Tablet zamiast radia w MK4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Fellippe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 29, 2015 16:22

Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: Fellippe » śr paź 07, 2015 21:25

Witam wszystkich,
jestem świeżo upieczonym posiadaczem golfa, mam w nim oryginalne radio Gamma V i zmieniarkę.
Chciałbym jednak wymienić ten zestaw na tablet, tak aby móc odtwarzać za jego pomocą muzykę. Wiem, że decydując się na takie rozwiązanie pozbywam się możliwości słuchania stacji radiowych, przynajmniej w tradycyjny sposób, na tym jednak mi nie zależy.
Znalazłem w internecie kilka instrukcji jak to zrobić, jednak mam nadal kilka wątpliwości.

1. Czy ktoś z Was zdecydował się na taki zabieg i mógłby mi pomóc ?
2. W jaki sposób mogę zamaskować tablet, w luce na radio 2 dinowe ?
3. Jak podpiąć tablet pod głośniki, tak aby wszystko sprawnie działało ?

Z góry dziękuje za pomoc.



Awatar użytkownika
ethe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt paź 25, 2011 23:40
Lokalizacja: Małopolskie

Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: ethe » czw paź 08, 2015 15:03

Nie lepiej Ci się zainteresować zabudowaniem radia 2-DIN z dotykowym ekranem? Choćby takiego http://allegro.pl/radio-samochodowe-usb ... 62032.html. Pomysł ambitny, tylko czy gra warta świeczki?


Było: Golf III 2.0 2E GTI
Było: Bora 1.6 AKL Sedan
Jest: Bora 1.9TDI ASZ Variant

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: bogib184 » pt paź 09, 2015 06:29

Bez dodatkowego wzmacniacza nic nie podłączysz.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: joseph82 » pt paź 09, 2015 15:05

Tablet jako jednostka sterująca samochodowym car audio. Do tabletu głośników nie podłączysz. Jedynie poprzez wzmacniacz. Teraz pytanie ilu kanałowy. Jakoś ten wzmacniacz by trzeba wzbudzać. Np. poprzez podłączenie''remote'' pod + po zapłonie. Żeby nie był cały czas wzbudzony, bo rano może być nie miła niespodzianka. I jak to wszystko wysterować? Najlepiej jakiś wzmacniacz 4lub 5 kanałowy. I wtedy się bawić. Ewentualnie zamiast tabletu kupić to radyjko o którym tu jest temat viewtopic.php?f=19&t=574022" onclick="window.open(this.href);return false;


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Fellippe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 29, 2015 16:22

Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: Fellippe » śr paź 14, 2015 19:46

Przeszukując internet zdecydowałem że najwygodniej jest zamontować tradycyjne radio w schowku pasażera, do którego będzie podpięty tablet zwykłym kabelkiem jack po auxie, wtedy nie trzeba będzie męczyć się z jakimiś wzmacniaczami.
Co o tym sądzicie ?


Pozostał jednak dalej problem zamontowania tabletu we wnęce na radio.
Macie jakieś pomysły ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: jhosef » śr paź 14, 2015 22:25

Tablet jest bez sensu. A zwłaszcza w mk4. Dlaczego zwłaszcza - bo w mk4 jest za nisko wnęka. Jest niewygodna zarówno do radia 2 DIN jak i tabletu.

Tablet potrzebuje zasilania. Bez zasilania podziała kilkanaście godzin. Trzymanie go pod prądem będzie męczyć aku samochodu.
Wyłączanie tabletu to masakra. Nie wiem ja u was ale wszystkie moje tablety z wyższej półki start z martwego mają lichy. To sprzęt stworzony do ciągłego działania. Windows się szybciej podnosi niż andek.

Radio FM - nie każdy tablet ma.

Sam android nie jest ideałem do korzystania z poziomu auta. Lepsza jest jego odmiana pod car-audio asteroid w urządzeniach Parrot.

To sa za małe przyciski, do precyzyjnej zabawy a nie na poziomie lewarka zmiany biegów.



radi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 24, 2014 06:19

Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: radi91 » ndz paź 25, 2015 16:30

Polecam prześledzić filmiki tego użytkownika.
https://www.youtube.com/watch?v=wBq_VzJ78Ps



OdwaznyGolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 08, 2017 18:44

Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: OdwaznyGolf » czw cze 08, 2017 18:49

Powiem tak mi się udało to zrobić Tablet LENOVO 10 cale 16GB wbudowane z możliwością karty sim i microSDObrazek

są rzeczy nie które do poprawki został tylko jeszcze lakier bez barwny ładowanie w schowku stelarz sam wykonałęm szpachla zywica itd.. szlifowanie pozdro



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: Garrison » czw cze 08, 2017 20:39

OdwaznyGolf pisze:Powiem tak mi się udało to zrobić Tablet LENOVO 10 cale 16GB wbudowane z możliwością karty sim i microSDObrazek

są rzeczy nie które do poprawki został tylko jeszcze lakier bez barwny ładowanie w schowku stelarz sam wykonałęm szpachla zywica itd.. szlifowanie pozdro
Widzę, że kolega się inspirował tym filmikiem - https://youtu.be/qlQ_1vGmB38" onclick="window.open(this.href);return false; :D



OdwaznyGolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 08, 2017 18:44

Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: OdwaznyGolf » ndz cze 11, 2017 11:43

Dokładnie tylko kolega z filmiku ma Ipad i on ma 8 lub 7 cali u mnie jest 10 xD musiałem cały stelaż wypatroszyć w kokpicie ze by go tam zmieścić ale powiem nawigacja zajebiście śmiga korzystać z internetu filmy w podróży dobra sprawa fajnie się prezentuje ;) dobry tablet wystarczy 2.4 gh dwu rdzeniowy ;)
dorobione boczne stelaże koło radia tylko jeszcze chce kupic dobre radio z bluetooth i z tableta do radia muzyki wysyłać



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: Garrison » ndz cze 11, 2017 12:42

OdwaznyGolf pisze:Dokładnie tylko kolega z filmiku ma Ipad i on ma 8 lub 7 cali u mnie jest 10 xD musiałem cały stelaż wypatroszyć w kokpicie ze by go tam zmieścić ale powiem nawigacja zajebiście śmiga korzystać z internetu filmy w podróży dobra sprawa fajnie się prezentuje ;) dobry tablet wystarczy 2.4 gh dwu rdzeniowy ;)
dorobione boczne stelaże koło radia tylko jeszcze chce kupic dobre radio z bluetooth i z tableta do radia muzyki wysyłać
Całkiem dobry patent, gdyż bodajże na Słowacji nie można mieć nic przyczepionego na szybę :D Nie mniej jednak, brakowałoby mi uchwytu na kubki. Kolega darrrrekdaro zrobił to najlepiej według mojego gustu - wpasował w oryginalny kosz, ramki i zachował uchwyt :bigok:



OdwaznyGolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 08, 2017 18:44

Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: OdwaznyGolf » ndz cze 11, 2017 13:55

tak on to zrobił profesionalnie nie ukrywam ;) właśnie szukam pomysłu teraz na kubki , Ipad drogi tablet tansza wersja ;)



Awatar użytkownika
Jaroslaw.b
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 24, 2015 13:16
Lokalizacja: ZGY

Tablet zamiast radia w MK4

Post autor: Jaroslaw.b » śr lip 05, 2017 12:13

Sam kiedyś w poprzednim aucie coś takiego wymodziłem, powiem tak, podstawowe problemy takiego wynalazku.
Codzienne korzystanie. ciężko się ścisza, podgłaśnia. nie jest to intuicyjne, wymaga oderwania wzroku od drogi (nie wiem w jaki sposób większość kierowców uważa, że to nie problem.. ludzie, sekundy potrafią zadecydować o życiu innych, a nawet waszym). Tradycyjna "gała" jest najlepsza, nie musisz nawet na nią patrzeć a wiesz gdzie jest i jak ściszyć. Można to rozwiązać w taki sposób jak kolega wyżej. Panel radia przenieść koło drążka zmiany biegów, a sam tablet połączyć przez bluetooth. Wtedy masz wygodę, ciszej, głośniej, następny/poprzedni utwór.
Następny minus to wspomniany wyżej rozruch tabletu, używanie jego przycisków (choć można to przerobić).
Bawiłem się to, jednak nie byłem zadowolony, zamontowałem zwykłe radio.

Teraz jak mam innego golfa, to wróciłem do pomysłu androida w aucie.
Kupiłem stację multimedialną (chińszczyzna) na androidzie. 4 rdzenie, 1gb ramu, andek 4.4
Bez szaleństw się nie obyło, gdyż radio było "za długie" jak na wnękę w golfie. trzeba było trochę radio tu i ówdzie uciąć(od tylca), żeby idealnie się mieścił.
+radio startuje około 15-25s w zależności od humoru.
+radio ma wejście na kamerę cofania (gotowe nawet jak radio jest wyłączone. po wbiciu wstecznego, od razu wyświetla obraz)
+7cali, możliwość wyświetlania teledysków, które automatycznie startują po uruchomieniu radia
+Radio w radiu :D
+wygląd menu podobny jak w RNS510 (które zależy od softu w androidzie)
+wygląd radia podobny do mieszanki RNS510 oraz MFD (pasuje do oem wyglądu golfa)
+radio przygasza ekran po zapaleniu świateł
+zestaw głośnomówiący wbudowany w radio

Jednak jest ogromny minus.
-jakość dźwięku. Jest zadowalająca, jednak nie jest to pioneer.
-niski sygnał podający do wzmacniacza (wzmak musi być ustawiony na max gain)

Generalnie jestem zadowolony z użytkowania tej stacji, mam podpiętego suba, jakość audio jest ok, jednak bez suba mogło by być ciężko, bo na głośniki słabo podaje basy

@edit. nie ma co patrzeć na mój temat auta, gdyż nie ma tam aktualnych informacji o aucie :)


"Xenofobia - Strach przed xenonem" :D

Obrazek
Kupię:
- Samopoziomowanie do xenonu, pełny komplet
- Lotka 25th
- Pomarańczowe obrysy us

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości