ESK-165 vs DSK-165 - które wybrać

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

truckdriver75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 30, 2005 17:02
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: truckdriver75 » sob mar 25, 2006 22:55

Jeśli chodzi o wybór głośników to mogę powiedzieć, że ja kupiłem sobie kilka dni temu właśnie zestaw Hertz DSK 165 i naprawdę jestem z nich zadowolony. Nie słuchałem głośników PB i nie mam porównania, ale mogę powiedzieć, że Hertz grają super. Muszę jeszcze tylko wygłuszyć drzwi, ale z tym muszę zaczekać na lepszą pogodę, bo nie mam garażu.



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » wt mar 28, 2006 08:57

truckdriver75 pisze:(...)nie mam porównania, ale mogę powiedzieć, że Hertz grają super. Muszę jeszcze tylko wygłuszyć drzwi(...)
W niewygluszonych drzwiach HZ tym bardziej nie moga dobrze zagrac...

Reissdorf, podaj model tego Hifonicsa - to nie przypadkiem ZX4400? Sam mam wzmaki Hifonicsa - jeden z serii ZX oraz monoblocka z serii BX 1,5kW - wzmaki naprawde konkretne :)


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Reissdorf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn sty 16, 2006 00:37
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Reissdorf » wt mar 28, 2006 13:21

krizzz

Ten wzmak to Apollo Son of Europa nic wiecej niewiem.
Ale i tak nie mam narazie kasy na niego jak w maju jeszcze bedzie na sprzedaz to go biore a jak sie nie uda to biore magnata 360 za darmo i niestety powiem pa pa dobremu audio i zabieram sie za zmiany blacharskie :bigok:



truckdriver75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 30, 2005 17:02
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: truckdriver75 » czw mar 30, 2006 21:01

[quote="krizzz"]
W niewygluszonych drzwiach HZ tym bardziej nie moga dobrze zagrac...

Dziwi mnie jacy z was ,,fachowcy" w sprawach car audio. Skąd ty człowieku możesz wiedzieć, jak grają u mnie te głośniki. Chyba ja lepiej wiem słuchając ich, niż ty czytając mój post. Niektórzy mają klapki na oczach i biada tym którzy nie podzielają ich zdania. To tak samo jakbym ja napisał że, grają o niebo lepiej niż PB a nigdy ich nie słuchałem. Pozatym nie muszę mieć wygłuszonych drzwi, aby usłyszeć sopran, to czy dźwięk jest przestrzenny czy nie, czy dynamiczny czy płaski. Jak dam głośniej to wtedy słyszę jak drży tapicerka, cięgno do zamka i kilka innych rzeczy i wcale się tego nie wypieram. Więc racz z łaski swojej nie wciskać na siłę komuś swojego zdania.



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » czw mar 30, 2006 22:40

Brak mi slow... Ale w jednym masz racje... niektorych nawet pałą nie da sie niczego dobrego nauczyc... ;)
Pozdrawiam i zycze milego sluchania "sceny"... ;)


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt mar 31, 2006 01:48

truckdriver75 pisze:Dziwi mnie jacy z was ,,fachowcy" w sprawach car audio.
Akurat większość tutejszych fachowców zna się na rzeczy. Tym się różni fachowiec od laika, że nie widzi problemu na własne oczy a potrafi mu zaradzić :hmm: ... Doświadczenie, doświadczenie kolego :bajer: .


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
mazio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn lut 20, 2006 23:34
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: mazio » sob kwie 01, 2006 15:21

Golf III GTI 8V pisze:Kupiłem rok temu Hertz'e ESK-165 i przyznam że byłem nimi rozczarowany (przyznaje wygłuszenie było ale paneli z mdf'u już nie).. Po jakimś czasie w tylną półkę zamontowałem jajka JVC które przez wszystkich są uznawane za dające mniej czysty dźwięk buczące a nie grające.. Jednak różnica jest kolosalna i to na korzyść JVC..
też się dołączam do Ciebie. ja mam ale zprzodu Pioneer TSA171C i muszę powiedzieć że jak ich nie podłączyłem pod wzmacniacz to nie było żadnego efektu(nie mówiąc o tym że w niedługim czasie je wygłuszam),
a co do tylnej pułki mam JBL GTO 936(jajo) i muszę przyznać że gdyby nie one to bym nie miał takiego dobrego dźwięku - grają czysto.(oczywiście też podłączone pod wzmacniacz).głośniki przy dość głóśnym słuchaniu dają efektowny dźwięk(bas, syki)-powiem tak że przy zamkniętych oknach jadąc(mam diesla) słychać mnie z daleka :cool: ,
ale gdy chcę naprawdę zaszaleć(tak jak to będzie teraz- zbliżają się ciepłe dni :grin: odłączam tylne głośniki i wsadzam subofer300w rms( skrzynka zamknięta)wtedy to już nie ma mocnych na niego :D
także głósniki mocowane w półce(dobrej klasy) dają dobry efekt dźwięku, no i co za tym idzie masz cały bagaźnik wolny.a w moim przypadku to jest ważne gdyż przewożę dość często róźne rzeczy.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » sob kwie 01, 2006 16:10

mazio pisze:też się dołączam do Ciebie. ja mam ale zprzodu Pioneer TSA171C i muszę powiedzieć że jak ich nie podłączyłem pod wzmacniacz to nie było żadnego efektu(nie mówiąc o tym że w niedługim czasie je wygłuszam),
a co do tylnej pułki mam JBL GTO 936(jajo) i muszę przyznać że gdyby nie one to bym nie miał takiego dobrego dźwięku - grają czysto.(oczywiście też podłączone pod wzmacniacz).głośniki przy dość głóśnym słuchaniu dają efektowny dźwięk(bas, syki)-powiem tak że przy zamkniętych oknach jadąc(mam diesla) słychać mnie z daleka :cool: ,
ale gdy chcę naprawdę zaszaleć(tak jak to będzie teraz- zbliżają się ciepłe dni :grin: odłączam tylne głośniki i wsadzam subofer300w rms( skrzynka zamknięta)wtedy to już nie ma mocnych na niego :D
także głósniki mocowane w półce(dobrej klasy) dają dobry efekt dźwięku, no i co za tym idzie masz cały bagaźnik wolny.a w moim przypadku to jest ważne gdyż przewożę dość często róźne rzeczy.
To nie ma się czym za bardzo chwalić, że Ci się podobają jaja w tylnej półce i one tworzą esencję dźwięku w twoim aucie :crazy: ... Czego tu się spodziewać po nie wytłumionych drzwiach --> montaż to ponad 50% końcowego efektu :bajer: ... Rzecz w tym, że większość proszących o poradę liczy na rady jak poprawnie nagłośnić samochód a nie jak zrobić, żeby ich było słychać z daleka. Jeśli tak podchodzimy do sprawy to montujmy sprzęt na dachu :smoke: ... Jeśli natomiast kierowca :satan: ma cieszyć się dobry odsłuchem to takie motywy odpadają...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
mazio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn lut 20, 2006 23:34
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: mazio » sob kwie 01, 2006 16:24

chwalic sie nie chwalę, tylko piszę że dobrze grają. a ztymi drzwiami to masz rację :D - napewno efekt będzie lepszy jak je wygłuszę,
a to że mnie słychać jak jedę- to miało dać do zrozumienia że gra to wystarczająco dobrze dla przeciętnego słuchacza- nawet i trochę bardziej zawaansowanego
pozdro
ps. a tak a propo to mam pytanie: mój kumpel ma wzmacniacz monblock
http://allegro.pl/item95013373_podswiet ... _watt.html - i uparł się że chce zrobić do niego skrzynkę. moje pytanie jaki głóśnik nailepiej dać,25,30cm?? i jakiej mocy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości