Zestaw do vw golf 4 kombi

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

akoles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 06:13

Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: akoles » czw sty 09, 2014 08:00

Mam pytanie czy można podłączyć pod wzmacniacz 4 głośniki przód, 4 tył oraz subwoofer jeśli tak to jaki wybrać wzmacniacz oraz mam pytanie o zabudowę subwoofera z lewej strony w bagażniku gdzie można kupić. Proszę kolegę który mi przesłał zdjęcie takiej zabudowy o powtórzenie fotki dzięki.



pawelppr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 07, 2014 21:21

Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: pawelppr » czw sty 09, 2014 09:40

ja mam w borze po dlugosci teraz bede zmieniac sprzet jak chcesz to napisz pw. a wzmacniacze i kable pochowane w polce



akoles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 06:13

Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: akoles » czw sty 09, 2014 14:36

Chodzi mi o sposób podłączenia 8 głośników oraz subwoofera ze wzmacniaczem i radiem np. czy wszystko podłączyć do wzmacniacza i jakiego 2,4 czy 5 kanałowy czy pary głośników do radia i czy w ogóle 8 głośników oraz subwoofer to będzie fajnie grało z subwooferem zabudowanym w lewej tylnej części bagażnika. Mam również pytanie o to jaki dobrać wzmacniacz /moc/ oraz subwoofer z przodu głośniki fabryczne z tyłu Hertz niskotonowe i tweetery.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: Jarek_NS » czw sty 09, 2014 15:00

Głośniki tylko z przodu, zestaw odseparowany, a na tył sub i tyle ma starczyć.
Zasilisz to spokojnie wzmacniaczem czterokanałowym, dwa na przód a tył w mostku na suba.
Jakie radio do tego planujesz?


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

pawelppr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 07, 2014 21:21

Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: pawelppr » czw sty 09, 2014 16:21

z jednostki sterujacej bierz alpinke, co do tego jak kolega wzej napisal. Jezeli masz fundusze to odseparowany na przod tyl jakis tez w miare wyzszej polki , wszystko pod 4 kanalowke i osobno monoblock na jakas skrzynke, nie mowe tu juz o ciagnieciu wszystkich kabli w miare grubszych przez cale auto wraz z sygnalowymi. Sam wydalem kolo tysica na kable i rozdzielacze do nich. Ale jezeli myslisz juz robic to na powaznie a auto ma Ci słuzyc dlugo, wiec dlaczego nie ;D



akoles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 06:13

Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: akoles » czw sty 09, 2014 21:43

Na razie to raczkuję w porządnym w car audio ale myślę o fajnej muzie choć bez szaleństwa czytaj funduszy z wypowiedzi wnioskuje, że wzmacniacz 4 kanałowy na głośniki przód i tył a subwoofer na oddzielnym wzmacniaczu bo o takiej konfiguracji myślę.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: Jarek_NS » pt sty 10, 2014 11:56

pawelppr coś ty się tak uparł na te tylne głośniki, zamiast kasy na dodatkowy wzmacniacz i głośniki to lepiej by drzwi przednie wygłuszył i napewno będzie bardziej zadowolony z efektu.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: bogib184 » pt sty 10, 2014 13:09

No wlasnie tez sie tak zastanawiam, co ciagle polecasz Kolego glosniki z przodu, z tylu do tego sub, dobrze, ze to kombi, bo i polka pewnie by sie nie ostala. :helm:

Druga sprawa, nie rzucaj pustego hasla "wez jakas Alpine", co, myslisz, ze kazde brazowe, lezace na sniegu to szyszka? :rotfl:



akoles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 06:13

Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: akoles » sob sty 11, 2014 08:55

Mam głośniki przód fabryka i tył Hertz DSK 165.3 /wysokotonowe i niskotonowe/ radio jvs kd r431 dlatego rozpatruję ten wariant ale nie jestem zdecydowany dlatego szukam porad dodam że chcę pomału na bazie tego co mam udoskonalać nagłośnienie poprzez wymianę np. radia ale nie chcę kupować wzmacniacza i subwoofera na teraz a póżniej go wymieniać. Z tego co widzę w poradach optymalny zestaw to dobre głośniki przód, 4-kanałowy wzmacniacz i subwoofer bagażnik.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: Gawior » sob sty 11, 2014 19:29

Daj na przód DSK 165 skoro już je masz, a seryjne wystaw na allegro.
Stereo wiesz na czym polega ? Chyba wiesz - lewa, prawa strona, a nie tył i przód. To nie kwadrofonia ( z resztą to trochę nie wypał ).
Tak więc tylko głośniki z przodu. Nie martw się, tak będzie i głośno, a i pasażerowie na tylnej kanapie też dobrze posłuchają.
Reasumując mają być głośniki z przodu i subwwofer. To ma być zasilane dwoma wzmacniaczami 2-kanałowymi, albo wzmacniaczem 4-kanałowycm. Można też inaczej, bo wzmacniacz 4Ch w mostkach może zasilić przód, a 2Ch w mostkach suba ( lub monoblock ). Tutaj już zależy co się chce, co się trafi do kupienia i jaki budżet na to masz.
Pamiętaj, że nie kazdy 4Ch wzmacniacz za nieduże pieniadze ma tyle mocy by pogonić "mocniejszego", czy średniego suba, a do tego żeby jeszcze coś z jakości grania na przednich głośnikach miał.
Często taniej i lepiej jest mieć osobny wzmacniacz na zestaw przedni i osobny na suba.

Pamiętaj, że koszt wzmacniacza/wzmacniaczy to nie jest koszt ostateczny, bo dochodzą jeszcze kable zasilające i sygnałowe o czym wiele osób zapomina, a to koszty 100-150zł lekko licząc, no a jeszcze kable do głośników. Niektórzy liczą 300zł na wzmacniacz, ale jak się dowiadują, że kable z tego uszczuplą te 150zł to już mina rzednie.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

akoles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 06:13

Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: akoles » śr sty 29, 2014 13:53

Poproszę kolegę, który przesłał zdjęcie zabudowy subwoofera vw golf 4 kombi lewy bok bagażnika o kontakt w celu wymiany doświadczeń o montażu car audio w golfie 4 kombi. Man pytanie do użytkowników forum o adres gdzie można kupić zabudowę do subwoofera lub wymiary tej zabudowy, schemat itp.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: bogib184 » śr sty 29, 2014 17:30

Ten Kolega to Raadek, stuknij na PW.



Awatar użytkownika
bieniek1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 959
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:28
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Zestaw do vw golf 4 kombi

Post autor: bieniek1984 » śr gru 06, 2017 14:49

Witam zapytam jeszcze czy ma ktos moze w/w zamontowany glosnik w boczku w kombi polaczony ze wzmacniaczem i oryginalnym radiem gamma V oraz cd playerem


jest Golf 4 ALH + jednomas + 0.260+ gtb2056v + fmic+ chip
jest wsk 125
był Golf 2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... ieniek1984" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości