Montaż car audio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Grucha6429
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 02, 2017 17:00

Montaż car audio

Post autor: Grucha6429 » ndz gru 03, 2017 17:06

Witam panowie myślę nad poprawieniem jakości dźwięku w moim golfie. Aktualnie jest tam radio peying nawet dokładnie nie powiem wam nazwy ale nie jest raczej zbyt dużo warte i do niczego się nie nadaje oraz fabryczne głośniki. Myślę nad zrobieniem systemu 2.1(jesli źle pisze to przepraszam jestem świeży w tym temacie) na pewno chce zacząć od wytlumienia drzwi chociaż nie wiem czy zająć się tym sam czy lepiej oddać do firmy która zrobi to profesjonalnie. Co do sprzętu który chciałbym podłączyć to wygląda to tak:
Skrzynia basowa Hertz DBX 25.3 - https://m.euro.com.pl/glosniki-samochod ... sgodIaIM1A" onclick="window.open(this.href);return false;
Radio pioneer DEH-S100UBB(podoba mi się ale nie wiem czy będzie okej) - https://m.euro.com.pl/radioodtwarzacze- ... 0ubb.bhtml" onclick="window.open(this.href);return false;
Woofer i piszczałka Hertz DSK 165.3- https://www.morele.net/glosnik-samochod ... -3-479312/" onclick="window.open(this.href);return false;

Oczywiście pod głośniki zostaną dołożone dystanse z mdf oraz zostaną wymieniane kable na nowe jakieś 2.5mm myślę że firma chyba nie ma znaczenia prawda? I mam jeszcze 2 pytania i jedna prośbę :)

1.Jaki wybrać wzmak do tego zestawu?
2. Czy tłumić tylko drzwi w których są głośniki czy z tylu też? (nie mam w planach montować tam wgle głośników) :)

I teraz prośba jeśli możecie to możecie Mi podesłać tańszy a też dobrze grający sprzęt zakładając że nie jestem jakimś audiofilem tylko zależy mi na czystym dźwięku bez trzęsienia drzwiami oraz na delikatnym basie(dlatego mniejszy subwoofer, chyba że to bledne myślenie to mnie poprawcie :) )



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Montaż car audio

Post autor: powalla » ndz gru 03, 2017 21:58

Poczytaj o DSK żebyś nie musiał tydzień po zakupie napisać tematu " dlaczego te piszczałki Hertza powodują krwawienie z uszu" .



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Montaż car audio

Post autor: iNitiaL » pn gru 04, 2017 02:33

[mea culpa, jest pytanie o wzmak]
Głośniki które wybrałeś mają 80W RMS jeden. Na dwa 160W RMS.

Skrzynia basowa 150W RMS.
Ostatnio zmieniony pn gru 04, 2017 22:25 przez iNitiaL, łącznie zmieniany 1 raz.


___

ttosiekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 28, 2016 17:43

Re: Montaż car audio

Post autor: ttosiekk » pn gru 04, 2017 11:27

iNitiaL pisze:A ja się spytam tak - a gdzie wzmacniacz?
iNitiaL pisze:Czym chcesz ten membrany napędzić niby?
Przecież pytał jaki wzmacniacz :bajer:
Grucha6429 pisze:Jaki wybrać wzmak do tego zestawu?



Grucha6429
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 02, 2017 17:00

Montaż car audio

Post autor: Grucha6429 » pn gru 04, 2017 16:54

Panowie jednak zmieniłem zdanie bo słabo z funduszami i na początku chciałbym okroić trochę ten zestaw, na początku zależy mi na wymianie radia oraz wooferow z piszczałkami a co tego jakiś używany wzmak :) myślicie że uda mi się zmieścić w 800zl? Nie wliczając do tego dystansów,kabli oraz wytłumienia drzwi.
Kolega wyżej napisał że głośniki DSK nie będą najlepszym wyborem więc na co się zdecydować? No i radio, zależy mi tylko i wyłącznie na tym żeby pasowało kolorystycznie i było bez zbędnych bajerów wystarczy mi USB i aux. Co do wzmacniacza nie mam wgle pojęcia jaki dobrać żeby w przyszłości była możliwość dolozenia jakiejś małej skrzyni basowej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości