Słaby dzwięk z chinskiego radia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

DarthDoc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 04, 2016 21:55

Słaby dzwięk z chinskiego radia

Post autor: DarthDoc » ndz lis 19, 2017 13:26

Witam
Jakies 2 tyg temu wkoncu sie zdecydowalem na radio z aliexpress do golfa mk7. Dlugo wybieralem i dlugo sprawdzalem czy warto. Przyszlo szybko i bez zadnych uszkodzen. Zainstalowanie zajelo mi ok 3h. Pierwsze wrazenie - radio super. Naprawde jest wypas. Szybkosc ( cortex a53, ram 2g) ekran wogole bajka. Oprogramowanie nawigacja itp i ogolna "uniwersalnosc" pierwszas klasa. Wykonczenie rownież zero jakis dziwnych odpryskow itp.
Po zainstalowaniu nie mialem zbytnio czasu aby sprawdzic jak gra. Gralo gralo wiec ok. Ale wczoraj mialem wyjazd i moglem troche spedzic czasu z nowym nabytkiem i juz nie jest tak kolorowo ^^ Jakosc dzwieku z radia, kabel usb badz bluetooth jest lekko mowiac slaba. Dziwek jest bardzo mocno obciety w dolnych partiach gorne ujda i nie jest zle. Slucha sie tego jak za sciana i pod woda jednoczesnie ;p equalizer leciutko poprawia ale duzo brakuje do oryginalemgo radia. Wczoraj staralem sie poradzic w jednej firmie car audio czy da sie to jakos "polepszyc" programowo badz jakimis innymi dodatkami np wzmacniacz itp. Ciezka rozmowa wiecej sie nasluchalem ze dobry sprzet to od 100 tys sie zaczyna ble ble ble itp, wiec pytanie kieruje do Was czy jest jakis sposob na lepszy dzwiek czy musze wrocic do starego radia? ;/



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Słaby dzwięk z chinskiego radia

Post autor: powalla » ndz lis 19, 2017 20:27

Chińczyki już tak mają i dołożenie wzmacniacza nic nie pomoże oprócz zwiększenia głośności , bo aby dźwięk był OK , to już samo źródło musi grać OK .



DarthDoc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 04, 2016 21:55

Słaby dzwięk z chinskiego radia

Post autor: DarthDoc » ndz lis 19, 2017 21:31

tak wlasnie mysle, ale czy da sie poprawić źródło?
Dzis jechalem znow i tak *#cenzura#* sie w ta muzyke to zdecydowanie obiciete sa niskie tony. To nie jest przypadkiem cos programowo zrabane?? taka mnie mysl naszla poniewaz w pracy uzywam starego telefonu takiego staregooo i chinskiego glosniczka bluetooth lenovo za 30 zl i ten zestaw gra o niebo lepiej od tego w samochodzie O.o a jakos mi sie nie chce wierzyc ze uklady w tym telefonie sprzed 10 lat sa lepsze od tych zastosowanych w tym radiu....
taka luzna mysl



tom19821004
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr lut 05, 2014 21:54

Słaby dzwięk z chinskiego radia

Post autor: tom19821004 » ndz lis 19, 2017 21:44

Jak kupiłem auto było sobie w środku radyjko 2 din rds blutuf dvd auto mapa na początku super dopiero pozniej kiepska jakość z glośników myślałem że to ich wina że tak grają i odbiór stacji radiowych tragedia. Podjechałem do elektronika i powiedział że chinczyki mają bardzo słabą głowice do odbioru stacji radiowych i jakość dzwięku.
Zmieniłem radio na dedykowane super gra i odbiera stacje radiowe.



DarthDoc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 04, 2016 21:55

Słaby dzwięk z chinskiego radia

Post autor: DarthDoc » pn lis 20, 2017 19:37

Dzis troche sie bawilem i potwierdzilem moja teorie ze ten uklad wcale nie jest taki zly. Tzn moze jest gorszy od tego oryginalnego ale i tak jest niezle. Problemem bylo oprogramowanie ktore przycinalo czestotliwosci. Oryginalne oprogramowaniie "equalizer", ktore bylo nadpisane nad wszystkimi aplikacjami. Nie da sie go odinstalowac, ale dalo sie wylaczyc pierwszenstwo i wymusic wylaczenie. Bum jak magiczna rozdzka nagle sie pojawily basy. Wysokie tony tez sa o niebo lepsze. Teraz co smieszne to z reka na sercu moge powiedziec ze ten wzmacniacz jest poprostu slabszy niz oryginalny. W discovery bylo 4x20 a tu niby chinczyk obiecuje 4x50 czy nawet 60, ale i tak jest o nieeeeeeeebo lepiej. Z ta aplikacja juz wam mowie o co chodzilo. W domyslnych ustawieniach tej aplikacji jest subwoofer, ktory pewnie mial pelnic role basow ( wedlug chinczyka). Po wywaleniu aplikacji wszystko wrocilo do normy, Choc jak mowie MOZE jest roznica w dzwieku ale to musialbym znow podlaczyc vag radio i porownac. Teraz moglbym pomyslec o dodatkowym amp czy sub itd itd itd



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości