Drgania karoserii po włączeniu klimy

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darkownik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 07, 2010 23:35
Lokalizacja: KIELCE

Drgania karoserii po włączeniu klimy

Post autor: darkownik » pn maja 22, 2017 18:12

Moi Drodzy, ostatnio zauważyłem lekkie drgania przenoszące się do kabiny min czuję je na fotelu kierowcy. Drgania te zaczynają się po włączeniu klimatyzacji. Patrzyłem pod maskę i po włączeniu klimy załącza się duży wentylator i silnik po dotknięciu ręką trochę bardziej wibruje. Wczesniej tego nie zauważyłem. Czyżby paliwo, kupuje ostatnio w innych stacjach? Proszę o Wasze opinie.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Drgania karoserii po włączeniu klimy

Post autor: radekrp90 » pn maja 22, 2017 22:05

Czynnika jest dość? Może trochę ubyło i kompresor stawia większy opór niż zwykle - taka mała teoria poza standardowymi drganiami w TSI.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Drgania karoserii po włączeniu klimy

Post autor: luckyboy » pn maja 22, 2017 22:22

Wentylator nie ociera o obudowę?



darkownik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 07, 2010 23:35
Lokalizacja: KIELCE

Re: Drgania karoserii po włączeniu klimy

Post autor: darkownik » wt maja 23, 2017 16:26

luckyboy pisze:Wentylator nie ociera o obudowę?
Dzięki bardzo za odpowiedzi. Czynnika po roku od nowości raczej nie brakuje, chyba, że byłaby nieszczelność. Klima działa wydajnie. Wentylator nie ociera o obudowę. Zaznaczam, że drgania te są nie duże ale odczuwalne w środku i są na granicy mojej akceptacji. Pod maską też po włączeniu klimy widzę jednak różnicę , że drgania silnika są większe. Jeśli się nasilą będę działał. Dam znać jak się sprawa wyjaśni.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Drgania karoserii po włączeniu klimy

Post autor: radekrp90 » wt maja 23, 2017 18:26

Zobacz jak reaguje silnik na obciążenie w ogóle - włącz odbiorniki elektryczne (podgrzewania, światła, halogeny itp ale bez klimatyzacji) i zobacz czy też będą drgania.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

darkownik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 07, 2010 23:35
Lokalizacja: KIELCE

Re: Drgania karoserii po włączeniu klimy

Post autor: darkownik » śr maja 24, 2017 18:22

radekrp90 pisze:Zobacz jak reaguje silnik na obciążenie w ogóle - włącz odbiorniki elektryczne (podgrzewania, światła, halogeny itp ale bez klimatyzacji) i zobacz czy też będą drgania.
Dziękuję za kolejną radę. Obciążenie wszystkimi urządzeniami nie wpływa na wibracje- sprawdziłem. Dziś temperatura była na zewnątrz niższa i jaby lżej trząsło nadwoziem. Zauważyłem, że jeśli jest zimniej i chodzi klima to nie zawsze włącza się wentylator i wtedy jest cicho. Po włączeniu dziś wentylatora po paru minutach z włączoną klimą bardzo lekkie wibracje się pojawiły choć słabsze niż wczoraj przy wysokich temperaturach. Dziwne to wszystko. Chyba nie będę się przejmował. Zgłoszę przy przeglądzie chyba, że coś się wcześniej rozkraczy...
Raz jeszcze dziękuję Wam za podpowiedzi.



darkownik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 07, 2010 23:35
Lokalizacja: KIELCE

Drgania karoserii po włączeniu klimy

Post autor: darkownik » czw maja 25, 2017 20:11

Sprawdzcie, proszę Was tylko o to czy przy wysokich temperaturach przy rozgrzanym silniku na postoju i włączonej klimie nie macie choćby najmniejszych drgań. Po wyłączeniu klimy bardzo trudno już doszukać się tych minimalnych wibracji. Ja nazwałbym to takim mrowieniem w fotelach siedząc w środku w aucie. Może któraś z poduszek pod silnikiem, miałem wymieniane sprzęgło. Raz jeszcze będę wdzięczny za odpowiedź.



darkownik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 07, 2010 23:35
Lokalizacja: KIELCE

Re: Drgania karoserii po włączeniu klimy

Post autor: darkownik » ndz cze 25, 2017 13:37

darkownik pisze:Sprawdzcie, proszę Was tylko o to czy przy wysokich temperaturach przy rozgrzanym silniku na postoju i włączonej klimie nie macie choćby najmniejszych drgań. Po wyłączeniu klimy bardzo trudno już doszukać się tych minimalnych wibracji. Ja nazwałbym to takim mrowieniem w fotelach siedząc w środku w aucie. Może któraś z poduszek pod silnikiem, miałem wymieniane sprzęgło. Raz jeszcze będę wdzięczny za odpowiedź.
No i ciekawostka. Dwa razy po zmianie stacji paliw i zatankowaniu 98 jest cisza. Czyżby paliwo? Będę testował nadal.
Pozdrawiam wszystkich.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości