GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

jarek8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 19, 2015 21:56

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: jarek8888 » śr sie 19, 2015 22:12

Witam,

Od kilku dni mam problem z moim fabrycznym radiem w golfie V. Po włączeniu zapłonu radio się włącza i normalnie gra ale po krótkim czasie (nie występuje to po jakimś ustalonym czasie tylko zmiennie) radio samo się wyłączy a a następnie znowu się włączy lub nawet tak jakby zamruga kilka razy pod rząd i nadal gra lub kompletnie się wyłączy. Tak samo dzieje się podczas jazdy natomiast na postoju kiedy zapłon nie jest włączony i uruchomię radio to gra bez żadnych problemów cały czas. Przeszukałem forum ale nikt nie miał identycznego problemu jak ja dlatego założyłem nowy temat.

Pytanie w czym jest problem bo podejrzewam, że skoro na postoju radio gra i się nie wyłącza to wina najprawdopodobniej leży po stronie stacyjki lub przekaźnika. Dodam, że przy radiu nic nie było kombinowane jest fabryczne i stało się to nagle. Czy jest to wina przekaźnika czy może stacyjki bo nie wiem od czego zacząć szukanie problemu? Chociaż pewnie bez wizyty u specjalisty się nie obejdzie :/



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: jan1966 » czw sie 20, 2015 11:30

podobny problem miialem kiedys w pandzie fabryczne radio zalaczalo sie samo na postoju jak auto bylo zgaszone i kluczyka nie bylo w stacyjce i wyladowal mi sie akumulator.Gdzies na forum fiata przeczytalem ze to wina jakiegos czujnika w odtwarzaczu cd ze dostaje sygnal i sie radio wlacza rada wlozyc plyte i jezdzilem caly czas z plyta w odtwarzaczu i problem znikl



jarek8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 19, 2015 21:56

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: jarek8888 » pn sie 24, 2015 14:15

U mnie to tak nie działa problem nadal jest co gorsze dziwnie się to zachowuje raz działa a innym razem jedziesz a radio wyłącza się i włącza kilka razy pod rząd. Co gorsza problem raczej w elektryce samochodu niż w samym radiu bo na postoju działa bez zarzutów.



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: needved » pn sie 24, 2015 16:10

Podłącz pod kompa może on coś podpowie. W MKV jeżeli radio jest fabryczne możesz zrobić jego diagnostykę.



jarek8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 19, 2015 21:56

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: jarek8888 » wt sie 25, 2015 15:18

Tak właśnie zrobię i napiszę jak będę więcej wiedział. Ostatnio próbowałem kolegi kablem viakena ale niestety mogłem tylko przeczytać błędy na silniku a do instrumentów VAG-COM się nie podłączył. Powodem jest najprawdopodobniej kabel więc muszę podjechać do serwisu, który posiada profesjonalne narzędzie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: Qto » wt sie 25, 2015 15:40

VCDS potrzebny...



jarek8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 19, 2015 21:56

Re: GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas j

Post autor: jarek8888 » śr sie 26, 2015 21:09

Qto pisze:VCDS potrzebny...
Spróbowałem jeszcze raz połączyć się tym razem przy użyciu programu VCDS LITE 1.2. Jeżeli chodzi o połączenie z silnikiem to nie ma najmniejszych problemów ale klikając na 17-Instruments program mieli mieli i zwracany jest błąd "No Response from Controller" Poniżej zamieszczam linki do zdjęć kabla jaki posiadam oraz do konfiguracji portu COM. Pytanie co robię źle? Czy może tutaj trzeba inny kabel ? (GOLF V 1.9TDI 2003rok)


http://zapodaj.net/5ce01e8c88669.jpg.html
http://zapodaj.net/10e34a7e22b25.png.html
http://zapodaj.net/b8bb23d71e2e0.png.html



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: Qto » śr sie 26, 2015 23:28

W mk5 potrzebny jest kabel który komunikuje się po CAN, swoim kablem za wiele tam nie zrobisz



jarek8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 19, 2015 21:56

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: jarek8888 » czw sie 27, 2015 12:38




jarek8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 19, 2015 21:56

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: jarek8888 » pt wrz 11, 2015 10:22

Wracając do problemu samego radia wczoraj byłem u diagnosty, który ma profesjonalny zestaw diagnostyczny i żadnej usterki w radiu nie ma, również żadnych innych błędów komputer nie wykrył więc problem wydaje się być bardziej skomplikowany i pewnie dotyczy jakiegoś modułu/przekaźnika itp. Pozostaje mi tylko w przyszłym tygodniu umówić się na wizytę w warsztacie, który na co dzień zajmuje się problematyką CarAudio...



jarek8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 19, 2015 21:56

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: jarek8888 » pn lip 10, 2017 10:54

Jakiś czas nie było mnie ale odgrzewam stary temat. Problem do dziś nie rozwiązany z powodu braku czasu. Poruszyłem nawet wątek na elektrodzie (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3 ... l#16577008) Problemem nie jest uszkodzenie radia, bo kupiłem inne i problem dalej jest ten sam. Pytanie co dalej? Wymiana bramki Can Gateway? Dodam, że sprawdzałem multimetrem co dzieje się z zasilaniem kiedy radio samo się wyłącza ale napięcie na pinach zasilających nigdy nie zanikało a mimo to radio potrafiło samo się wyłączyć, według mnie to najprawdopodobniej problem z tym modułem Can Gateway ale nie znam się, aż tak na tym. Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Może odłaczyć piny 9 i 10 w radiu (Can High i Can Low) i w tedy zobaczyć? Chociaż ciężko będzie je wyjąć z kostki ISO.



Budyń1910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 24, 2017 09:40

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: Budyń1910 » pn lip 24, 2017 10:25

Udało Ci się coś?
Chyba mam to samo. Podczas jazdy radio dosłownie na ułamek sekundy gaśnie i się włącza. Założyłem, że to starość radyjka i na nierównościach może jakieś kable/kostka.
Tak czy siak właśnie szukam nowego radio i się zobaczy



jarek8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 19, 2015 21:56

GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: jarek8888 » pt lip 28, 2017 15:07

Właśnie dalej nic, dziś znajomy który ma konkretny sprzęt diagnostyczny zrobił mi diagnostykę CAN i radia i mam następujące kody błędów:

Diagnostyka CAN:
1/2 Wyświetlacz szyny danych - otwarty obwód 1305
2/2 Radio - otwarty obwód 1304

Diagnostyka Radia:

1/2 Antena w radiu - zamknięty 856
2/2 Brak informacji o rodzaju usterki - zamknięty 821

Nie wiem co dalej, bo wygląda na to, że radio traci komunikację:
Opis kodów błędów można też znaleźć na stronie ross tech http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... 3#mw-pages

01304 - Radio

01304 - Radio: No Signal/Communication
Possible Symptoms
Reduced Functionality
Possible Causes
Communication from/to Radio faulty
Wiring/Connectors from/to Radio faulty
Possible Solutions
Check Communication from/to Radio
See Measuring Value Blocks (MVB)
Check Wiring/Connectors from/to Radio

01304 - Radio: Implausible Signal
Possible Symptoms
Reduced Functionality
Possible Causes
Communication from/to Radio faulty
Radio Coding incorrect
Possible Solutions
Check Communication from/to Radio
See Measuring Value Blocks (MVB)
Check Radio Coding




Zobacz czy problem u Ciebie nie występuje jak tylko przekręcisz kluczyk w aucie bo u mnie tak się dzieje, że problem jest zaraz jak tylko włączę zapłon bez odpalania auta nawet.



jarek8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 19, 2015 21:56

Re: GOLFV - radio samo się wyłącza na zapłonie lub podczas jazdy

Post autor: jarek8888 » czw kwie 26, 2018 20:53

W końcu problem został rozwiązanym, elektronik samochodowy znalazł problem wina była w stacyjce radio nie dostawało prądu podtrzymania i dlatego były takie objawy teraz wszystko działa jak należy :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości