Wymiana chłodnicy klimatyzacji mk7

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Wymiana chłodnicy klimatyzacji mk7

Post autor: volf_66 » śr maja 31, 2017 12:21

Koledzy posiadam mk7 od września 2014 r. auto zarejestrowane 2 lata wcześniej
mam 2 problemy

1 - discovery pro nie gra, tzn, brak jest dźwięku, wizualnie wszystko działa, widać że stacje radiowe zmieniają napisy w RDS, film z DVD leci normalnie, ale brak dźwięku,
czasami dźwięk się pojawia samoistnie i wszystko działa ok do czasu zgaszenia silnika, na początku dźwięk pojawiał się samoistnie dość często, tzn, w ciągu dnia no najmniej raz, czy dwa grał, a teraz dźwięk pojawia się rzadko, raz na 2, 3 dni, na początku w ASO powiedziano mi ze to wina oprogramowania, ale gdy przyjechałem do serwisu stwierdzili, ze nie ma nowszego oprogramowania i ze to wina najprawdopodobniej sterownika ...... tego co jest w schowku, a to kosztuje około 11tys. :banghead: , oprogramowania nie wymienili (mam oprogramowanie 0200), ponadto zauważyłem ze zmieniając stacje radiowe czy z kierownicy czy na panelu >, stacje zmieniają sie dziwnie, np co 4, jestem na RMF, druga stacja w kolejności to zetka, a radio wskakuje mi np na 3 stacje eska, to sugeruje błąd w oprogramowaniu
udało mi się znaleźć to oprogramowanie, zastanawiam się nad aktualizacją samemu????? czy ktoś to robił??

2 - nie działa mi klima, kolega popatrzył i stwierdził ze brak jest płynu, dobił i dodał barwnika aby sprawdzić czy jest wyciek, klima przez krotki czas działała, okazuje się że w dolnym prawym rogu chłodnicy widać wyciek, nie mam pojecia dlaczego, auto mam od 3 lat, wszystko było ok, w tamtym roku robiłem serwis klimy w ASO, było ok do teraz,
wygląda na to ze trzeba wymienić chłodnicę klimatyzacji, używana na allegro cena do 200zl, a w serwisie jest w komplecie z OSUSZACZEM koszt 1132 zł, -

3. czy faktycznie przy wymianie chłodnicy należy wymienić ten osuszacz??

gwarancja skończyła się w 11.2014r. niestety widzę że naprawy w ASO kosztują majątek i będę musiał sam coś próbować,

podtrzymuję instrukcji jak zdemontować przedni zderzak, co po kolei trzeba odkręcić, jakiś film lub rysunki,
z góry dzięki za wszelką pomocObrazekObrazekObrazek



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Wymiana chłodnicy klimatyzacji mk7

Post autor: radekrp90 » śr maja 31, 2017 22:21

Skoro układ od dawna jest rozszczelniony to należy wymieniać również osuszacz.
Skraplacza nie polecam kupować używanego. Lepiej poszukać zamiennika (np.: Nissens lub Behr-Hella).


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Wymiana chłodnicy klimatyzacji mk7

Post autor: volf_66 » pt cze 09, 2017 08:18

No i naprawione, jak kolega radził, chłodnica zamiennik, no i sprzęt naprawili, niby programowo, tzn, taki mi tłumaczyli odłączyli akumulator na 4 godz., a później wgrali nowe oprogramowanie, tylko co mnie dziwi, miałem sprzęt 5G0035043B, H41 i oprogramowanie 0200, to teraz mam inny numer sprzętu 5G00350...D (nie pamiętam dokładnie ) H 41 i oprogramowanie 0388, i tu moje pytanie czy to jest nadal ten sam mój sprzęt ?? bo jak czytałem wcześniej do mojego sprzętu 5G0035043B, H41 najnowsze oprogramowanie to było 0200. za wszystko zapłaciłem w ASO 1080 zł



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości