Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
layt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:13
Lokalizacja: Leszno

Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: layt » sob lut 25, 2012 01:06

Golf mk4 99' po podłączeniu radia Becker Monza przestał działać centralny zamek.. po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki radio się nie wyłącza.. czy ktoś może pomóc mi zrobić porządek z przewodami w kostce ? na chwile obecną wszystko jest "fabrycznie" podłączone.. wczytywałem gdzies na forum że należy odłączyć przewód diagnostyczny (K-Line) ponieważ może on blokować centralny zamek.. co chyba wystąpiło w moim przypadku.. który to przewód ?? Z góry dzięki za pomoc..



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: powalla » sob lut 25, 2012 10:28

Szukałeś opisu kostki isso? Może czas to zrobić?



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: JacekTDI » sob lut 25, 2012 10:45

Pewnie w CAN`a się wpiąłes, miałem to samo, któreś kabelki zamieniłem i było git.

Powalla z tym ISSO to widzę, że z premedytacją??;) kiedyś myślałem, że przez przypadek "SS" Ci się wbiło, a to jednak przemyślana strategia ;)



ares101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 15:17

Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: ares101 » sob lut 25, 2012 20:53

w moim przypadku podlaczylem zle zolty i niebieski i auto swirowalo niesamowicie ;d raz sie swiatla same wlaczaly a innym razem gasl od tak sobie. "SS" z czyms mi sie to kojarzy ;pp



kupier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt maja 04, 2012 14:14

Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: kupier » pn lis 26, 2012 22:38

Panowie co z tym zrobić??? mam identycznie



kupier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt maja 04, 2012 14:14

Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: kupier » pn lis 26, 2012 23:44

Działa. Zamieniłem biało czerwony kabelek z żółtym na czarnej kostce.



mariusz22441
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 21, 2012 22:04

Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: mariusz22441 » sob gru 22, 2012 01:09

Dołączam się do tematu. Podłączyłem ostatnio radio VW Individual ( te same jak Becker Monza ) i przestał działać centralny zamek a jak wyciągam kluczyk ze stacyjki to radio chodzi. Co mam zrobić? CZy zamienienie biało czerwonego kabla z żółtym na czarnej kostce pomoże?



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: JacekTDI » czw gru 27, 2012 19:52

Zamien sprawdz, podziel sie wynikami na forum...



vector
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 26, 2012 13:52
Lokalizacja: Zagórz

Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: vector » pt gru 28, 2012 00:06

w fabrycznej kostce jest dodatkowy plus (nie pamiętam jaki kolor przewodu, ale po podłączeniu nie fabrycznego radia, najczęściej nie działa centralny, dioda w drzwiach nie świeci i często prowadzi to do uszkodzenia radia) - sprawdzajcie prawidłowość wszystkich pinów zanim podłączycie "nowe" radio, a nie w ciemno podłączacie bo kostka taka sama.

W przypadku radia Becker Indianapolis po nie prawidłowym podłączeniu radia objawy takie jak opisałem powyżej, po prawidłowym podłączeniu radio uruchamia się i niby na pierwszy "rzut oka" wszystko jest OK, ale radio pobiera bardzo duży prąd co powoduje oczywiście rozładowanie akumulatora po pierwszej nocy.


Chip tuning Podkarpacie: http://www.tom-car.com.pl

"Nihil tam munitum quod non expugnari pecunia possit"

mariusz22441
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 21, 2012 22:04

Re: Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: mariusz22441 » pt gru 28, 2012 01:26

Otóż częściowo problem został rozwiązany ale z innego powodu mianowicie, wyciągnąłem bezpiecznik z tego radia, nie z rozdzielni, tylko z radia i teraz centralny zamek działa jak dawniej, radio nie wyłącza się jednak po wyciągnięciu kluczyka, co normalnie mi nie przeszkadza, w radiu świeci się jednak przez cały czas guzik włączania radia. 5 dni i narazie wszystko chodzi dobrze. Mam jednak pytanie może mi ktoś poradzi, otóż po około 10 -15 minutach od grania radia zanikają mi niektóre piksele na wyświetlaczu, robią się bladsze, znikają całkiem, albo raz znikają za chwilę znowu są. Po wyłączeniu radia i włączeniu go po godzinie piksele znów są normalne aż zaś po ok 15 minutach grania zaczynają niektóre blednąć lub znikać albo ruchomo. Poradzicie mi coś skąd to się bierze i jak usunąć ten problem, czy coś się może stać poważniejszego?
Z góry dzięki ;)



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: Jarek_NS » pt gru 28, 2012 09:32

mariusz22441 pisze:Otóż częściowo problem został rozwiązany ale z innego powodu mianowicie, wyciągnąłem bezpiecznik z tego radia, nie z rozdzielni, tylko z radia i teraz centralny zamek działa jak dawniej, radio nie wyłącza się jednak po wyciągnięciu kluczyka, co normalnie mi nie przeszkadza, w radiu świeci się jednak przez cały czas guzik włączania radia. 5 dni i narazie wszystko chodzi dobrze. Mam jednak pytanie może mi ktoś poradzi, otóż po około 10 -15 minutach od grania radia zanikają mi niektóre piksele na wyświetlaczu, robią się bladsze, znikają całkiem, albo raz znikają za chwilę znowu są. Po wyłączeniu radia i włączeniu go po godzinie piksele znów są normalne aż zaś po ok 15 minutach grania zaczynają niektóre blednąć lub znikać albo ruchomo. Poradzicie mi coś skąd to się bierze i jak usunąć ten problem, czy coś się może stać poważniejszego?
Z góry dzięki ;)
Kończy ci się wyświetlacz w radiu. Jak jest gwarancja to wysyłaj do serwisu. Sam nic nie wskórasz.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

mariusz22441
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 21, 2012 22:04

Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: mariusz22441 » pt gru 28, 2012 11:43

Jarek_NS pisze:Kończy ci się wyświetlacz w radiu
Co to znaczy że się kończy?
A co może być przyczyną problemu który opisałem i czemu jak już te niektóre piksele znikają to dopiero pa paru minutach słuchania radia?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: Jarek_NS » pt gru 28, 2012 12:28

Wszystko zależy od konstrukcji wyświetlacza, najprawdopodobniej rozkleja się i a dzieje się tak pod wpływem temperatury która się wydziela z wyświetlacza. W starszych modelach sony rozbierałem panel i podkładałem kartonik pod wyświetlacza żeby lepiej przylegał do styków ale teraz producenci stosują już inne technologie i często tylko wymiana wyświetlacza pomaga.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

cegulla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob cze 18, 2016 22:54
Lokalizacja: Żuromin

Mk4 po podłączeniu radia nie działa centralny zamek !

Post autor: cegulla » śr sie 23, 2017 18:09

Witajcie :) odświeżam temat! Czytałem całość i nie jestem do końca pewien, który kolor to stały +12v po wyjęciu kluczyka. Mam ten sam problem co autor i nie działał mi centralny jak podpiąłem pod zasilanie pod inny przewód, pewnie podpiąłem się pod can tak ?

Załączam zdjęcia kostki

Obrazek



Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości