Klimatyzacja problem

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szwagierro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 21:58
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Klimatyzacja problem

Post autor: Szwagierro » pt sie 11, 2017 16:22

Witam mam problem z klima od jakis 2 tygodni a mianowicie . Pojechalem do jednego warsztatu z chęcią nabicia klimy wszystko ok zostawiłem auto bo klima nie chodziła . Mechanik do mnie dzwoni i mowi ze ukladl byl nie szczelny i ze wymienil osuszacz i sprzęgło klimy . Przyjechalem odebrac auto i mechanik mowi ze wszystko wymienil nabil klime ale nadal nie chodzi tzn niby sie zalacza ale nie chlodzi skasowal mnie za to i mowil zebym za 3 dni podjechal i zobacza jeszcze raz co jest nie tak . Zawiozlem auto po czym przy odbiorze gosciu mowi ze nabili jeszcze raz i nadal nic i chcial mnie jeszcze raz skasowac za cos co nie bylo zrobione olalem go i pojchalem gdzie indziej . W innym warsztacie stwierdzili ze klima chodzi ale malo jest czynnika . okazalo sie ze bylo nabite 320 zamiast 750 ucieszony panie to nabij pan jeszcze raz a dobrze . Klima zostala nabita jeszcze raz ale efektu brak ;/ Pojechalem ponownie zas do innego mechanika i mowi ze klima w ogole nie zalacza sie . Kilka moich pytan do was . Z klimy nie leci woda obecnie węże są cieple mimo nabicia . Sprezarka klimatycacji sd7v16

1. Po pierwszym nabiciu klima cos tam chodzila slychac bylo ze sie zalacza po drugim tez , pojechalem 3 raz nabic zalaczyla sie i tez ledwo chlodzila odrazu pojechalem do innego mechanika i tutaj po 5 km u mechanika weze juz byly cieple
2. Czy przy wymianie sprzegla sprezarki mozna bylo dobrac zle sprzeglo ?
3. Co mozna sprawdzic samemu bez wypuszczania czynnika
4. Czy sprzeglo mozna wymienic bez wywalania czynnika
5. Gdzie szukac przyczyny
6. Na klimatroniku nie wyskawiwal żaden bład ani na vag .


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d01cc02e458c11b.html][img]http://images29.fotosik.pl/39/9875cb50a8883e66med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Klimatyzacja problem

Post autor: waski1 » pt sie 11, 2017 17:51

Mogę Ci ogarnąć te problemy po tych nieudacznikach. Jak coś to pisz pw. do mnie .



karwowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 18:07

Re: Klimatyzacja problem

Post autor: karwowski » czw sie 17, 2017 19:42

Szwagierro pisze: 5. Gdzie szukac przyczyny
6. Na klimatroniku nie wyskawiwal żaden bład ani na vag .
Miałem podobny chyba przypadek. Klima nabita, elektrycznie wszystko ok, wentylatory chodzą, sprzęgło klimy załączało napęd sprężarki (jest to widoczne pod maską, taka wewnętrzna tarczka koła pasowego sprężarki zaczyna się kręcić), żadnych błędów na klimatroniku, a chłodu brak. Problem stanowił zawór rozprężny w sprężarce. Są fachowcy którzy go potrafią wymienić/naprawić, czasem taniej wyjdzie po prostu zamienić sprężarkę na inną ze szrotu.



r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

Re: Klimatyzacja problem

Post autor: r3nzoll » sob sie 19, 2017 23:43

karwowski pisze:
Szwagierro pisze: 5. Gdzie szukac przyczyny
6. Na klimatroniku nie wyskawiwal żaden bład ani na vag .
Miałem podobny chyba przypadek. Klima nabita, elektrycznie wszystko ok, wentylatory chodzą, sprzęgło klimy załączało napęd sprężarki (jest to widoczne pod maską, taka wewnętrzna tarczka koła pasowego sprężarki zaczyna się kręcić), żadnych błędów na klimatroniku, a chłodu brak. Problem stanowił zawór rozprężny w sprężarce. Są fachowcy którzy go potrafią wymienić/naprawić, czasem taniej wyjdzie po prostu zamienić sprężarkę na inną ze szrotu.

Zawór rozprężny znajduje się przy ścianie grodziowej od strony silnika, po stronie pasażera, w plastikowej puszce. Zawór, o którym kolega pisze, to zawór sterujący, który znajduje się za sprzęgłem klimy. Jest on wymienny, bo u mnie gość wymieniał. Dla kogoś, kto robi klimy nie powinno to chyba stanowić jakiegoś dużego problemu.
Ogólnie jak węże ciepłe to czynnik się nie spręża. Jeśli klima nabita, to zawór rozprężny jak i ten na sprężarce może być przyczyną. Samemu chyba za wiele nie sprawdzisz, ktoś ogarnięty musiałby zajrzeć... Ja doświadczenia z klimą, oprócz tego co było zmieniane u mnie to nie mam, więc niestety nie potrafię nakierować bliżej. Ale jest tu sporo osób z ogromną wiedzą, więc może doradzą Ci co i jak.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości