wzmak piszczy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
MłodyGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lip 24, 2007 12:11
Lokalizacja: WadoVWice
Kontakt:

wzmak piszczy

Post autor: MłodyGT » pn paź 27, 2008 19:28

wiem ze był to temat wałkowany wiele razy ale ja mam dziwny przypadek kupiłem PB M12 i wzmak U.S Amps 800.2 głosnik ok ale gdy mam wzmaka właczonego na filtrze LP to po 20 min wzmak piszczy i przestaje praktycznie grać nieda sie słuchać jakbym go nie ustawił a gdy przełącze na Full gra nie wiem czym to moze grać piszczy nawet z odpiętymi sygnałówkami i na zgaszonym silniku masa z bagażnika kable 20mm macie pomysły?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn paź 27, 2008 19:35

Jak odepniesz RCA i suba ,to piszczy ? Jak włączysz LPF ,to piszczy , a jak gra na FUL ,to nie? Wzmacniacz i głośnik nowe?



Awatar użytkownika
MłodyGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lip 24, 2007 12:11
Lokalizacja: WadoVWice
Kontakt:

Post autor: MłodyGT » pn paź 27, 2008 19:46

[quote="powalla"]Jak odepniesz RCA i suba ,to piszczy ? Jak włączysz LPF ,to piszczy , a jak gra na FUL ,to nie? Wzmacniacz i głośnik nowe?[/quot

jak odepne RCA to piszczy sub podpiety pisk przeraźliwy pierwszy raz myslałem ze mnie policja goni...sprawdzałem,na dwóch radiach...jak jest na LPF to piszczy jak na FULL nie...sprzęt jest nowy



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn paź 27, 2008 20:30

Jak masz "rozkręcony" GAIN ? RCA odpięte od wzmacniacza i piszczy ?



Awatar użytkownika
MłodyGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lip 24, 2007 12:11
Lokalizacja: WadoVWice
Kontakt:

Post autor: MłodyGT » pn paź 27, 2008 20:36

powalla pisze:Jak masz "rozkręcony" GAIN ? RCA odpięte od wzmacniacza i piszczy ?
gain na początku był gdzieś na 1/4 teraz troche wiecej ale jak by nim nie kręcił to piszczy dalej...jedynie jak sie kręci pokrętłem od Hz LP to słychać dziwny dzwięk jak byś szukał stacji w mega starym radiu...tak jak odepne RCA od wzmaka i radia to nadal piszczy w zmaku a jak wsiadam do auta rano to idzie normalnie przez 20min a pózniej znów piiiiiiiii nie mam juz pomysłów i siły do tego



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn paź 27, 2008 20:46

No to pozostają 2 opcje do sprawdzenia .Musisz podmienić wzmacniacz na inny ... najlepiej jak np. kolega ma wzmacniacz i zamienicie się dla testu . Jeśli USamps u niego będzie piszczał , a jego w Twoim aucie nie ,to USamps musi pojechać do Rzeszowa . Zrób taki test i napisz jaki był rezultat tej podmiany .



Awatar użytkownika
MłodyGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lip 24, 2007 12:11
Lokalizacja: WadoVWice
Kontakt:

Post autor: MłodyGT » pn paź 27, 2008 20:50

powalla pisze:No to pozostają 2 opcje do sprawdzenia .Musisz podmienić wzmacniacz na inny ... najlepiej jak np. kolega ma wzmacniacz i zamienicie się dla testu . Jeśli USamps u niego będzie piszczał , a jego w Twoim aucie nie ,to USamps musi pojechać do Rzeszowa . Zrób taki test i napisz jaki był rezultat tej podmiany .

własnie nie mam z kim zrobic podmiane bo tacy koledzy ze im sie niechce...na wcześniejszym wzmaku nie było nigdy problemu tyle ze teraz kable inne



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » wt paź 28, 2008 09:39

Wygląda trochę jak uszkodzenie filtra dolnoprzepustowego (LPF). Po przełączeniu na FULL odłączasz go z toru audio i stąd brak piszczenia. Powodów może być wiele: albo filtr sam się wzbudza i powstaje coś w rodzaju "sprzężenia" jak między głośnikami i mikrofonem. Ewentualnie, ściąga zakłócenia z przetwornicy (ona pracuje z częstotliwością kilki-kilkunastu kHz - więc piszczy).


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
MłodyGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lip 24, 2007 12:11
Lokalizacja: WadoVWice
Kontakt:

Post autor: MłodyGT » wt lis 04, 2008 20:41

wzmak po zamontowaniu u kumpla nadal piszczy został odesłany na gwarancje teraz tylko pozostaje czekać co oni na to powiedzą



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości