą jest zamontowanie głośników na dystansach i wygłuszenie wnęk, gdzie zamontowane są głośniki. Dużo czytam tu



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: Jakie radio kupić do klasyka

Post autor: Piasek » czw lut 01, 2024 06:43

Ja_Sha_Taan pisze:
czw lis 02, 2023 17:54
o taki zestaw Ci chodzi https://www.olx.pl/d/oferta/nokia-zesta ... WrFvt.html
Takiego nie mam, ale tymczasowo chciałbym zmienić samo radio, tylko co kupić? Nie ukrywam że taki zestaw nokii to w chwili obecnej dla mnie za drogi jest
Ile ?
Ostatnio w tej cenie widziałem całego Mk3 w cabrio :bajer:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Jakie radio kupić do klasyka

Post autor: Bednarus » czw lut 01, 2024 08:56

To jest dobra cena. Teraz za radio Gamma IV do audio bez Nokia DSP wołają 600 zł. A to dedykowane, niskonapięciowe na wyjściu nawet nie jest dostępne. Tylko pytanie, czy ktoś to kupi. Na przykładzie przytoczonego ogłoszenia widać, że nie ma chętnych. Grono entuzjastów Golfa 3 Cabrio jest male. Ci co chcieli mieć takie audio w swoim aucie zrobili to już dawno, za rozsądne pieniądze. Niemniej entuzjaści Golfa trzeciej generacji przyjęli nurt utrzymywania ich aut blisko oryginału. Dlatego jak się trafi ktoś, kto koniecznie będzie chciał system Nokia to kupi ten z przedmiotowego ogłoszenia. W poniższym ogłoszeniu doszła zmieniarka i cena już o 600 zł wyższa. Niestety takie są realia. Zabawa w doposażanie aut z lat 90 w oryginalne rarytasy wymaga grubego portfela. Mój niestety jest za cienki.
https://www.olx.pl/d/oferta/golf-3-cabr ... U20N0.html



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości