tylne boczki tapicerki w trzydrzwiówce? Golf 4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

zubkowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 31, 2009 20:11
Lokalizacja: Olsztyn

tylne boczki tapicerki w trzydrzwiówce? Golf 4

Post autor: zubkowski » śr kwie 01, 2009 08:11

Witam,

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Szukałem na forum odpowiedzi na mój problem ale wszyscy się rozwodzą na temat czterodrzwówki. Muszę się dostać do tylnych głośników, i nie wiem jak to zrobić. Czy ktoś mógł by podpowiedzieć.

Liczę na waszą pomoc.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » śr kwie 01, 2009 10:23

Już gdzieś o tym pisałem.Musisz wyjąć siedzenia(tył) i zdemontować cały boczek.Masz na słupku wkręty,odkręć też dolne mocowanie pasa.Demontaż tapicerki zacznij od dołu ponieważ z góry jest zahaczona o rant przy szybie.


Natural Sound

bodziom777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 04, 2011 01:44

tylne boczki tapicerki w trzydrzwiówce? Golf 4

Post autor: bodziom777 » sob lip 14, 2012 12:49

Też chciałbym coś takiego rozebrać u mnie w aucie, ma ktoś może zdjęcia? Bo nie chciałbym czegoś pourywać. Chcę to rozebrać, raz żeby wstawić głośniki, dwa żeby sprawdzić gdzie mam przerwę w rurce od spryskiwacza, trzy po to żeby położyć przewody do siłownika zamku bagażnika..



Grzegoku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 14, 2012 16:40

tylne boczki tapicerki w trzydrzwiówce? Golf 4

Post autor: Grzegoku » sob lip 14, 2012 17:05

Otóż w 3 dr. nie jest to skomplikowane ale niestety trzeba uważać aby nie połamać plastikowych elementów na których zamocowane są spinki a także wymontować tylne siedzisko.
Najpierw należy powoli zaczynając od słupka odciągnąć boczek w kierunku środka auta do momentu aż poczujemy jak spinki wyskakują z otworów. Tym ruchem odpinamy 2 spinki. Następnie kładziemy tylne oparcie co ułatwi nam dostęp do okrągłej plastikowej zaślepki. odkręcamy ją. Następnym krokiem jest wsunięcie palców od spodu demontowanego boczku i powolne odciągnięcie go do siebie to pozwoli odpiąć ostatnie 2 spinki. Ostatnią rzeczą jest pociągnięcie boczku do góry aby zdjąć go z rantów o ile pamiętam powinien być zamocowany na 3 klipsach których lepiej nie zgubić i uważać aby nie wpadły gdzieś w mało dostępne miejsce. Wszystko to wykonujemy samymi rękoma. Sam to robiłem już niejednokrotnie. W razie pytań pisać.



muratron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 02:48

tylne boczki tapicerki w trzydrzwiówce? Golf 4

Post autor: muratron » pt sie 17, 2012 09:45

witam mam pytanie co do tych klipsow przy boczku gdzie sa pasy i te na tej belce waskiej juz przy pdsufitce....robilem to delikatnie i mi niestety pekly w obydwu miejscach i nie wiem jakiego rodzaju klipsy kupic---przyczyna rozbiurki wyciek w podsufitce od spryskiwacza tyl szyby



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

tylne boczki tapicerki w trzydrzwiówce? Golf 4

Post autor: JacekTDI » pn sie 20, 2012 13:43

Dymasz do ASO, podajesz numer VIN, Pan pokazuje Ci ETKĘ i poszczególne elementy/spinki/kołki/klipsy itp itd, mówisz "chcę to" i pokazujesz paluchem. Pan mówi to ma numer xxxx-xxxx-xxxx-xxxx "ile Pan chce sztuk?", gadasz ile i na drugi dzień masz do odbioru... no chyba, że trafisz że będą mieli na miejscu.Cena ... myślę że w 5`ce za 2 sztuki się spokojniutko zmieścisz :)

Takod siebie dodam jeszcze, że to demontowanie tylnego boczka po 2-3 razach tak osłabia te kołki, że zaczynają one miec luzy i o ile w lecie jest spokój, to w zimie "fajnie" te plastiki zaczynają trzeszczeć :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości