kilka pytań na temat klimy | klima nie działa

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bobrozaur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt kwie 28, 2017 10:14
Lokalizacja: Milicz
Auto: VW Golf IV 1.8t | VW Golf IV 2.3 VR5
Kontakt:

kilka pytań na temat klimy | klima nie działa

Post autor: Bobrozaur » pn lip 31, 2017 13:27

Kupiłem nie dawno golfa 4 i jak się zaczęło robić ciepło to zauważyłem, że klima nie działa...
Jest to golf mk4 2.3V5 AGZ 1999 rok jest climatronik.

1. Czy wymiana licznika (i niedokończona adaptacja - nie pokazuje żadnych danych (spalania, odległości itd) tylko odpala) może mieć wpływ na to, że nie działa mi klima?
2. Brak czujnika temp przy przednim zderzaku (jest wyrwany) może mieć wpływ na działanie klimy? - temp jaka pokazuje climatronik to (wczoraj 44 stopnie i klima dalej nie ziała.
3. Jeżeli jest brak odczynnika to sprężarka się włączy czy nie?

Wole najpierw uzyskać odpowiedź na te pytania zanim zacznę wydawać kasę na (być może) niepotrzebne sprawdzanie wszystkiego po kolei...


Ponoć coś tam fotografuję i filmuję :D
MOJA STRONA
FANPAGE
INSTAGRAM

MOJE AUTO

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

kilka pytań na temat klimy | klima nie działa

Post autor: Craash » czw sie 03, 2017 15:59

3. Jeżeli nie ma czynnika to klima nie włączy się. Po obrotach widać, że sprężarka się włącza.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Bobrozaur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt kwie 28, 2017 10:14
Lokalizacja: Milicz
Auto: VW Golf IV 1.8t | VW Golf IV 2.3 VR5
Kontakt:

kilka pytań na temat klimy | klima nie działa

Post autor: Bobrozaur » pt sie 04, 2017 11:09

tak to prawda xD
u mnie była/jest ciekawa sprawa :grrr:
mianowicie trochę odczynnika było, ale mało... nabili mi, zapłaciłem a klima dalej nie działa xD
Zaczęliśmy sprawdzać o co chodzi bo nawet się nie włącza co właśnie jest ciekawe bo jak wciskam ECON to słychać po obrotach, że coś się dzieje ale zaraz wszystko wraca do normy i sprężarka się wyłącza...
po podniesieniu auta okazało się, że na kompresorze nie ma sprzęgła :banghead: śruba się urwała i sobie odleciała...

z braku laku zakupiłem używany kompresor ale z innym numerem (mój ma 1j0 820 803 A a ten co kupiłem ma F - a poza tym wszystkie inne numery się zgadzają i kompresor został wyciągnięty z 2.3 v5 AGZ) i być może jutro będę go zakładał, zależy jak będzie z czasem.

lecz wciąż nie mam czujnika temperatury zewnętrznej i tak myślę czy klima będzie działała bez niego... ?


Ponoć coś tam fotografuję i filmuję :D
MOJA STRONA
FANPAGE
INSTAGRAM

MOJE AUTO

r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

kilka pytań na temat klimy | klima nie działa

Post autor: r3nzoll » sob sie 19, 2017 23:58

Tak, klima powinna bez niego działać. Czujnik temperatury zewnętrznej ma doprowadzenie do licznika, żeby pokazywał temp. na Fisie. Chyba, że przy climatronicu jest inaczej, to proszę o sprostowanie, bo mam manuala :) Przy climatronicu jest z tego co pamiętam jeszcze czujnik na podszybiu (taki wystający "cycek") i pewnie jeszcze jakieś inne

Pozdrawiam



Holy996
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 15, 2017 18:18

kilka pytań na temat klimy | klima nie działa

Post autor: Holy996 » pt gru 15, 2017 18:33

Dołączę do tematu. Zrobiłem diagnozę klimatyzacji w vw bora 1.6 sr 98r i mam dwa błędy: 4fa i 466. Problem polega a tym ze nie wiem czy klima dobrze działa bo mam ciagle zaparowane szyby pomimo ze wietrze auto itd. Co to jest za błąd ten 466?



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

kilka pytań na temat klimy | klima nie działa

Post autor: Craash » pt gru 15, 2017 18:51

Klima nie będzie działała poniżej kilku stopni.
Po drugie, masz pewnie w aucie mokre dywany, bo woda Ci leci do auta albo nagrzewnica padła i leci płyn do wnętrza stąd zaparowane szyby.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: kilka pytań na temat klimy | klima nie działa

Post autor: Garrison » pt gru 15, 2017 18:55

Holy996 pisze:Dołączę do tematu. Zrobiłem diagnozę klimatyzacji w vw bora 1.6 sr 98r i mam dwa błędy: 4fa i 466. Problem polega a tym ze nie wiem czy klima dobrze działa bo mam ciagle zaparowane szyby pomimo ze wietrze auto itd. Co to jest za błąd ten 466?
466 nie mogę znaleźć, ale 4b6 już tak - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=104993" onclick="window.open(this.href);return false;. Coś się dzieje gdy gmerasz przy panelu klimatyzacji? Błąd próbowałeś skasować?

I tak jak mówi przedmówca - klimatyzacja nie działa, gdy temperatura spadnie poniżej 5*C. Szyby parują z powodu wilgoci, która na różne sposoby może dostawać się do auta. Włóż skarpetę z kocim żwirem pod oba fotele, nawiew na szybę i po jakimś czasie powinno się uspokoić. Możesz też, a nawet powinieneś jeśli dawno tego nie robiłeś, wymienić filtr kabinowy.



Holy996
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 15, 2017 18:18

Re: kilka pytań na temat klimy | klima nie działa

Post autor: Holy996 » sob gru 16, 2017 21:43

Pomyliłem. Chodziło o błąd 446. W pośpiechu robiłem ta diagnozę. Sorki za niedopatrzenie. Wiecie moze co oznacza ten blad? Jutro też spróbuję usunąć te błędy i dam znać. Filtr kabinowy wraz z filtrem powietrza wymieniłem z 2 miesiące temu. Spróbuję też z tym żwirem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości